Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az egészségpénztár ezt írta....

Az egészségpénztár ezt írta. Valami változott? Régen ez nem automatikus volt, hogy az adókedvezményt az EP-nek visszautalta a NAV?

Figyelt kérdés

levélben írják nekem:

"A NAV nem utalja vissza automatikusan az adókedvezmény összegét, azaz ha nem rendelkezel róla bevallásodban, sajnos az összeg elveszik! Kérjük ezért mindenképpen jelöld meg hova kéred vissza az adókedvezményt! "


NEm is értem, az adókedvezményt eddig nem csak az AP használhatta fel, azaz vissza kellett forgatni? Ez most más, és saját bankszámlára is kérhetem? Vagy az EP számláját kell megadnom?


És magánnyugdíj pénztárral mi a helyzet, ott is ez van?



2023. máj. 17. 22:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Eddig is így volt. Minden önkéntes pénztári befizetésed 20%-át (de évi max. 150.000 forintot) neked kell megjelölnöd az éves adóbevallásodba, melyik önkéntes pénztáradra kéred vissza utalni (vissza forgatni, tehát újra felhasználhatod lényegébe ingyen a tavalyi befizetéseid 20%-át lényegébe). Ha több önkéntes pénztárra történt befizetésed, akkor mindegyik összegét (a max 150 ezer értékhatárba) EGYIK ÁLTALAD VÁLASZOTOTTra visszakérheted. Eddig is így volt, nem változott semmi
2023. máj. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát pedig én korábban nem írtam bele, és mégis megkaptam.
2023. máj. 18. 08:23
 3/11 A kérdező kommentje:
És hogyan kell a pénztárt megadni? Névvel, vagy adószámmal? Efészség és nyugdíjra külön adószám van? Tagi azonosítót nem kell megadni?
2023. máj. 18. 08:24
 4/11 anonim ***** válasza:

Általában automatikusan ki van töltve ez a rész, nézd meg az erre vonatkozó fület. Benne szokott lenni, hogy mennyi a jóváírható összeg, melyik pénztár, melyik számlaszámára utalják, ennyi.

Többnyire csak ellenőrizni kell, vagy ha más pénztári számlára szeretnéd utaltatni, mint ahova befizetted, akkor módosítani.

Szerintem csak védik magukat ezzel a mondattal, ők megküldik a navnak az infókat ugyanúgy, ahogy neked is. Az, hogy a nav beleteszi-e a tervezetedbe, már nem az ő saruk, így felhívják az emberek figyelmét arra, hogy ellenőrizzenek mielőtt elfogadják, ennyi.

2023. máj. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Pontosan

Ha több volt, akkoris az egyiket bele teszik max, és ha neked nem tetszik, akkor mivel a bevallás csak egy tervezeted, módosítsd magadnak úgy ahogy kell, vagy ahogy szeretnéd

2023. máj. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
De ha felhívják a figyelemt, akkor úgy is kéne fogalmazni. Nem én vagyok valószínű az egyetlen, aki nem érti. Mondjuk kiküldik 100000 embernek ezt a levelet, és az ember nem élrti, sőt azt hisze eddig évek óta elveszett a pénze, vagy hasonló.
2023. máj. 18. 16:46
 7/11 anonim ***** válasza:

6# Én pl. egy vagyok a 100 ezerből, akinek ez a rész fel sem tűnt, mert egyszerűen nem lényeg. :) Ellenőriztem, hogy benne van-e az adóbevallásban és jó pénztári számlaszám szerepel-e a megfelelő cellában (lévén, hogy csak egy van) és részemről pipa.

Az meg, hogy elveszett évek pénze, hát.... A másik alap, hogy egy hónappal a beadás után ellenőrzöm, hogy kiutalták-e. :)

2023. máj. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"azt hisze eddig évek óta elveszett a pénze"


Ha jogosult voltál rá a többi évbe is, és nem igényelted vissza teljesen, vagy egyáltalán, és minden igazolásod megvan róla visszamenőleg is az adott évre, adhatsz be önellenőrzést, és kiutalják, 2017-es bevallástól kezdve az ideiig :)

2023. máj. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
És lehetséges, hogy egy kalap alá vették az egészségpénztári és a nyugdíjpénztári visszafizetést? Mert nekem úgy tűnik.
2023. máj. 19. 23:02
 10/11 A kérdező kommentje:

Az adóbevallásban van egy sor az egészségpénztári visszafizetés összegéről, vagy egy másik a nyugdíjpénztáriról, és a 136 sorban a kettő összege össze van vonva, majd a 137-ik sorban a teljes öszsevont összeghez kell megadni egy pénztári számlaszámot a visszautaláshoz.

Én ezt nem értem, nem külön kéne a kettőt kezelni? Akár két külön pénztár is lehetne, nem?

2023. máj. 19. 23:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!