Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van 1 közös gyerekünk,a házat...

Van 1 közös gyerekünk,a házat amiben lakunk a ferjem kapta örökségként, amit ujitgattunk egyutt, valamennyi /kevés penzt fizettünk is erte.Ha válunk az igaz hogy én a gyerekkel "mehetek az utcára" vagyis nekem semmit sem fog megszavazni a bíróság?

Figyelt kérdés

A gyerek majdnem 2éves. Én külföldön tudnám jól eltartani a kicsit(korábban dolgoztam kint), nyilván ez mar más kérdés , elsősorban az erdekel hogy nekem semmit sem itelne meg a bíróság?


Akkor



2023. jan. 10. 10:43
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
40%

1. Hogy mit kapsz, az függ attól, hogy ki mit tud bizonyítani, hogy mitek volt, amikor összeházasodtatok, mit szereztetek amióta házasok vagytok.


De azért érdemes egy ügyvéddel beszélgetni, bizonyos körülmények lehet, hogy ezen változtatnak, de nem tudom, pl. ha ver téged, vagy bántalmazza a gyereket... De erről célszerű orvosi látleletet készíteni, feljelentést tenni, családsegítőhöz fordulni... csak úgy bemondásra nem valószínű, hogy elhiszi a bíró. Ha vannak ilyesmik, akkor azzal már jobb esélyeid vannak, hisz látszik, hogy problémás a faszi, és nem csak egy kiforgató nőről van szó.


A másik kérdés a gyerek elhelyezése. Mostanában már egyáltalán nem úgy van, hogy a gyerek az tuti az anyánál marad, és az apa búcsúzhat, esetleg örülhet, ha vasárnaponta láthatja. Kérdés persze, hogy neki milyen igényei vannak ezen a téren, de nyilván ha a gyerek vele marad, akkor még annyi jog sem lesz neked a lakásban maradni, stb.


Tehát egy kérdés a felügyeleti jog, aztán ott a láthatási jog...


Külföldre az apa engedélye nélkül tudtommal csak akkor viheted a gyereket, ha abba az apa is beleegyezik, mert megakadályozhatja, hogy megnehezíted a felügyeleti/láthatási jogát.


Vannak itt mindenféle nyalánkságok, amik bonyolítják ezt a helyzetet, mielőtt lépnél, beszélj ügyvéddel, esetleg a NANE-t hívd - ha valóban bántalmazott kapcsolat van, és nem csak úgy meguntad a pasi képét. Ott okosabbat, biztosabbat mondanak, mint mi itt.

2023. jan. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
57%
Ne ezt is nő írta tuti (#11) miért kell nektek egyből azt gondolni, hogy bántalmazás történt? Lehet saját tapasztalatod de hidd el sokkal több olyan van, hogy nem jönnek már ki jól és inkább elválnak. Hülyét kapok, hogy minden nő egyből bántalmazást emleget a válásos kérdéseknél..
2023. jan. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
71%

De durva... bántalmazza-e a nőt meg a gyereket, mert akkor majd bizonyos körülmények változhatnak...

Rosszul tudod édesanya, ha verné őket, sem kapná meg a nő a hapsi házát.

Ilyenkor nőtársaim nevében is szégyenlem magam.

2023. jan. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
86%
Senkinek sem jár azért tulajdoni hányad, mert egy retkes lábtörlő a kapcsolatban. A családon belüli erőszak témaköre külön lapra tartozik és külön perre.
2023. jan. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
39%

1. Férfi vagyok.

2. Nem állítottam, hogy biztos bántalmazás történt, sajnálom, ha nem megy a szövegértés, ebben az esetben ajánlom a "ha" szó tanulmányozását.

3. Én sem állítottam, hogy - és akkor gyengébbek kedvéért most ettől az esettől teljesen elvonatkoztatva csak elméletben beszélek - az asszonyt és a gyereket az apa naponta véresre veri, attól még a nőé lesz a ház, de az elképzelhető, hogy távolságtartási végzést kap a pasi, na meg esetleg börtönbe is kerül, aztán persze se felügyeleti jog, se láthatás... Ilyen esetben a nő helyében a válástól és a büntető feljelentésen túl is beperelném a pasit kártérítésért (pl. keresetkiesés, orvosi költség, pszichológus, egyéb kényszerhelyzetek költségei megtérítése), sérelmi díj, fájdalomdíj. De előbb megpróbálnék peren kívüli egyességet kötni vele, ha hajlandó méltányosan eljárni. (Ismét frusztrált gyengébbek kedvéért ismétlem: férfi vagyok, de ezt tenném, ha nő lennék, de ha férfi lennék, és a nő bántalmazna engem ill. a gyereket, mert olyan is előfordulhat, akkor is ezt tenném.)


Tehát alapból akkor sem lesz az övé a lakás, ha bántalmazás történt de talán egy darabig ott élhet a volt férj nélkül.


4. A szövegből nem derül ki, hogy bántalmazás történt, ahogy az sem, hogy nem történt bántalmazás, így teljesen rendben van, hogy kitértem erre a lehetőségre is, és arra is.


5. Béke! :D

2023. jan. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
24%
#13 Tényleg szégyenleted magad, de nem a nőtársaid nevében, hanem csak a sajátodéban - a pocsék szövegértésed miatt.
2023. jan. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
48%
Nem a szövegértéssel van baj, ne haragudj. Összehordtál itt saját fantáziád alapján hetet-havat. Senki nem írt és nem is gondolt ilyeneket. Rajtad kívül. Ez nem egy sci-fi.
2023. jan. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Nem haragszom. Nem hordtam semmiféle fantáziát össze. Lehetőségeket vetettem fel.

HA fantáziáltam volna, akkor azt mondtam volna, hogy "biztos bántalmazott vagy, szóval csináld ezt meg ezt"


Én csupán lehetőséget vázoltam, és nemre nézve kb. teljesen pártatlanul, pl. nem etettem azzal a tévhittel, hogy majd övé lesz a gyerek, és úgy mehet külföldre dolgozni, ahogy csak akar... de ha már ezt leírtam, megjegyzem, hogy pontosabban mehet, csak nem a gyerekkel, ha az apa nem engedélyezi, és van láthatási/felügyeleti joga.


Ez nem sci-fi, valóban.

Ahogy az se sci-fi, hogy megy az ember az autóval, elér egy kereszteződéshez, jobbra van X, egyenest Y, balra meg Z, és kifejti valaki, hogy mi az X, az Y, és a Z.


Na további jó nullázást.


De azért eléggé érdekes számomra, hogy kinek fájhat az, hogy tájékoztatnak valakit (nem biztos, hogy konkrétan ezt a kérdezőt), hogy mit tegyen, ha családon belüli erőszak van.

2023. jan. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
79%

Az örökség külön vagyon és az is marad mindig( na még szép)!


Amúgy igen,ha értéknövelő beruházás lett rajt( nem állagmegóvó!), akkor tulajdonjogod keletkezett rajt.Pl. szobát hozzáépítettetek, nem volt víz, brvezettétek.Tető csere, vakolás elvileg nem értéknövelő, de bírótól is függ.Festés, ablak, ajtó csere, burolás csak állagmegóvás,ha sok millió is.


Válásnál, vagyoni pernél ezt érvényesítheted.


A gyerekedé nyilván, ha az apja után örököl, de Neked nyilván semmi közöd nincs hozzá.Annyi, hogy benne laksz, köteles vagy az állagmegóvásba beszálni elvileg.

Válásnál max. lakáshasználati jogod kapsz, ha Neked ítélik a gyereket, annak nagykorúságáig.



Alap esetben miért ítélne meg a bíróság Neked valamit is más örökségéből, amiért az ő családja dolgozott meg? Hogy is gondolod?

2023. jan. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
45%

11,15 nek 19nek igaza van!


A kérdező nem akar semmilyen házat elvenni , milyen szovegértési problémáitok vannak?

Hanem gondolom logikusan hogy az kellene amit befizettek vagy hogy újítgattak.

Azért az nem semmiség, plusz gondolom ők rendezték be.

2023. jan. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!