Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Örököltem testvéremmel 1...

Örököltem testvéremmel 1 kocsit külföldön él nem tud hazajönni átíratni, mind a 2 en tulajdonosok vagyunk mi történik, illetve én egyedül áttudom íratni?

Figyelt kérdés

2023. febr. 19. 18:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Ilyen nincs.
2023. febr. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Adhat valamilyen lemondó nyilatkozatot, ha neki nem kell. Ügyvédet kérdezz meg, mi ennek a hivatalos módja.
2023. febr. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"A külföldön kiállított meghatalmazáson, szerződésen a meghatalmazó/megbízó aláírását konzuli hitelesítéssel kell ellátni. Ugyancsak elfogadható, ha a nyilatkozattevő aláírását az adott külföldi ország illetékes hatósága vagy hitelesítésre jogosult szerve olyan módon hitelesítette, hogy az az adott ország és Magyarország között érvényben lévő nemzetközi egyezményeknek vagy uniós jogforrásoknak megfelelően szükség esetén felülhitelesítésre került (Apostille tanúsítvány vagy diplomáciai felülhitelesítés). Az idegen nyelven kiállított meghatalmazás hiteles magyar fordítását, ha ezt a közjegyző szükségesnek tartja, be kell mutatni."


[link]

2023. febr. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha van magyarországi ügyfélkapuja, akkor ír meghatalmazást. Ennél elektronikus, ADVH-s hitelesítéssel szerintem el fogják fogadni a kormányablakban. Vagyis azt tudjátok azt csinálni, hogy ő ír egy maghatalmazást, amit aláírva, és bescannelve pdf-be, az ügyfélkapura feltöltve, majd e-mailcímre visszaküldve lehet hitelesíteni. Ezt bankok, biztosítók is elfogadják, mivel kap egy egyedi jelzést is a lap sarkára.


[link]

2023. febr. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!