Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha ikreim születnének, adhatom...

Ha ikreim születnének, adhatom mindkettőjüknek ugyanazt a keresztnevet?

Figyelt kérdés
Vagy az anyakönyvvezető ezt megakadályozhatja?

2023. máj. 11. 15:40
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

*Ja és nekik is tök két különböző nevük van, és egyetemre már megbeszélték, hogy két külön helyre mennek;

és mindig kérték is, hogy ne hivatkozzunk úgy rájuk, hogy "az ikrek", mert ők két külön személy.

Hanem hogy mindig mondjuk úgy őket külön, hogy az Xy és a Z .

2023. máj. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
*Ja de és figyelj (még mindig nem olvastam a korábbi kommenteket) nem igaz, hogy nem találnál két különböző nevet, ami tetszik. :):) Jó sok szép név van; szerintem fantáziátlanságra vallana, ha pl tényleg, csak ennyi különbözne, hogy Henriett, és Henrietta. :):) A Marika-& Márta egy könyvben volt; de még lehet, hogy talán úgy is túl hasonló a valóságban :S :):) :)
2023. máj. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

* Ja meg nemtörődömség is lenne szerintem az.

Pl. "durrbele, jó lesz az a név őneki is; mindkettejüknek."

Szóval nem lehet csakígy "odacsapni", "összecsapni"; a névadás az egy fontos dolog. "Elkapkodni" meg "félvállról venni" . :S :S

2023. máj. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!