Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek ez megfelelő...

Szerintetek ez megfelelő büntetés lenne idehaza is a börtön helyett?

Figyelt kérdés

Latin Amerikában van olyan hogy a polgárok öntörvényűen az elfogott piti tolvajokat meztelenül sétáltatják végig a falu vagy város utcáján. Persze ez ott se megengedett, de gyakran történik ilyen.


Csökkene szerintetek így a lopások száma itthon, amiből idehaza is van elég gond?!



2023. ápr. 2. 09:34
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
7-es, nem is csak akkor kerülhetsz ilyen helyzetbe, ha lopsz, erőszakolsz, hanem akkor is, ha tévesen megvádolnak vele, s el is ítélnek. Nem egy téves ítélet volt, olyan is, amikor másodfokon mentették fel bűncselekmény hiányában, míg elsőn halálra ítélték.
2023. ápr. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!


Na és ez ott Latin-Amerikában bevált? Lett valami foganatja?

2023. ápr. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
12# nem tudom, ennyire részletesen nem mentem utána a dolognak, de feltételezem megunták ott a rendőrök tétlenségét.
2023. ápr. 2. 16:37
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

simán megengedi a rendőr is. éltem én ott, sok eset volt.

tolvajok és erőszakolók esetében alapbüntetés. a rendőr nem szól érte.

2023. ápr. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
100%

Szerintem ha lopásért is börtön járna, az visszatartóbb lenne. Ma még egy gyilkosságért sem jár életfogytiglan, a súlyosabb sikkasztások úgyeit is elhúzzák évekig, aztán megállapítják, hogy nem is volt sikkasztás...


Azzal, hogy pucéran végigsétáltatod a Fő utcán, azzal nem tartod vissza. Max. fél óra kellemetlenséggel jár és kész.

2023. ápr. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Képzeld el, hogy kimész sétálni a 4 éves kislányoddal, és egyszercsak szembejön veled 10 darab seggpucér bűnöző.
2023. ápr. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

16

ez csak nálunk olyan fura.

ha nincs sezxuális töltete, akkor nem igazán látnak benne problémát akkor se ha kicsik vannak ott. végül is ...


https://www.youtube.com/watch?v=9P8AdtzXKwk&t=145s

2023. ápr. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Inkább jól megverni kellene a piti tolvajokat, szemetelőket, rongálókat, ezzel lehetne csökkenteni az ezzel kapcsolatos költségeket, és még hatásosabb is lenne, mint a bírság.
2023. ápr. 26. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!