Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A nálunk vállalkozó kínaiak...

A nálunk vállalkozó kínaiak hogy tudják kijátszani az adókat?

Figyelt kérdés
5 évente átadják a boltot valamelyik rokonuknak így nem gozetnek adót. Van egy kínai ruhás és vegyes 2 szinten működő bolt és 30 éve működik, de tulajdonosváltással. Évek óta minden ruha és lakásfelszerelési dolog sokkal drágább mint a tescoban vagy más üzletben. A navnak nem tűnik fel hogy ezek az emberek fosztogatják az országot és nem a kata-sok? Mikor lesz már ennek vége hogy a kínaiak uralkodnak itt és kijátszanak mindent?
2022. nov. 4. 08:34
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen, viszont mint a tulaj válaszából is kitűnik ez csak egyértelmű visszaélés a monopolhelyzettel. Meg azért ez nem egy kis falu, vannak más 10 -15 négyzetméteres kisboltok de a város nagyobb részének ez az egyetlen megközelíthető szupermarket kategóriájú bolt, nem egy elenyésző forgalommal meg bevétellel. Az viszont közismert törvényszerűség hogy a fogyasztó jár jól vele ha verseny van, és nem kvázi monopolhelyzet mert utóbbiban "úgyis meg kell vennie" alapon, a korlátozott árverseny miatt az árak a plafonon lesznek. Mondok jobbat, a tulajdonos famíliának messze ér a keze a városban, befolyásosak több más intézmény is az ő kezükben van (pl. az egyetlen konditerem) és szabotálják hogy más szupermarket nyíljon a környéken, mondvacsinált okokkal több vállalkozás nem kapta meg az engedélyeket, megvették előlük a területet stb. Itt van a környéken bár befolyásos család, egymás keze alá dolgoznak, az ABC-ben kiütve a konkurenciát a helyi sógor, koma tehenészetéből szerzik be a tejterméket, a minőségi gyatra, az ára drágább aztán magyarázhatnak a fogyasztók hogy miért tűnt el XY termék, így járt. Uram-bátyám rendszer, maffiaszerű működés a hasznát pár család a kárát meg az átlag fogyasztó látja.
2022. nov. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%
Szóval adná a szerencse hogy bezárjanak, nyílna a helyére a másik, lehet nem is egy a környéken hanem rögtön kettő. Ez országos viszonylatban egy jómódú település, az egész járás az, ideális piac. Én Budapesten dolgozom, ingázom, ott vásárolok be előre hétköznap mert sokkal jobban járok, itt nem vagyok hajlandó költeni.
2022. nov. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

21

Nem azt mondom, hogy nem pofátlanodhatnak el egyesek, de alapvetően rá vannak kényszerülve a magasabb árrésre a legjobb szándékú kisbolt-tulajdonosok is.

"Én Budapesten dolgozom, ingázom, ott vásárolok be előre hétköznap mert sokkal jobban járok"

Na, ezzel mindenki így van. Nem a kis falusi boltban vásárolnak a drágább árakon. Így viszont ott lecsökken a bevétel, és hogy nyitva tudjanak tartani, kénytelenek lesznek árat emelni.

Én városban lakom, de családi házas részen, ahol egyetlen családi kisbolt működik. És én se ott vásárolok, ha nem csak kenyér kell, hanem beülök a kocsiba, és elmegyek a Lidlbe vagy Pennybe, mert nem csak a kisbolt tulajdonosának pénz a pénz, hanem nekem is. A kisbolt gyakorlatilag abból él, hogy a közeli cigánytelep lakóinak segélyosztáskor nem számít a pénz, a lehető legközelebb fogják elszórni, drága árukra is.

2022. nov. 6. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!