Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mitévő legyek most ebben a...

Mitévő legyek most ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy jó helyre írom-e a kérdést de az a helyhet édesapám rossz útra tért sajnos az ital időközönként jelen volt az életébe és most teljesen bele merült nem számít neki semmi. Nekem van egy feleségem és egy 2 éves gyermekem külön élünk abban a házban amit régen vettek anyámmal mielőtt elváltak. A ház tulajdonosa én vagyok a szülők meg a haszonélvezők és most hivogat, hogy ide akar költözni a nyakamra mert neki joga van hozzá és fizeti a számlákat majd miközben ma küldték el a munkahelyéről mert ittas volt.

Én így nem akarom, hogy ide jöjjön itt a pici gyermek ő meg nézze, hogy a nagyapja hótton döglik azt nem engedem valami megoldás van erre esetleg vagy én költözzek családostul mert az alkoholista apám kitúrhat a házból.


2022. okt. 29. 22:15
1 2 3
 1/22 Savlekotő ***** válasza:
70%

És miből fizeti a számlákat ha kirugták a pénzét meg elissza?

Te fogod fizetni ,meg a szeszét is,mert az eszét már elitta ha kirúgták. Keress egy jó ügyvédet mert sajnos az ilyen agresszív a pia az Isten alkoholistáknak több joga van mint a normális családtagoknak és ki se lehet őket rakni jó formán.. Kis baba mellé ez nem való. Ne hogy már te menekülj..

2022. okt. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
93%
Joga van odaköltözni, bár tényleg érdekes lenne ugy miböl fizet.
2022. okt. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
26%

Ez aztán az erkölcsi dilemma... noha mégiscsak az apádról van szó, de nagyobb felelősség a gyerek kérdése, hiszen az alkoholizmus pusztít, és szinte mindig a környezet szenvedi meg. Hogy lehetne változásra bírni, van- e olyan kapcsolat közöttetek, hogy segítsd megállítani az önpusztításban? Hajlandó lenne változni? Van-e rá időd a saját családod mellett? stb stb...

A döntés nálad van!

2022. okt. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
90%

A a nagyon nagy baj, hogy ő haszonélvező és elvileg az engedélyetek sem kellene neki a beköltözéshez. Ha nagyon bevadul, simán kitehet titeket.

Ezzel teljesen felesleges ügyvédre szórnod a pénzt!

Nem irigyellek, de ez van!

2022. okt. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
89%

Ez minden, csak nem erkölcsi dilemma, erkölcsileg egymillió százalék, hogy az apját tilos odavennie, viszont a jogi helyzet ennek pont az ellenkezője.

Ők ketten együtt elváltan haszonélvezők? Az úgy érdekes! Jogilag oda kell engedned. Nektek kell elköltöznötök, nincs jogalapja az ottlakásotoknak, nektek kell albérletet fizetnetek. Majd akkor kerül a birtokodba a ház, ha az apád elpatkol, reméld, hogy az alkohol miatt gyorsan, de erre nincs garancia. Hogy vele együtt lakjatok ott, az nagyon-nagyon határozottan szigorúan tilos a saját egészségetek érdekében. És ügyelj rá, hogy a közművek az ő nevére legyenek írva, mert nem fogja fizetni, és ha a te neveden van, rajtad hajtják be. Még csak az kéne neked.

2022. okt. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
4%

De száraz és közönyös vagy 5-ös válaszoló! A saját családodban felmerülő problémákat is ennyire sterilen és érzelemmentesen kezeled? :D

Persze hogy nem viheti a baba mellé az alkesz papát, de ebben a szomorú történetben menet közben valahogy őt is meg kellene menteni...

2022. okt. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező!

Most hol lakik az apád és miért akar hozzátok költözni?

2022. okt. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
89%
"Alkesz papát" nem lehet megmenteni, 6-os! Lehetetlen! És semmilyen módon nem a fiatal családapa dolga. Ő a saját gyerekéért felelős, de őérte nagyon!
2022. okt. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
89%

Ebből nem fogsz tudni jól kijönni, ha már jogokat emleget!

Mivel a vége az lenne, hogy nektek albérletbe kellene mennetek, ajánljátok fel neki, hogy fizetitek az albérletét!

Tudom, hogy szar dolog gyerek mellett ekkora plusz kiadás, de így is, úgy is kell majd albérletet fizetnetek, csak akkor magatok miatt.

Akkor jobb, ha maradtok a házban, a megszokott környezetben és olcsóbban megússzátok ha csak egy személynek kell egy kicsi lakást fizetni.

2022. okt. 30. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
36%
Belátom igazad van 8-as...de furcsa dolog azt olvasni, mennyire érzéketlenek a családtagok egymás között. Talán azért érzek így, mert én nem ezt tapasztalom a családomban, nekem az apámtól más értékek jutottak. Igaz az én apám nem is ivott...
2022. okt. 30. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!