Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogos önvédelem lenne, ha egy...

Jogos önvédelem lenne, ha egy nagytestű kutya ugatva ugrik felém, és én izomból fejberúgom?

Figyelt kérdés

van egy lakó a házban, akinek van egy nagytestű farkaskutya-husky szerűsége, elég agresszív kutya, múltkor is áll a hülyenő a lépcsőházban a nagy kutyával, semmi szájkosár, kb 1 méterrel előttem állt meg a kutya, mert ugatva ugrott felém.


Leszögezném, hogy én szeretem az állatokat, de nem a vadakat. A saját testi épségem az első.



2022. okt. 16. 12:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Persze.
2022. okt. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
30%
Ne fejbe rúgd! Törd el az emberi vállnak megfelelő helyen a lábát. -Ha szerencséd van, akkor mehet is aludni utána.
2022. okt. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Amikor a kutyámat tépte egy másik kutya ott rugtam a kutyát ahol bírtam. Jogos persze.
2022. okt. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
61%
Paprikaspray.
2022. okt. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
74%
A nőre!...
2022. okt. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

amíg előveszem a paprikasprayt addig 10x belémharap a kutya... az úgy reális, ha például a távolban van, és látod hogy fut feléd.


Ez a liftből kilépve volt múltkor például..

2022. okt. 16. 12:46
 7/15 anonim ***** válasza:
84%
A rúgással csak felingerled, majd megharap. Spray a legjobb!
2022. okt. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
91%
Akkor csak rácsukod izomból a fejére az ajtót vagy pofán vered vele úgy, hogy behorpad...
2022. okt. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
31%

De miért a kutyát kell bántani? A kutya úgy viselkedik ahogy a gazdája neveli. Ha a kutya agresszív akkor a gazdinak kell szólni, hogy fogja meg, nevelje meg, mert ha a kutya megharap, akkor a gazdin fogsz elégtételt venni.

Volt, hogy elhoztak hozzám egy boxert, mert állítólag vad volt, mindenkire ugatott, harapott. Szegényt úgy megrúgták, hogy gerincsérülése lett. De a kutya gyógyulási ideje alatt, és hogy másképp lett nevelve, egy igazi , játékos, aranyos boxer lett. De a fájdalmat sajnos a boxer élte át, az idióta gazdája miatt.

2022. okt. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
52%

"kb 1 méterrel előttem állt meg a kutya, mert ugatva ugrott felém."

Megállt, nem?

Póráz volt rajta?

Beszéltél már a gazdájával?

2022. okt. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!