Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A nálunk vállalkozó kínaiak...

A nálunk vállalkozó kínaiak hogy tudják kijátszani az adókat?

Figyelt kérdés
5 évente átadják a boltot valamelyik rokonuknak így nem gozetnek adót. Van egy kínai ruhás és vegyes 2 szinten működő bolt és 30 éve működik, de tulajdonosváltással. Évek óta minden ruha és lakásfelszerelési dolog sokkal drágább mint a tescoban vagy más üzletben. A navnak nem tűnik fel hogy ezek az emberek fosztogatják az országot és nem a kata-sok? Mikor lesz már ennek vége hogy a kínaiak uralkodnak itt és kijátszanak mindent?
2022. nov. 4. 08:34
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

#9

Hát, én egy percig sem voltam kereskedő.

De hiszek neked.

Mindenesetre meggyőződésem, hogy a legtöbb kínai diszkont adót csal.

2022. nov. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nem tudom hogy csinálják, de van egy módja annak hogy te ne segítsd őket ebben - csak ott vásárolj ahol online be van kötve pénztárgépük is.

Nálunk a városban is volt olyan bolt ahol simán zsebből zsebbe mentek a vásárlások, számla nélkül, egyértelműen ügyeskedéssel. Időnként beütöttek valamit a pénztárgépbe az adóhivatal miatt, a raktárban mindig annyi áru volt csak amiről volt papírjuk, hogy honnan van - de ugyanazzal a papírral tartottak ott újabb majd újabb adagot és adták el. Amikor jöttek ellenőrizni akkor minden stimmelt, hiszen a pénztárgép szerint eladott mennyiségen felüli volt csak a készlet, arról meg volt papírjuk.

A szomszéd városban azonban ugyanúgy ázsiaiak működtetnek több boltot, ott rendesen adtak számlát minden egyes vásárlásról, bankkárttyával lehetett fizetni, stb. Inkább elkezdtem oda átjárni vásárolni - meg sokan mások is. Így már nem tudtak eleget ügyeskedni a mi városunkban, egy ellenőrzésen megbuktak és be is zártak. Utánuk újra nyitott egy másik család, vietnámiak, ők pont úgy számláznak mindent, mint a szomszéd város üzleteiben, már nem éri meg átjárni.

Hogy csinálják? Qrva sokat dolgoznak. Szomszédaink, az egész család benne van a munkában a legfiatalabbaktól a legidősebbekig. Hallottam egyszer amikor a boltban egy alkalmazottuk - magyar lány - nagy hangon magyarázta a főnökének, hogy ő bizony nem fog ám megszakadni a munkával, majd fizessen neki többet, de akkor sem, mert hát egy élete van és nem akarja arra pazarolni, hogy dolgozik. Miközben a főnöke töltötte fel a bolt polcait áruval, ő meg csak nézelődött. Nem volt már sokáig alkalmazottjuk.

Tuti rengeteg a csalás, ügyeskedés, de a mentalitásuk teljesen más. Ők tényleg dolgoznak amikor munka van számukra, nem csak tengenek, lengenek és bámulják a vevőket.

2022. nov. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
86%

"5 évig teljesen adómentes nálunk egy külföldi cég, letelik az 5 év és ezért kell tulajdonosváltás."


Én erről nem tudok, jó lenne valami forrás róla, de az állításomat fenntartom. A tulajdonosváltásnák nincs adózási vonzata. Nem a tulajdonos az adó alanya, hanem a vállalkozás maga, mint jogi személy.


Ha létezik ez az 5 éves adómentesség, akkor azzal maximum úgy lehet visszaélni, hogy 5 évente felszámolom a cégemet és új adószámon alapítok egy újat. De szkeptikus vagyok azt illetően, hogy létezik ilyen.

2022. nov. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

#7 "Tehát ha pl. jön a nav, akkor ezt mutatja meg, mint bizonyítékot, hogy ő adott számlát, ott a tömb, benne a sok bizonylat. Neki csak a fejlécet kell gyorsan megírni/pecsételni."

Ez nem így működik.

A számlaadást nem így ellenőrzik - egy barátnőm bukott vele, ezért tudom.

Vásárol nála az ellenőr és ha nem kapja meg a számlát érte akkor jön a büntetés, ellenőrzés stb. Persze lehet ezzel is ügyeskedni, de ha éppen ott van a NAV-os előtted akkor nem mondhatod neki, hogy várjon pár percet, mindjárt adod a számlatömböt, csak még ki kell töltened a fejléceket. Ez egy bejelentett ellenőrzésnél lehet kerülő út és nem a kínaiak módszere, ez már sokkal előbb jelen volt mint hogy ők ide bejöttek.

2022. nov. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

#13 "Ha létezik ez az 5 éves adómentesség, akkor azzal maximum úgy lehet visszaélni, hogy 5 évente felszámolom a cégemet és új adószámon alapítok egy újat. De szkeptikus vagyok azt illetően, hogy létezik ilyen."

Igazad van. Csak sokan nem gondolják át a dolgot, egyszerűbb elfogadni azt valóságnak amit mástól valahol hallottak.

Pedig tényleg csak ezt az egyszerű dolgot kell átgondolni, hogy a cég maga nem változik meg attól hogy valaki megvette, nem lesz 0-s a számlálója, hogy onnantól újra kapjon adómentességet a létrejöttével.

2022. nov. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Ezt onnan tudom hogy 5évente leárazás van bezárás címszó alatt. Új neve lesz az üzletnek, új tulaj, de egy család. Ehhez a csaláshoz kellenek a magyar társak is.
2022. nov. 4. 12:24
 17/23 anonim ***** válasza:
37%
Az átlagember semmit nem tud, még elképzelni sem. Már 25 évvel ezelőtt mondta egy kolléganőm, hogy a kínai piac Pintér Sándor kezében van. A kolléganőm férje ugyanis a belügyhöz tartozó újságnál volt újságíró és hát "szakmai" berkekben sok minden kiderül.
2022. nov. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
77%

#16 "Ezt onnan tudom hogy 5évente leárazás van bezárás címszó alatt. Új neve lesz az üzletnek, új tulaj, de egy család. Ehhez a csaláshoz kellenek a magyar társak is."

Ennek mi köze van az állami támogatáshoz?

Semmi.

Szimpla tulajdonos és készletváltás történik ilyenkor, ez nem fűgg össze az állami támogatásokkal.

Az meg hogy drágább, mint a tesco-ban, az pont úgy nem a kínaiak sajátja, az forgalom függő. Nálunk is van sok kisebb bolt és mindben drágábbak a termékek, mint a tescoban. Egyiknek sem kínaiak a tulajdonosai, csak kicsi a forgalom és abból kell a bevételüket előteremteniük.

Menj a tesco-ba és vásárolj ott!

2022. nov. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
75%
Hogy sokszor annyi magyar kisvállalkozó mutyizik mint ahány kínai valaha élt az országban, az gondolom nem probléma. Az árak meg mindig magasabbak a kisboltban, ha kínai a tulajdonos, ha nem. Sőt kisebb településeken határozottan visszaélnek vele, hogy van egy bolt és nincs konkurencia. Nekem egyik barátom dolgozott itt a helyi ABC-ben. Itt volt termék ami szó szerint kétszer annyiba került mint a tescoban. Rákérdezett a barátom a főnöknél, hogy nem túlzás ekkora árréssel dolgozni? Az volt a válasz, hogy nem mindegy? Mit csinálnak? Úgyis meg kell venniük. Mesélte rárakták az akciós címkét a termékre, közben ugyanannyiért árulták, stb. És ez magyar!! Nem kell őket sem félteni. Hagyjuk már ezt a rasszista hangulatkeltést.
2022. nov. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Ez viszont nem egyértelműen visszaélés, hogy kistelepülésen drágán adják az árut. Hanem a túlélés lehetősége.

Egy nagy üzlet megteheti, hogy kis árréssel dolgozik, mert sok árut adnak el. Egy kis faluban viszont kevés ember keveset vásárol, a tulajdonosnak ezen a kevés eladott árun kell behoznia annyit, amiből meg tud élni, meg alkalmazottat fizetni. Ha kicsi az árrés, nem jön be elegendő nyereség, a bolt bezár, aztán a faluban egyáltalán nem lesz bolt.

Azt én se tudom, mit tudnak a kínaiak, de itt a városban is az megy hosszú idő óta, hogy kb. 5 évente bezárnak a kínai üzletek, eladnak mindent olcsón, és egy másik kínai nyitja meg újból a boltot.

2022. nov. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!