Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha az esti behatolót jobb...

Ha az esti behatolót jobb híjján megszórom a 4.5mm bb lövedékes légpisztollyal egy teljes tárral ami 20 db, lehet valami következménye?

Figyelt kérdés
Oké hogy nem sokat ér, de 150m/s acél golyókkal azért csíphet arcon, nyakon, vagy vádlin. Feljelenthet? Mi van ha azt mondom hogy este kimentem célba lőni, de nem láttam hogy valaki bejött az udvarunkra?

2022. aug. 29. 22:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

(2) A jogtalan támadást úgy kell tekinteni, mintha az a védekező életének kioltására is irányult volna, ha


a) azt személy ellen


aa) éjjel,


ab) fegyveresen,


ac) felfegyverkezve vagy


ad) csoportosan


követik el,


b) az a lakásba


ba) éjjel,


bb) fegyveresen,


bc) felfegyverkezve vagy


bd) csoportosan


történő jogtalan behatolás, vagy


c) az a lakáshoz tartozó bekerített helyre fegyveresen történő jogtalan behatolás.

2022. aug. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%

Lehet.

Az, hogy felbosszantod a támadót, és ha egyébként eredetileg nem is tervezte volna, de ezek után jó eséllyel agyonüt.


Szóval felejtsd el ezt a röhejes BB gun témát.


A fidesz egyetlen jó intézkedése 12 év alatt az volt, hogy a nagyon durván a bűnözők oldalára billenő mérleget egy kicsit visszább billentette - nem eléggé, de legalább egy kis javulás lett a jogban.


Részletekért lásd #1-es választ - de a lényeg az, hogy ha az otthonodban rádtörnek, akkor már gyakorlatilag bármilyen eszközzel védekezhetsz, anélkül, hogy mérlegelned kellene.

2022. aug. 30. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
Azért kemény, hogy egy légfegyver mekkora magabiztosságot ad egyes vérpistikéknek... Valahol félelmetes.
2022. aug. 30. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%

bűnözők oldalára billenő mérleget egy kicsit visszább billentette"


Mert ők lettek a legnagyobb bűnözők.

2022. aug. 30. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
Lehet. Felbaszod és agyon vér. Ha mazlid van poénnak veszi kinevet és csak félig ver agyon.
2022. aug. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%
Ha JHP-t használsz egy lövés után sem fog már semmit csinálni a fekvésen kívül
2022. aug. 31. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mint írtam tudom hogy nem ér túl sokat. De ha csak arcra lőnék vele (nyílván arra céloznék és nem lábra) és kilőném a szemét vagy mindkettőt, akkor ha feljelent lehet bajom belőle? Honnan tudtam volna hogy idegen jött be éjjel a sötét udvarra? Én csak kint célbalőttem a sötétben. Este? Hang alapján próbáltam a konzervdoboz lövészetet. Az nincs tíltva. 2 pisztolyom van tehát 40 db lövés lenne.
2022. aug. 31. 18:48
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem jelenthet fel érte. Ha sikerül kilőnöd sötétben stressz helyzetben a szemét..... Hát végül is Luke is telibe találta a Halálcsillag sérülékeny pontját. Csak hát ő Jedi volt. Te is Jedi vagy kérdező?
2022. aug. 31. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Egy puhafedeles könyvön tesztelve kb 3 méterről a 37-ik oldalon állt meg az acél golyó. Üres kutya/macska konzerves dobozon 10 méterről simán keresztül megy. Hát én nem állnék elé, max 5 pulóverben nagykabátban bukósisakban. :)
2022. okt. 14. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!