Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Csak szerintem felháborító?

Csak szerintem felháborító?

Figyelt kérdés

Megloptak. Feljelentést tettem. Kinyomozták, hogy igen, valóban ő lopta el, nem véletlen vitte el és még csak szüksége sem volt rá. De "becsszóra" megígérte, hogy 1 éven belül visszaadja, ezért nem emeltek vádat. 250 ezer forintról van szó.

A dolgot árnyalja talán, hogy az összeg gyerektartásnak hívják, ami csak annyiban más, hogy ezzel még egy dolog kiviláglik: egy egyedülálló anyát loptak meg és annak gyermekét.

?


2010. szept. 30. 16:01
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
szerintem ebből a történetből valami momentum hiányzik, mert így ennek semmi értelme...
2010. szept. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Mi lett e szerelem vége...
2010. szept. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
nem emelnek vádat, ha megígérem hogy visszaadom amit elloptam? ez nekem új, de ha így megy akkor nem tudom miért ülök még itt, már indulok is lopni.
2010. szept. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

Nekem sem teljesen világos a dolog, így csak találgathatok:

Együtt éltek, elvette (elverte) a pénzt. Megverte, elhagyta. Pénz visszakövetelésekor megígérte. Nincs lopás, csak kamatmentes kölcsön. Egy év múlva pereskedés, pénz nuku. Ismét pereskedés, fellebbezés, ítélet, lefoglalni nincs mit, pénz nuku. Van idegbaj és egy szomorú és drága tapasztalat...

2010. szept. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%

Jajj szegény egyedülálló anyák!

Akkor miért nem sajnálják ennyire magukat mikor a fene nagy emancipációjukban már nem tudnak mást kitalálni, csak hogy elválnak?

2010. szept. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%

Talán az a baj, h éppen Téges nem vesznek komolyan a rendőrségen, pont amiatt, ahogyan, pl. itt is, előadod a sérelmedet.

Akkor is ha te annak érzed, nem loptak meg, akkor loptak volna meg, ha a 250 e. Ft.-ot az ex-férjed pl. elvitte volna a lakásodról, anélkül, h észrevetted volna, ugyanis ha mondjuk erőszakkal vette vna el tőled, akkor már mindjárt nem az van, h megloptak, hanem kiraboltak. A te esetedben viszont az ex-férjed elmaradt a gyermektartás fizetésével, vagy nem hajlandó fizetni, nem mintha ez jobb lenne, de ha te úgy tetted a följelentést a rendőrségen, h húú megloptak, aztán nyomozás közben kiderül, h a gyermektartási elmaradásról van szó, akkor már rögtön komolytalannak tűnsz, majd amikor megkeresik a volt férjedet, az meg ésszerűen előadja, h ezért meg azért nem tudott/akart fizetni, akkor esélyes, h inkább az ő verzióját fogják hihetőnek tartani, mert, valljuk be, ha ezt ugyanígy, "lopás" címen adtad elő a rendőröknek is, akkor azért erősen ferdítettél a tényálláson....

2010. szept. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nyilván nem lopásként jelentettem be. Csak ha a végeredményt nézzük derül ki, hogy ez azért egy kicsit furcsa.. Mert ma ha boltban lopsz egy kiflit, azért komolyan megbüntetnek. Ha "csak" a gyerektartást nem fizeted, akkor az rendben van?

Képzeljétek el, ahogy kisétálsz futva egy bankból kezedben negyed millóval. Átnézik a kamera által készített felvételeket, kiderítik ki volt az, rajta ütnek a lakásán, szeretnék vád alá helyezni, de ekkor azt mondja a delikvens, hogy "dehát ne mááá1, egy év és visszaadom" akkor mosolyog a nyomozó, az ügyész, megveregetik a vállát és azt válaszolják, hogy "így akkor rendben van"?!?! Értitek.

Miért "apróbb" vétség nem fizetni a gyerektartást két éven át?

2010. okt. 3. 18:56
 8/10 anonim ***** válasza:

A gyerektartás nem fizetése már rendőrségi ügy, jelentsd fel kiskorú veszélyeztetése vétségért.

El fogják itélni.

2010. okt. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés így egy kicsit fogalomzavaró. Nem kell annyira sajnáltatni magát az elvált nőknek sem, mert többnyire a válás két emberen múlik. Szívesen meghallgatnám az apát is, mert bizony nagyon sok pénzéhes ribancot hallottam már sírni, akinek csak addig kellett a férj, amig tejelt.


Szóval egyáltalán nem felháborító! Az a felháborító, hogy te lopásnak állítod be azt, amit a másik csinál és aminek köze sincs a lopás fogalmához, holott lehet hogy te magad tennéd ugyanezt, ha elfogadnád!

2010. okt. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Annyira vagyok pénzéhes, hogy ez az adósság 2 év alatt jött össze. Nem sok ész kell ahhoz, hogy rájöjj, ez havi 10 ezer forintot jelent. Ja és két kamaszgyerek után:) Csak egy jelképes hozzájárulást kértem. Annyira keveset, hogy ne legyen pofája nem fizetni, nehogy még ezzel is jobban megutáljam. De nem sikerült:)

Semmi mással nem bizonyítja jobban egy férfi, hogy valóban "rászolgált" a válásra, mint az, hogy nem fizet...

Ha meghallgatnád az apát, ő is azt mondaná, hogy nem fizet. A nyomozóknak is ezt mondta. A bírónak is.

2010. okt. 5. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!