Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Rendes szabadság alatti...

Rendes szabadság alatti betegség esetén jár a betegszabadság?

Figyelt kérdés

- ha a megbetegedés a szabadság során történik,

- vagy ha a szabadság kiírása után, de megkezdése előtt?

Még soha nem járt így senki családunkban, de érdekelne, mi a helyzet ilyenkor, mert az lenne az életszerű, hogy a munkavállaló az őt megillető mennyiségű szabadságot ne betegséggel töltse.



2022. dec. 12. 16:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
2022. dec. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

#11, köszönöm a linket!

Tehát csak a szokásjog van..

2022. dec. 13. 23:18
 13/15 anonim ***** válasza:
49%
12: Magyarországon nincs szokásjog, és ahol én dolgoztam, ott az volt a szokás, hogy elhajtottuk azt, aki ilyen papírral próbálkozott. Nem érdekli a munkaadót, ki hogyan töltötte a szabadságát.
2022. dec. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nalunk meg pont az ellentetje. A tappenzes papirt el kell szamolni. A munkaltatonak nincs joga azt figyelmen kivul hagyni. Nincs joga az orvos keresokeptelensegenek megallapitasat megkerdojelezni. Tolem meg egyszer sem kerdezte meg haziorvos hogy tappenzre vegyen fel vagy szabadsagon vagyok..
2022. dec. 14. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Érdekes is lenne, hogy pont szabadság alatt komoly baleset ér, aztán mehetsz a híd alá. Kitalálom, egyéni vállalkozó, Tiszántúl.
2023. márc. 17. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!