Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi történik akkor, hogyha...

Mi történik akkor, hogyha lakok egy házban, meghal a tulajdonos és én csak az egyik örökös vagyok?

Figyelt kérdés
Nevezetesen, hogyha apám meghal és a nővérem meg én vagyunk az örökösök. És a ház felére jogosult, ami kb. 20 millió forint. Ha nem tudom kifizetni, akkor mit csinál a nővérem? Jönnek a behajtók, meg a végrehajtók? Ha egyszer nem tudom kifizetni, akkor nem tudom kifizetni nem?

2023. máj. 18. 11:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudod a részét kifizetni eladjátok és felezitek az összeget.
2023. máj. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha abszolút nem tart igény a részére, akkor semmi se változik.


Ha kell neki a pénz, akkor vagy ti adjátok el a házat, s felezitek az összeget, vagy a bíróság, de akkor kevesebb pénz lesz belőle.


Ha ő akar beköltözni oda, kivásárolhat téged.


Ha ő akar beköltözni oda, de neki sincs pénze, de te hagyod, akkor azt is lehetséges.


stb.



Nagyon fontos tényező hogy ti mit akartok. Hogy mire van lehetőségetek, pénzetek majd csak az után jön.

2023. máj. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Igényt tart a pénzre, ez biztos. De ha én ott lakok és nem tudom kifizetni, akkor mi van? Nem kötelezhet rá senki, ha egyszerűen nincs rá pénzem.
2023. máj. 18. 12:45
 4/17 A kérdező kommentje:
Miért a bíróság utcára tesz, ha nem tudom kifizetni? Ilyen nincs. Nincs más lakásom. Hajléktalan lennék, ha kitennének.
2023. máj. 18. 12:48
 5/17 anonim ***** válasza:
94%

Mit nem ertesz bmg.


Ha kell neki a penz akkor kerhet a birosagon kozos tulajdon megszuntetese iranti pert. Ekkor koteleznek hogy adjatok el, vagy ha nem vqgy hajlando akkor elarverezik aron alul es azt osztjak el.


A te esetedben el kell adni a 40millios ingatlant es lesz 20 milliod egy masikra vagy alberletre.


Nem leszel sem nincstelen sem foldonfuto.

2023. máj. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%
A nővéredet tartsa csak el a faszija és örüljön annak, hogy ő máshol is lakhat. Majd ha kivágja a pasija, akkor nagyon fog örülni annak a lakrésznek (és a kérdező személyének is), amit nem váltott át értéktelen pénzre!
2023. máj. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Csak bíróságon kérheti? Tehát automatikusan nem kell fizetnem, csak ha bíróságra megy?
2023. máj. 18. 13:22
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Kerheti birosag nelkul de akkor nincs mi kotelezzen teged. Azonban ha arra jarszol hogy oda ugysem megy el akkor nagyot fogsz csalodni.


A fele az ove(lesz), azt csinal vele amit akar. Ha akarja eladja.


Azonban ha nem akarja eladni, tegyuk fel, akkor viszont vagy felosztjatok a lakast es csak a felet hasznalod(sajat reszed), vagy kerhet toled dijat a masik fele hasznalataert. Mondjuk eleg erdekes lesz ha csak a konyha vagy a furdo felet hasznalhatod.


Hidd el, egy ugyved kiokositja es ra leszel kenyszeritve hogy magadtol eladd es felezzetek.

2023. máj. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Az tuti, hogy a pénz kell majd neki. De akkor ha eladja a részét, akkor nincs gond nem? Eladja egy idegennek a felét. A fele az enyém, a fele az övé lesz.
2023. máj. 18. 13:57
 10/17 A kérdező kommentje:
Ez így működhet? De egy idegennel kell együtt élnem akkor?
2023. máj. 18. 16:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!