Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez a dolog csak szerintem...

Ez a dolog csak szerintem jogilag problémás?

Figyelt kérdés
Van egy autóipari cég, ahol dolgozok. Januárban volt vevői audit, azaz a BMW gyárból ellátogattak hozzánk és megnézték hogyan készülnek a motorszenzoraik. A gyárban nagyon készültek erre a napra, hiszen fontos volt, hogy a vevők elégedettek legyenek. Nos az audit elbukott és ebben az egyik dolgozó súlyos hibája is szerepet játszott. Tegnap összehívták a gyár dolgozóit és elmondták nekünk azokat a hibákat, melyek miatt az audit bukott. Le is vetítették ezekről a hibákról készült felvételeket. A termelésvezető a dolgozó hibájához érve kihívatta magához az elkövető munkást és megkérte mondja el a többieknek, hogy hogyan történhetett meg a durva hibája. A dián nem szerepelt a munkás arca, de 40-50 ember előtt felszólaltatták. Nem kicsi égés volt neki, kiállni a többiek elé és beszélni mekkora béna volt. Jogilag mi van ilyenkor? Sérült a dolgozó személyiségi joga? Vagy valamilyen titoktartási jog? Mert nekem ez így ebben a formában kicsit durva eljárás. Szerintetek?
2015. jan. 31. 10:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha bizonyítható, hogy az a dolgozó hibázott (mert van másik felvétel, amin látszik, mert az ő munkaállomása volt, mert ő írta alá a munkalapot, stb... képzelj ide bármit, ami bizonyító erejű) akkor erkölcsileg kifogásolható, de jogilag nem.


Amúgy meg lehet, hogy ezen a cég milliós / milliárdos megrendeléseket fog bukni, ha a BMW beszállítót vált a bukott audit miatt. Joga van tudni az embereknek, hogy ki miatt fognak adott esetben létszámleépíteni és kirúgni embereket... Örüljön az említett kolléga, hogy ennyivel megúszta és nem rúgták ki azonnal. Ha a hiba a szabályok be nem tartásából eredt volna én biztosan kirúgnám.

2015. jan. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Bizony örülhet, hogy nem rúgták ki. De mi van ilyenkor az ő személyiségi jogaival? Nem lehetett volna ezt irodán belül elintézni? Én pl. biztosan nem szólaltam volna fel, hanem közöltem volna, hogy az illetékesekkel irodán belül már megbeszéltem ezt.
2015. jan. 31. 10:58
 3/4 A kérdező kommentje:
És igen, a cég várhatóan sokat bukik ezen.
2015. jan. 31. 10:59
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem sérültek személyiségi jogai.

[link]

2015. jan. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!