Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi történik akkor, hogyha...

Mi történik akkor, hogyha lakok egy házban, meghal a tulajdonos és én csak az egyik örökös vagyok?

Figyelt kérdés
Nevezetesen, hogyha apám meghal és a nővérem meg én vagyunk az örökösök. És a ház felére jogosult, ami kb. 20 millió forint. Ha nem tudom kifizetni, akkor mit csinál a nővérem? Jönnek a behajtók, meg a végrehajtók? Ha egyszer nem tudom kifizetni, akkor nem tudom kifizetni nem?

2023. máj. 18. 11:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
#10 ha odaköltözik igen. Márpedig a saját tulajdonát valaki miért ne akarná használni?
2023. máj. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Felvehetsz 20 milla kölcsönt a házra amiből kifizeted a nővéredet, és apránként visszafizeted a kölcsönt.

Ha megvárod hogy bíróságra menjen a nővéred, és elkényszerárverezik a házat, azzal mindketten rosszul jártok, egyrészt mert a per több millió forintba fog kerülni,másrészt mert jóval aron alul fogják eladni, pl 10 millát kapsz érte, mínusz a perköltség, és így tényleg hajléktalan leszel. Nyilván ez nem egyik napról a másikra fog menni.

Ha a nővéred nem akar perbe menni, se megpróbálja eladni a felét, simán a nyakadra költöztethet egy problémás családot, akiktől sosem fogsz tudni megszabadulni és ki fognak túrni az otthonodból.

A legokosabb lenne vagy eladni közösen és a pénzt elfelezni, vagy felvenni 20 milla kölcsönt és kifizetni a nővéredet. Nyilván ügyvéd kell ehhez meg szerződés.

Teljesen jogos a nővéred részéről, hogy igényt tart a felére.

2023. máj. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Eladhatja csak a sajat 50%at de azt csak aron alul tehetne, mert senki nem fog piaci aron venni 50%tulajdonreszt egy olyan ingatlanbol amiben lakik a masik 50.


Erre nem is kotelezi semmi.


Teged viszont fog a birosag hogy add el az egeszet es felezzetek.

2023. máj. 19. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

10. Ilyen nincs a valóságban, hogy idegen ember megveszi egy fél ingatlan tulajdonjogát! Hacsak nem a cigánymaffia az, hogy kitúrjon onnan téged. De nem szokták megvenni általában az emberek.


A bíróság kötelez arra majd, hogy eladjátok és akkor a ház árának a feléből kell vegyél magadnak valamit. Meg még hitelből, meg még más egyéb pénzedből. Lehet nem holnapután, de néhány hónap vagy egy év alatt lemegy majd a dolog.

2023. máj. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
20 millió kölcsönt nem ad senki. 10 millió a max és azt is 150 ezer forintos részletre lehet csak visszafizetni, amit nem tudok megtenni netto 230 ezer forintos keresetből. Másrészt nem jogos, hogy igényt tart rá, mert van két saját lakása is, meg sokkal jobban keres. Észre kéne vennie az én hátrányos helyzetem, hogy nekem semmim nincs.
2023. máj. 19. 13:31
 16/17 anonim ***** válasza:
90%

Ezzel van aki egyetértene veled, van aki nem. De most teljesen mindegyek ezek az erkölcsi megfontolások. Erre lehetne azt is mondani, hogy igen, igazad van, neki az a pénz kevésbé hiányzik. De azt is, hogy neked is kb. ugyanannyi éved volt az életedben, mint neki, te miért nem értél el többet?


De a jog egyiket sem nézi. Csak azt, hogy örököltetek felesben valamit és a fele a tiéd, a fele az övé.


Egyébként csak mert eddig házban laktál nem muszáj ezután is házban lakni. Ha a ház árának a feléből tudsz venni egy kis lakást, akkor máris nem leszel hajléktalan.

2023. máj. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Vagy ha nem akadékoskodsz és ragaszkodsz az egészhez, akkor a tesód lehet átenged neked annyit az ő részéből a ház eladása után neked, hogy abból te tudj vagy könnyebben tudj venni magadnak legalább egy kis lakást valahol és ne legyél hajléktalan. De nyilván ezt meg kell beszélni, meg aztán írásba kell adni.
2023. máj. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!