Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogilag hogyan van ez a dolog?

Jogilag hogyan van ez a dolog?

Figyelt kérdés

3-an lakunk egy lakásban, ha a lakótársaim valamelyike megfertőződik Coviddal akkor öltött személyként kötelező nekem is otthon maradni?

Ha én lennék Covidos de nem akarnék teszteltetni, akkor nincs kötelező karantén?

Mindenképpen otthon maradnék de a boltba azért muszáj lennék lemenni


2022. aug. 10. 19:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Jogilag sehogy. Olyan katyvasz van e téren, hogy bármi történhet meg az ellenkezője is.


Normális esetben a fertőzöttet elkülönítik, ha indokolt. Vagy a másik kettő is vállalja a karantént. A karantén elvileg (de hogy ebben az országban mi azt senkise tudja) azt jelenti, hogy nem léphetsz ki a lakásodból. Ha van szeparált udvarod, oda igen. Az élelmezés online rendeléssel történhet, a gyakorlatban minden beszerezhető online. Aki erre képtelen (pl. nincs internet, idős, ellátásra szorul, stb.) annak az önkormányzat embere viszi ki a megrendelt élelmet. De hangsúlyozom, ez normális helyen van így. Akad itt is ilyen, de az a konkrét helytől függ.

2022. aug. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hogy most pontosan hogyan van. Tavaly barátnőm húga lett kovidos, egyszer pont ott voltam náluk mikor a rendőrök mentek ellenőrizni. Ilyet szólnak ha a barátnőmhöz megyek s nem a húgához akkor nyugodtan mehetek. Mondom mi a f....
2022. aug. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy.


Amikor én ovltam covidos, a feleségemnek a háziorvos megtagadta a táppénzt, mondván neki semmi baja én meg nem minősülök szoros kontaktnak.... -20 centi úgy néz ki nincs elég közel az asszonyhoz:D


Szóval jogilag nem több mintha simán beteg lennél. Azaz semmi.

2022. aug. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És ha nem akarok teszteltetni akkor nem kerülök bajba?
2022. aug. 10. 19:39
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem, nem vagy köteles teszteltetni. Sem orvoshoz menni. Sem semmi.

Mondom, tekints rá úgy, mint a COVID előtti világban tekintettek a betegségre. Volt aki figyelt arra, hgoy ha a környezetében valaki beteg, ne terjessze.. volt aki meg lázzal is ment munkába, mert "nincs semmi bajom" és kész. Nincs külön szabályzás a COVIDra.

2022. aug. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Fsms ***** válasza:
Manapság azt csinálsz amit akarsz.
2022. aug. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 krwkco ***** válasza:

"Mindenképpen otthon maradnék de a boltba azért muszáj lennék lemenni"

Azt hiszem, hogy Ausztriában hoztak mostanában olyan szabályt, hogy aki teszt alapján Covid-os, de nincsenek erős tünetei, az elhagyhatja a lakását. Csak ffp2-es maszkot kell viselnie.

Ezt te is megtehetnéd, ha boltba mész. Vihetsz egy kis fertőtlenítőszert magaddal. Ha egy fetőzött belépéskor lemossa a kezét és nem veszi le a maszkot, akkor nem fogja továbbadni a vírust.

Ha mindenki megtenne ilyen egyszerű dolgokat, nem tudna megszaladni a járvány. :-(

2022. aug. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyébként futárral házhoz hozza a rendelt cuccot, nem muszáj boltba lemenni. De ha már nagyon muszáj, mert épp csak a ház sarka van csak a térképen, akkor vagy megkérsz valakit kinti ismerőst, és lepakolja az ajtó elé, de ha az sincs, akkor FFP2-es maszk, ami egyszer használatos, és egyszer használd!

És vírusfertőtlenítővel, ne csak baktériumfertőtlenítővel fertőtlenítsd le a kezed, ill. így is csak ahhoz érj, amit meg is veszel.

2022. aug. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!