Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha ikreim születnének, adhatom...

Ha ikreim születnének, adhatom mindkettőjüknek ugyanazt a keresztnevet?

Figyelt kérdés
Vagy az anyakönyvvezető ezt megakadályozhatja?

2023. máj. 11. 15:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem adhatod, mivel ugyanazon napon, ugyanattól a szülőktől született gyereknek nem lehet azonos neve. Ergó nem lehet kettő Kis Mariska, akiknek a születési dátuma és az anyja neve is egyezik.
2023. máj. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy #1 írja. De lehet Kiss Mariska és Kiss Mariska Manyika a két gyerek.
2023. máj. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem az anyakonyvezeto akadalyozza meg, hanem a torveny.
2023. máj. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%
Jó lenne már IQ teszthez kötni a szaporodàst.
2023. máj. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem. De ez miért is lenne jó bárkinek? Vhogy nem látok benne logikát.
2023. máj. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Off

Nekem van több diplomás ismerősöm -gyógyszerész/építészmérnök pár, tehát nem büfé szak- ahol a két fiú gyerek ugyanazt a nevet kapta az apjuk utan: az egyik Leopold Boldizsár, a másik meg Boldizsár Leopold lett. Nyilván nem ugyanezeket a neveket kapták, de hasonló kalibert kell elkepzelni

2023. máj. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ahogy nem ikrek esetén sem lehet ugyanaz az első utónevük. De miért is akarnál ennyire kib'szni szerencsétlen gyerekekkel? Nem elég, hogy ugyanúgy néznek ki (ha egypetéjűek), még a nevük is legyen ugyanaz? Két külön személyről beszélünk, nem egymás klónjairól.
2023. máj. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor ezek szerint nem lehetséges.
2023. máj. 11. 19:12
 9/13 anonim ***** válasza:

Henriett,meg Henrietta, Mária és Márta, Marina és Martina/ Marianna szerintem lehet.

De nem tanácsos. Amúgyis, az ikrek gyakran egyformák; sőt, még azokat a testvéreket is össze szokták keverni; akik nem egyformák, és mégcsak nem is ikrek


Nevük már legalább hadd legyen sajátjuk; ne bonyolítsuk meg az életüket.

Pl egyik gyerek tegyük fel; egy kis "csínytevő" lesz; és ha osztálytársak lesznek; mivan, ha a tanár véletlenül mindig a másikhoz írja be a "magatartásfüzetbe", hogy "ezt meg ezt csinálta".


Pl nekem volt egy osztálytársam, ugyanaz volt a vezetéknevünk.

Alapból én voltam előrébb a névsorban, de volt egy becenevem; ami által meg sokan azt hitték; hogy én vagyok a névsorban a hátrábbi.


Na, és angolból amikor házifeladat-hiány volt; akkor mindig kaptunk minuszokat; és én már kaptam több minuszt, szünetben is beszéltük a többiekkel, hogy én már nem írom meg; és már biztos ki fog egy egyes jönni házifeladat-hiányból. (4-től jött ki egy egyes asszem, vagy lehet, hogy 5-túl nem tudom, de talán négy, az logikusabb; mert ha két plusz két minusz, az a hármas ) ; és akkor meglepődtünk , hogy nem jött ki; és akkor később még szólt egyszer az angoltanár az osztálytársamnak, akivel ugyanaz a vezetéknevünk; hogy kijött egy négyes; és akkor ő elcsodálkozott; hogy "Miért négyes, miért nem ötös?" És akkor mondtam a tanárnak, hgoy valszeg az én egyik minuszomat véletlenül hozzá írta.


És akkor a tanár mondta, hogy oké. De amúgy, mivel nem volt tutkó, nem jött ki nálam se még semmi; szerintem úgy volt, hogy akkor már inkább nem írta be sehova a kis noteszében; hanem csak átfirkálta azt, ami a velem azonos vezetéknevű osztálytársamnál ott szerepelt.


Tehát, ő például így is-úgy is összevissza írta, hogy a keresztnevünk már totál két különböző volt, és nem is voltunk testvérek; a becenevem, meg a hivatalos nevem is különbözött teljesen az osztálytársamnak a nevétől.


Amúgy,asszem csak így írta föl magának a neveket, hogy



Kis B.

Kis Cs.

stb.


Meg pl volt abban az osztályban egy ikerpár; és ők kétpetéjű lányok voltak, alkatra megegyeztek, de egyiknek világosbarna haja, és kreolos(halványbarna) bőre van, másiknak nagyon fehér bőre és fehéres szőke haja (egyik se szokta festeni a haját, egyik eredendően világos barna, másik eredendően szőke) ; és az arckarakterük is tök más, és így is volt, aki összekeverte őket; valaki nem is gondolta, hogy testvérek.

2023. máj. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

*mármint, az osztálytársunk, aki összekeverte őket tudta, hogy testvérek, ezt már az osztály indulásakor tudtuk, gondolom, ő pont ezért keverte össze őket.

valaki kérdezte, hogy "ki húzta ezt a (vízszintes) csíkot a táblára"

és akkor az egyik iker volt

és a másik osztálytársam meg a másik ikernek a nevét mondta, hogy ő volt.

2023. máj. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!