Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha mondjuk van egy szabálysért...

Ha mondjuk van egy szabálysértési eljárás ahol a felperesnek nem okozott vagyoni kért az alperes, akkor a bíróság miért szabhat ki pénzbüntetést az alperessel szemben ? Itt az országban még az igazság is a pénzről szól ?

Figyelt kérdés
2023. jan. 8. 11:41
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Olyan esetet el tudok képzelni, hogy az illető a lakásában valami "gyárat" üzemeltet, és éjjel-nappal megy a zaj, rezgés, nem lehet aludni, vagy épp prostitanya van ott, és kiderül, hogy a tulaj strici. A lakókat zavarja a dolog, és ezért perbe fogják, ez a részlet meg törvénytelen, és máris megy a bünti, az illető meg jajgat.


Amúgy meg nem csak anyagi kár létezik, hanem sérelmi is, ilyenkor érdemes sérelmi díjat is követelni. Örülj, ha azt megúsztad! Ha velem csesztél volna ki, hát nem úgy lenne.

2023. jan. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

" És a pénz fizetése a legcélravezetőbb büntetés ? Hogyan tegyünk földönfutóvá Magyar ebereket ?"


Kiválthatod közérdekű munkával. Vagy le is ülheted. Van választásod.


"Nem tudom elhinni, hogy él az országban olyan ember, aki nem követett el szabálysértést, még ha nem is került bíróság elé. "


Legalább annyi esze legyen valakinek, hogy ezt elkerülje, vagy ha esze nincs, akkor legyen pénze.


"Ha valaki azért gyűjtöget pénzt, hogy a szomszédaitól elmeneküljön, és ők a felperesek , akkor inkább a szabadságvesztés."


Az ügy jónéhány fontos részletét nem ismerjük. Jó, nem is igazán vagyok kíváncsi rá, de biztosan vannak fontos, ám jellegüknél fogva inkább elhallgatott, a kérdezőre nézve meglehetősen kényes részletek.

2023. jan. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Azért rohadt nagy dolgot kellett tenned ahhoz, hogy "földönfutóvá" válj. Ezt azért ki kell érdemelned.


Még egy példa jutott eszembe: XY lopja a szomszédtól az áramot, erre az beperli. Ott kiderül más dolog is.


De az is lehet, hogy a kérdező fogalomzavaros, és a bejelentést téveszti a feljelentéssel, a bejelentőt felperessel.


Akárhogy is, szerintem teljesen oké. Tartsd be a törvényt, és nincs gond.

2023. jan. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Akkor elmondom a történetet ! 20 éve mellém költözött egy hogy is írjam, hogy ne legyen sértő? Tehát, 20 éve elkezdték felújítani a lakásukat. Reggel nyolctól este -ig verte a falat kalapáccsal, hogy nálam leestek a poharak a polcról. Ott a bökkenő, hogy ezt hétvégén is így csinálta. Az alatta lakó elindított egy birtokvédelmi eljárást, amit meg is nyert mert volt tanúja, én elköltöztem egy ismerősömhöz arra az időre. Viszont ott is kellett fizetnem a lakhatásért és a saját lakásom rezsijét is kellett fizetnem. Mikor elkészült a lakással a szomszéd, akkor beszerelt egy behúzhatós ajtót a lakásukba. Ez az ajtó az én oldalam felé zárult és hiába nem érintkezett a falammal a rezgés nagy volt. Ki is hívtam egy szakértőt aki megállapította, hogy a födém vezeti a rezgést és a szomszédnál meg is van repedve a fal. Mivel a házban van gáz, így joggal tartok tőle azóta is, hogy mi lesz, ha egyszer elmozdul a gázcső. A ház nem beton, hanem gázbeton. Úgy vezeti a hangot, mintha ott lennének mellettem. A kilincs működését nem ismeri a krapek, és néha gy csapja be a bejárati ajtót, hogy beleremeg az egész ház. Mivel egyedül élek, így ki vagyok szolgáltatva ezeknek a megfélemlítéseknek, mert már kértem szépen kértem csúnyán, de nem változtat semmin.Aztán néha nálam elgurul a gyógyszer és átszoktam kiabálni. Nem igazán szép dolgokat. Akkor két hétig csend van , utána kezdődik minden elölről. Retteg tőlük, A konyhámba aminek a fala közös az övékével, alig merek kimenni. A TV-t fejhallgatóval hallgatom, füldugóval alszom és ha még nem nézek TV-t, akkor a gépem előtt ülök és hallgatnom kell valamit, hogy ne halljam a csapkodását. Van amikor éjjel kettőkor valamit kalapál és az alatta lakó két albérlő csak azért csapkodja az ajtót, mert ez is csapkodja. Úgy megy a lépcsőházban, hogy zeng az egész. Tehát most attól tartok, hogy beperel, mert szidalmaztam.
2023. jan. 8. 15:50
 15/28 A kérdező kommentje:
Azért a 11-esnek köszi ! Nem is ismeri a történetet, de bűnös vagyok már ! És ha vele ezt megcsináltam volna ! Nos ez a mi kis országunk. Itt nem ártatlan vagy hanem rögtön bűnös ! Igazán köszi !
2023. jan. 8. 16:05
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

MZ/X3, leírtad a sztorit, csak azt nem, hogy itt ki a felperes a szomszéd, te, mint sértett, vagy a másik sértett.


Az esetben birtokvédelmi eljárást lehetett volna indítani, ahogy tette a másik szomszéd, és lehetne most is. Aztán kötelezik a hiba helyreállítására az illetőt.


Ha emellett valami hülyeséget csinál, ha bénán történt a bejelentés, pl. szimplán csendháborításért jelentik fel, akkor szimpla bírságot kap, de a probléma megoldására nem kötelezik. Szóval ti vagytok a bénák.


Nem nyafogni kell, hanem összefogni, és együttesen birtokvédelmi eljárást kezdeményezni.


Továbbá fel lehet szólítani a kk-t, hogy ő is csináljon valamit, pl. kártérítést követeljen a megrongált fal miatt, és állítsa azt helyre.

2023. jan. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
Szóltam a kk-nak de nem tett semmit, továbbá a statikus leírta, hogy hangszígetelje a lakását, ha nem megy másképp, de én nem tehetek semmit, a kk meg leszta. Már tettem feljelentést a rendőrségen, de érdekes módon, semmit nem csináltak. Tehát, ő lenne a felperes, de mivel védekezhetek én ? Hogy néha átkiabálok neki ocsmányságokat ? Persze, amit leírtam, az csak a jéghegy csúcsa ! És kivel foghatnék össze ? A másik oldalán egy nagyothalló néni lakik 90 éves. Őt nem rángatom be. Az alatta lakó ukrán, jelenleg. nem tud magyarul. Akkor ki marad ?
2023. jan. 8. 17:28
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Magyarázd már el, hogy miért lenne ő a felperes! Mivel perel téged, mert erről eddig még egyetlen szót se írtál!


Amúgy meg magyaráztam, hogy ne a rendőrségnél tegyetek feljelentést, hanem a Birtokvédelmi osztályon tegyetek panaszt.


Nem mellesleg meg lehet mondani, a kk-nak, hogy intézkedjen, vagy rendkívüli közgyűlést hívtok össze, de nem fogja megköszönni.


A rendkívüli közgyűlésnek két érdekes pontja lehet (persze ha már van, akkor még másokat is betehettek)

1. kártérítési per a rongálás miatt

2. házirend módosítása

3. kk leváltása.


A tulajdoni hányad 10 %-a kell a közgyűlés összehívásához.

2023. jan. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
A mi kis házunk, olyan lakókkal van tele, hogy talán 10 %-ot össze tudok szedni, de a leváltáshoz úgy tudom, hogy 50% kell. Birtokvédelmit már akartam, de azt mondták az önkormányzatnál, hogy mivel öt évnél hosszabb az ügy, így a bíróságra kell mennem. Mentem is volna, de nincs tanúm. Azért jelenthetne fel, amiket átkiabáltam neki. Nem szép dolgokat ! Mindez karácsony előtti hétvégén történt, mármint az utolsó kiabálásom. Kiadtam mindent magamból ! Hiába nem akarok az ö szintjére süllyedni, magával ránt, ezzel a viselkedéssel. Annyira gyűlölöm.
2023. jan. 8. 19:23
 20/28 A kérdező kommentje:
Rendes vagy, hogy próbálsz segíteni !
2023. jan. 8. 19:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!