Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha jön ügyvédtől tájékoztatás,...

Ha jön ügyvédtől tájékoztatás, hogy élek-e elővásárlási jogommal, akkor jelzáloggal is vásárolhatok-e?

Figyelt kérdés
Ha az ingatlan 1/2-ed részére, a másik tulajdonostárs számára van egy konkrét vevőjelölt, aki leszurkolná az ingatlanrész árát, akkor én élhetek-e úgy az elővásárlási jogommal, hogy az ingatlanra jelzálogot veszek fel, s így törlesztem az árat a tulajdonostársak felé. Ha úgy nyilatkozok, hogy élek törvény adta elővásárlási jogommal, mennyi időn belül kell kifizetnem a tulajdonrész árát? Csak mert ugye a banknak is kell idő, hogy felmérje a terepet, hogy elbírálja a hitelt, stb... Az lenne a lényeg, hogy ha én azt mondom, hogy élek elővásárlási jogommal, akkor már a másik vevőjelölt ne is tudjon mit csinálni, mert én szeretném megvenni a részemet.
2011. márc. 14. 12:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Elvileg élhetsz vele, de nem húzhatod örökké. tehát először rohanj a bankba, hogy egyáltalán te kaphatsz-e hitelt és ha igen, akkor válaszolj.
2011. márc. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen. Elvileg "ésszerű időn" belül kell megtörténnie az adás-vételnek, amibe belefér a hitel folyósítási ideje.

De elősször mindenképpen kérdezz rá, hogy kapnál-e hitelt, mert ha bejelented és mégsem veszed meg egy csomó plusz költséget meg kártérítést kell fizetned.

2011. márc. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az angol ingatlan torvenyben van egy olyan paragrafus, hogy igen erdekel felhasznalod jogodat, de csak akkor ez es ez paragrafus szerint, marmint ha megkapod az ingatlanra a kolcsont. Ilyen kikotessel irod ala a vetel szerzodest. Ha nem kapnad meg a kolcsont, akkor minden torolve van, nem kell plusszokat fizetned. Ilyenkor a bank is jobban igyekszik. Nezz utana.
2011. márc. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az elővásárlási jog felajánlásától számitott 8-15 napon belül válaszolnod kell ,mert ha nem teszed az azt jelenti hogy nem élsz vele! A bank meg minimum 30.-nap mig utal ,igy semmi képpen nem tudsz az elővásárlásodal élni ,ha csak nincs meg neked is azok a feltételek ami a vevő részének! Ha rendelkezel készpénzel mind a vevő téged illet az elő jog ha viszont nem igy nem akadályozhatod meg az eladást ! Üdvözlettel
2011. márc. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!