Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szomszéd ingatlannal szembeni...

Szomszéd ingatlannal szembeni elővásárlási jogról szeretnék kérdezni! Hogyan működik, mik az apropói? Várom a segítő válaszokat!

Figyelt kérdés

Egy vidéki községben lakom, a szomszédban lévő kertes ház eladó, és nem tudom, hogy nekem van-e rá elővásárlási jogom. Olvastam, hogy tanya illetve termőföld esetében fennt áll ez a lehetőség, de nem vagyok benne biztos, hogy a falu területén belül elhelyezkedő kertes házak esetében is ez a helyzet!

Szeretném, hogy segítsetek eldönteni nekem ezt a kérdést, a másik kérdésem, hogy hogyan működik ez az elővásárlási jog. A tulaj és a vevő mármint én kötünk egy szerződést 2-n? Vagy milyen módon?


2010. szept. 22. 11:02
 1/3 anonim ***** válasza:
88%

Nincs elővásárlási jogod. Ha lenne, ez úgy működne, hogy ha van egy vevő, akkor a vásárlás feltételeit az ügyvédnek közölnie kell az elővásárlási joggal rendelkezőkkel, akik dönthetnek, hogy élnek az elővásárlási jogukkal, vagy sem. Ha élnek vele, akkor velük kell az eladónak megkötnie a szerződést. Ha nem élnek, akkor az eredeti vevővel.


Ha nincs eredeti vevő, akkor is ugyanez a felállás. Az egyébként elővásárlási joggal rendelkező vevőjelölt megegyezik az eladóval, a kialkudott feltételeket az eljáró ügyvéd közli az esetleges többi elővásárlási joggal rendelkezővel, akik dönthetnek, hogy élnek-e a jogukkal.


Ha több személy is rendelkezik elővásárlási joggal, akkor (talán) az eladó felállíthat sorrendet közöttük.


De mint írtam, neked ezzel nem kell foglalkoznod, mert valszeg nincs elővásárlási jogod.

2010. szept. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
elővásárlási joga a szomszédnak termőföldre lehet, de a földtörvény 2010.09.01-i változása óta itt is a Magyar Állam az első, és ki kell függeszteni. belterületi lakóingatlannál nincs ilyen.
2010. szept. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nincs elővásárlási jog lakóingatlan esetén.
2010. szept. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!