Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hol indítsák eljárást ha az a...

Hol indítsák eljárást ha az a megalapozott gyanú hogy a már elhunyt beteget elhanyagolták (magatehetetlen volt és nem etették, íratták, ápolták) - rendőrségen vagy polgári eljárásban?

Figyelt kérdés

2022. júl. 22. 19:35
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
83%

20-as vagyok.

Jaj, mesélek még egy esetet :D

A középkorú nő sürgösségire ment, ahol el is látták. Beképzelt egy betegséget és hiába állapították meg állami járóbeteg ellátásban, majd magánelletásban majd frissen a sürgösségin is, hogy NINCS az a bizonyos baja (most nem írom le konkrétan mi volt, de tudniillik, hogy egy olyan betegséget képzelt be magának ami ha van, akkor MINDEN ESETBEN látszik ultrahangon).

Miután negatív lelettel távozott az osztályról visszament a sürgösségire, hogy újra kérdőre vonja az orvosokat és lehordja azt a kollégát aki őt megnézte. Közben nyilván gyűlt a beteganyag és a stroke-os nagyobb figyelmet érdemelt mint ő. Így mikor fél óra után megunta a várakozást és felhergelte magát benyitott a vizsgálószobába, majd elővette a telefonját és le akarta videózni ahogy az egyik ápoló megy felé, hogy kitessékelje (igen, ez ilyen wtf momentum, de ő ezt úgy akarta beállítani mintha az ápoló megtámadta volna). Közben meg azt üvöltözte, hogy "Itt meg akarnak engem ölni!". Végül kifutott a kórházból, hozzátartozója elvitte majd egy hét múlva jött a feljelentés. Én olvastam azt a feljelentő üzenetet, amit az ügyész is megkap. Nem elég, hogy központozás teljes hiánya állt fenn 3 oldalon át, még az a rész is bennevan, ahogy ÖNSZÁNTÁBÓL, FELSZÓLÍTÁS NÉLKÜL bement az orvosi szobába és hogy ott videóra akarta venni a történteket, de nem tudta idegességében benyomni a kamerát. És benne van a jelentésében az is, hogy hangosan kiabálja az "itt meg akarnak ölni" szöveget :D

2022. júl. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ hol történt és mi a cél


Kórházban, akkor betegjogi képviselő

Idősek otthonában, akkor jegyző

2022. júl. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!