Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Volt férjem házát elárverezték...

Volt férjem házát elárverezték. Mennyi gyerektartást kapok belőle?

Figyelt kérdés
2,8 millióval tartozik. A házat 3,5 millióért vették meg. Viszont van vagy 5-6 helyre tartozása ezen kívül, összesen kb 6-7 millió forint összegben. Hogy működik ilyenkor a kifizetés? Mi alapján döntik el, hogy kinek mennyi jár?
2022. aug. 29. 21:36
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

Hivatalosan minden jövedelemböl elöször a gyerektartás az, amit ki kel fizetni, de célszerü erröl egy ügyvédet megkéredzni, mi ennek a menete.

De árverezésnél nem egyértelmü, hogy ha a bank felé van tartozás, az hogy számít.

Keress meg egy ügyvédet, aki eljár a nevedben, és idöben bead minden keresetet, amire szükség van.

2022. aug. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
A gyerektartásdíj tartozás a sor elején van, azt nagy eséllyel meg fogod kapni.
2022. aug. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
5%
Ha kifizette a tartozásait akkor a maradékból -ha marad-kifizetnek téged is.
2022. aug. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%
Egyáltalán van bírósági végzésed a gyerektartásról, jelezted a bíróságon, hogy nem fizet? Volt vizsgálat, szankció, letiltás stb.? Ha nem, akkor az utolsó 6 havi gyt-re számíthatsz, de kellene ügyvéd hozzá.
2022. aug. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%
Ki árvereztetett?
2022. aug. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
97%

Nem semmi, hogy a szaros kádár-kockámat 45 millióra becsülték, de ennek ellenére van ebben az országban olyan hely, ahol egy ház 3,5m Ft.

Brutális.

2022. aug. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Kérdés egyáltalán hogy miként adta el, mármint hogy az ö nevére ment a pénz?
2022. aug. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A végrehajtó árvereztette az egyik tartozása végett (nem a gyerektartás). Árverezésnél kaptam egy levelet, ahol fel voltak sorolva a tartozások a gyerektartással együtt. Augusztus 19-én kelt el, de én csak tegnap tudtam meg. Tegnap felhívtam a végrehajtót, de azzal nem tudtam beszélni akinél ez az ügy van. Akivel beszéltem amennyire tudod utána nézett és azt mondta, hogy mivel a gyerektartás van az első helyen, így valamennyit kapni fogok. Elvileg 15 napon belül jön egy levél a tennivalókkal.

Borsodban van a ház egy kisebb faluban és annyira lelakott, hogy nem költözhető. Ezért került ennyibe.

2022. aug. 30. 06:06
 9/9 anonim ***** válasza:

A végrehajtásból befolyt összeg kielégítési sorrendjét a Vht., mint törvény szabályozza.


Az ingatlanra bejegyzett jogok (jelzálog, végrehajtási jog) érkezési sorrendje is meghatározza a kielégítési rendet. Az összes jogosult és a hozzájuk kötődő követelés jogcíme, összege alapján lesz felosztva az árverési vételár.

Nyilván első a végrehajtó díjazása, minden más csak utána jön.

2022. nov. 4. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!