Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha élek az elővásárlási...

Ha élek az elővásárlási jogommal, részletekben is kifizethetem-e az ingatlanárat?

Figyelt kérdés
Ha egy vevőjelölt ajánl X összeget egy ingatlanrészre, melyre nekem elővásárlási jogom van, akkor én is felajánlhatom-e az árát mondjuk 10 éves, kamatmentes részletre? Azaz, hogy kifizetném én is a vételárat, csak ebben a verzióban. Ha ez nem kivitelezhető, akkor mit ajánlanátok? Mindenképpen szeretném megvenni az ingatlant, és nem szeretném ha más jönne a nyakamra, de nem tudom, hogyan tudnám előteremteni az árát.
2011. márc. 12. 18:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha te részletre és kamatmentesen akarnád megvenni,akkor az eladó nagyon rosszul járna. 10 év alatt sokat romlik a pénz.,neked is közbejöhet valami,amiért nem tudsz majd fizetni.

A vevő viszont most fizetne neki.

2011. márc. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem....viszont a bank ad hitelt
2011. márc. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Ha élsz elővásárlási jogoddal, akkor az azt jelenti, hogy elfogadod a vevőjelölt által tett ajánlatot teljes egészében. Tehát vételár, fizetési határidő, egyösszegben van részletekben. Ha te máshogy szeretnéd, az új ajánlatnak minősül, azt nem köteles elfogadni az eladó. Más ötletem nekem sincs, csak a hitel. :(
2011. márc. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!