Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Albérlet esetén hivatkozhatok...

Ascelpius kérdése:

Albérlet esetén hivatkozhatok rendkívüli szerződésbontásnál, hogy a birtok jogom folyamatosan háborított?

Figyelt kérdés

Beköltöztem egy albérletbe februárban és az első 1,5 hónapban nem is volt gond. Viszont azóta beköltözött egy 4 gyerekes kisebbségi család a szomszédomba (tulaj nem mondta hogy a szomszédos lakás egy önkormányzati lakás) és gyakorlatilag élhetetlen a lakás: egész nap a gyerekek üvöltését hallgatom vagy ha éppen nem akkor a szülőket hallgatom. Mit tudok ilyen esetben tenni ha 1 éves határozott idejű szerződésem van?

Írásban jeleztem a tulajnak a problémát és próbál tenni ellene, de egy ilyen helyzetben hónapok mire történik valami és közben nyílván fizetem a nem olcsó bérleti díjat. Bonthatom a szerződést arra hivatkozva, hogy nem tudom háborítás nélkül gyakorolni a birtok jogomat?


2023. máj. 14. 00:03
 1/4 A kérdező kommentje:

A logikám az, hogy mivel a bérleti szerződéssel birtokjogot kapok, azt nem tudom x ideje háborítatlanul gyakorolni. Ez lehet indok szerződés bontásra?

(tudom, lehetne közös megegyezéssel bontani, de a tulaj nem hajlandó, ő akarja elintézni a dolgot de én meg nem akarok így élni hónapokon keresztül, hogy a szomszédban van egy 4 gyerekes család bezsúfolva egy 1 szobás, 30 nm2-es lakásba)

2023. máj. 14. 00:11
 2/4 anonim ***** válasza:
Önkormányzat.
2023. máj. 14. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
45%
Aligha akadályoz téged az ott lakásban, hogy vannak szomszédok.
2023. máj. 14. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem semmit nem tudsz csinálni.

Miért kellett volna mondania a tulajnak,hogy van a társasházban önkormányzati lakás?


És mi lett volna,ha mondjuk a szomszédod teljes lakásfelújítást csinál?

Ami mondjuk 6-8 hónapon keresztül

( reggel 9-18-ig)minden hétköznap?

2023. máj. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!