Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tegyek, ha kiszolgáltatott...

Mit tegyek, ha kiszolgáltatott helyzetben "erőszakoltak meg"?

Figyelt kérdés
Sajnos beleestem egy óriási hibába és olyan emberekkel barátkoztam, akikkel soha nem kellett volna. Természetesen ismertem őket régről, gyerekkori ismerősnek, sőt barátnak gondoltam őket. Egyedüli lány voltam a társaságban, ahol sajnos felöntöttünk a garatra és beájultam a kanapén. Reggel felébredve mit sem sejtettem semmiből, nevettünk egyet milyen vicces este volt, de "fú több ilyen ne legyen, nem jó a másnap". Az alkalom után hónapokkal később fogadott az a hír, hogy videó van rólam, amin éppen álmomban különböző eszközöket próbálnak úgymond felnyomni nekem. A videót nem láttam, nem is szerettem volna és elméletileg ki lett törölve. Nem tudom, hogy iPhone vagy Androidos készülékről volt-e szó. De nyilván ezt büszkeség mutogatni…. (no comment) Lelkileg hihetetenül megviselt a dolog, nem vagyok hajlandó emberek közé menni és fogalmam sincs ezek után hogy lesz bármi nemű kapcsolatom a férfiakkal vagy az emberekkel, mert semmi bizalmam nem maradt. A videó állítólag nem lett továbbítva senkinek, mutatva lett valakinek vagy valakiknek, akik által nyilván óriási visszhangja lett ennek, holott eddig én is úgy voltam vele, hogy soha többet nem akarok erre gondolni, miután hallottam erről. Most viszont a felháborodás miatt erősen gondolkodom, hogy rendőrségre megyek az üggyel, ugyanis mindenki ezt javasolja. Szeretném megkérdezni, hogy esetleg valaki tud-e valamilyen módot arra, hogy megszerezzem ezt a videót ettől a személytől és rendőrségre vigyem? Esetleg még ha törlésre is került a személy beleegyezése nélkül valahogy hozzá tudok ehhez férni? Vagy bizonyíték hiánya nélkül hogyan indulhat el ez az eljárás? Próbálom nyugodtan kezelni és nem összetörni. Tudom, hogy én is naiv voltam, biztos egy életre szóló lecke volt ez nekem, innentől tényleg tudom, hogy nem bízhatok meg egyből senkiben, csak sajnálom, hogy ezt így sikerült elérnem. Az elítélő kommentekkel kérem hagyjatok, az elmúlt időszakban nem egyszer játszottam el a legborzasztóbb gondolatokkal, de szeretnék erős maradni és esélyt adni magamnak, hogy túl legyek ezen a borzalmon. Nem az emberek véleménye akaszt ki, aki szerint ez vicces vagy poén, szerintem az annyit is ér, ez nem is érdekel. Az a dolog fáj, hogy léteznek ilyen emberek és ennyire kihasználták a bizalmam. Tényleg levettem a tanulságot és tudom, hogy én is hibás vagyok, de kérlek most ne ez a része foglalkoztasson titeket! Köszönöm!

2022. aug. 8. 12:41
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%
20: senki nem per indításáról beszélt, hanem arról, hogy kérdezzen meg jogászt, hogy érdemes-e feljelentést tenni és mivel jár az ilyen.
2022. aug. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
76%

#21

Leírtam ingyen azt, amit a jogász mondani fog egy halom pénzért, mégis én vagyon a rossz...

2022. aug. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
69%
22: miután egyrészt nem vagy jogász, másrészt csak töredékinformációkkal rendelkezel (hisz a kérdező nyilván nem írt le mindent, fontos részletek lehetnek még), így magam is úgy gondolom, megéri a pénzt a jogászra.
2022. aug. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
91%
Lehet így simán elfelejtené mindenki, ha meg belevág az egész dologba akkor annak lesz szép nagy híre és azért fognak majd úgymond mutogatni rá. Hogy megéri-e az meg a kérdező döntése szvsz.
2022. aug. 9. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
63%

Kerdezo,ha 16 alatt vagy,akkor sulyos bortonbuntetes jar erte szerintem az elkovetoknek.

Sot mar a video birtoklasaert is!!

2022. aug. 9. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

#25

Mese habbal...

1. Nem 16 a választóvonal, hanem 18.

2. Nem jár érte börtön, legalábbis gyakorlatban nem.

3. A birtoklás valóban bűncselekmény, de csak mert azt mondod, hogy XY-nak van rólad intim videója, még nem fogják XY telefonját és gépét átnézni. Bizonyítani kell, hogy tényleg van nála, amit csak akkor lehet ha az illető terjeszti, és valaki tanusítia, hogy XY-tól kapta a videót.


Mint írták nem vagyok jogász, de tudom hogyan működik egy nyomozás (és nem a filmekből).

2022. aug. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kommenteket, sokat jelentettek, tényleg. Rengeteget gondolkodtam a dolgon és jobbnak látom nem lépni az ügyben egyelőre. Ha a videó továbbításra került volna, szerintem már visszajutott volna hozzám, vagy a barátaimhoz. Az pedig, hogy jobb lesz-e a lelkemnek így, azt még nem tudom. Mindig is úgy éltem, hogyha megdobtak kővel, kenyeret dobtam vissza, de talán most az egyszer érzem magamban a kisördögöt. Viszont nekem már az kisebb elégtétel, hogy nem igazán maradtak barátaik és többen akarják őket felpofozni (igen, nagyon is örülnék ennek :)) ). Azóta megnyugodtam, próbálok túllenni ezen. Most egy hete be vagyok zárkózva otthon, hétvégén elutaztam a vidéki nyaralónkba is egyedül, szóval jól esik egy kis nyugi. Következő héten pedig pszichológus. Sajnos én is úgy látom, hogy a mai világban kinevetnének a rendőrségen ezzel a sztorival, úgy, hogy semmivel sem tudnám bizonyítani. Viszont annyi bizonyítékot tudtam szerezni, hogy ki látta a videót, erről pedig írásos bizonyítékom is van. Nem tudom ez ér-e valamit.

Nyilván félek belevágni, őszintén senkinek sem mertem erről beszélni a családomon belül. Ha úgy vesszük elég befolyásos család is vagyunk, keresztbe lehetne nekik tenni itt ott, de egyelőre nagyon nem érzem, hogy készen állnék-e erre lelkileg.

2022. aug. 11. 13:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!