Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Biztosítások

A kérdés

Nem értem ezt az egészségpénztárat. Veszek 150 000-ért gyógyszert, majd befizetek nekik újabb 150 ezret amit visszakapok adókedvezmény formájában? Ez miért is jó nekem?

máj. 17. 09:29  Privát üzenet  

A válaszok
1 2 3
Mert kapsz 150 ezer adókedvezményt

A válaszíró 58%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/22Időpont máj. 17. 10:30 Privát üzenet
Kapsz vissza adókedvezményt, a befizetésből meg vehetsz további gyógyszereket.

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/22Időpont máj. 17. 10:39 Privát üzenet
Én csak nyugdíjra tolom, azért nem adnak gyógyszert se, de majd egyszer azt visszakapom. Gyógyszer nem kell még hálistennek, de ha egyszer elmegyek nyugdíjba, jól jönnek majd az addigra összegyűlt tízmilliók, amiket akár költhetek gyógyszerre is, ha az kell.

A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/22Időpont máj. 17. 10:44 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

kettes lehet hogy értem? amit befizettem abból vehetek gyógyszert? és a bennlevő összegre igazolást kapok amiért meg adovisszatérités jár?

# 4/22Időpont máj. 17. 11:29 Privát üzenet

Úgy működik, hogy befizetsz x összeget, amit elkölthetsz. Ráadásul sok hlyen ha ep-ről fizetsz, kedvezményt kapsz,t ehát már itt jön vissza pénz ahhoz képest, mintha kp-ra megvetted volna a cuccot.

Plusz a befizetésed után jár vissza összeg az szja terhére, amit még elkölthetsz.

A válaszíró 58%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/22Időpont máj. 17. 14:45 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

nekem most számláim vannak s azt akkor hogyan kapom vissza vagy meg kedvezményként?

# 6/22Időpont máj. 17. 14:48 Privát üzenet
Befizetsz x összeget, abból vehwtsz gyógyszert. Ha számláid vannak beküldöd ès az èrtèkèt a bankszámládra utalják. Az èves befizetèsed után kapsz 20% jóváírást, de maximum 150e ft-ot (ehhez 750e) befizetès kell

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/22Időpont máj. 17. 19:51 Privát üzenet
Folytatás: szóval jövőre jóváírják, ez az egèszsègkártyádra megy. Ugyan úgy kölrheted a kártyáról vagy számlával kiutalják. Kisbabával jó, mert pl pelenka is elszámolható. Lènyeg, hogy 20%-ot spórolsz ha van türelmed szórakozni vele. Ja! Szemüveg, táppènz kiegèszítèse, születèsi támogatás, vannak használható rèszei.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/22Időpont máj. 17. 19:56 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Asszem értem. De évente kapok súlyos fogyatékosság miatt 82 800 Ft adóvisszatérítést is. A 150 ezerben ez benne van vagy azt azon kívül kapnám?

# 9/22Időpont máj. 17. 19:57 Privát üzenet
Ifjutitan nevű felhasználó válasza:

Ez attól független, de kell legyen elég SZJA-d amiből igényled a mindenféle visszatérítést.

Tegyük fel, hogy évi 150ezret befizetsz.

1. évben 150ezret befizetsz a pénztárba, ebből a pénztár levon 12ezer kezelési költséget. 138ezret visszad neked.

1. évben tehát buksz rajta, mert itt még nincs adójóváírás.

2. évben kapod a 20% adójóváírást. Ez 30ezer forint. Ebben az évben is befizetsz 150 ezret.

2. évben kiveszel 138+30=168 ezret, itt 18ezer pluszban vagy.

3. évben megint 150-et fizetsz be és 30+138-at veszel ki.

Így minden évben 18ezret nyersz rajta.

Aztán egyik évben megunod az egészet. Nem fizetsz be, felveszed abban az évben a 30ezres előző évi jóváírást és bezárod a számlát.

Tehát, amit adójóváírás miatt nyersz rajta, az

-12 + 18 + 18 + 18 + ... + 30 ezer forint.

Nem nagy pénz, de sokat nem kell tenni érti.

A válaszíró 88%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/22Időpont máj. 18. 13:54 Privát üzenet
1 2 3

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Inzulinrezisztenciánál adókedvezmény jár-e?
Családi adókedvezmény magzatra aki elhalálozott?
Ha munkanélkülinek regisztrálok úgy hogy szeptemberben megyek továbbtanulni, akkor járni fog a családi pótlék továbbra is?
Ki lehet-e valahogy szállni úgy unit-linked életbiztosításból, hogy arra hivatkozok, hogy 2010 óta nem jár adókedvezmény, és ezzel érdekvesztés áll fenn? Vagy másra hivatkozva?
Melyik egészségpénztárat és önkéntes nyugdíjat válasszam? Melyiket tudom a legtöbb helyen használni? Van olyan Ep aminek van értelmes hozama?
Úgy hallottam, hogy 2010-től megszűnik az életbiztosítások után az adókedvezmény. Ez csak azokra a biztosításokra vonatkozik, amit 2010. 01. 01. előtt kötöttünk, vagy a korábbiakra is?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések a Biztosítások rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!