Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az egészségpénztár ezt írta....

Az egészségpénztár ezt írta. Valami változott? Régen ez nem automatikus volt, hogy az adókedvezményt az EP-nek visszautalta a NAV?

Figyelt kérdés

levélben írják nekem:

"A NAV nem utalja vissza automatikusan az adókedvezmény összegét, azaz ha nem rendelkezel róla bevallásodban, sajnos az összeg elveszik! Kérjük ezért mindenképpen jelöld meg hova kéred vissza az adókedvezményt! "


NEm is értem, az adókedvezményt eddig nem csak az AP használhatta fel, azaz vissza kellett forgatni? Ez most más, és saját bankszámlára is kérhetem? Vagy az EP számláját kell megadnom?


És magánnyugdíj pénztárral mi a helyzet, ott is ez van?



2023. máj. 17. 22:03
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Az egészségpénztár nem ismeri a NAV gyakorlatát, ezért inkább felhívják szíves figyelmedet, hogy nem kizárt, van tennivalód.


Ha megnézed, és nincs, akkor ennyi a történt. Ha megnézed, és van, akkor pedig teszel érte.

2023. máj. 20. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!