Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyámhivatali feljelentésnél...

Gyámhivatali feljelentésnél milyen következmények várhatóak ha csak az egyik szülővel van probléma?

Figyelt kérdés
Egy barátomról van szó akinek az apja alkoholista és szóban bántalmazza a családját: kiabál velük, fenyegeti őket de szerencsére tettek ezt nem követik. Az édesanyjával nincs semmi gond de nem mer elválni a férjétől mert fél, hogy egyedül nem tudna eltartani 3 gyereket. Ha ezt jelentené a gyámhivatalnak mire számíthatna?

2020. máj. 5. 18:07
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Semmire. Ennél sokkal rosszabb dolgokkal sem törődnek.
2020. máj. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
egy jó nagy versére számíthat a férjtől amiért belevonta a hatóságokat az életükbe. megértem az anyukát, 3 gyereket felnevelni egyedül rohadt nehéz, főleg ha semmi hasznos végzettsége nincs. azt viszont nem értem, hogy ilyennek miért kellett szülni, ráadásul hármat is. nem létezik, hogy legalább jelek ne lettek volna.
2020. máj. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Mégis mire akar számítani?

Az anyukának van lehetősége elköltözni a gyerekével. Akár anyaotthonba is mehet. De a gyűmhivatal nem tud mit kezdeni azzal, hogy ha bemegy, és közli, hogy

-" a férjem alkoholista, nem ver minket, de állandóan kiabál, fenyegetőzik. Elköltözni nem tudok, nincs hová, mert nem tudom eltartani egymagam. Kell az alkoholista férjem pénze is"

A gyámhivatal ebben az esetben csak szét tárja a karját, és annyit tud mondani, hogy

- Sajnáljuk, de nem tudunk mit tenni. Itt csak ön tudja megtenni az első lépést. Költözzön el.

2020. máj. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

Nincs miért feljelenteni!

A helyzetet válással az anya meg tudja oldani, jelen esetben nem számítanak veszélyeztetettnek, ami egyébként a családból kiemelést jelentené.

2020. máj. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ha nem is túl bíztatók legalább informatívak voltak.
2020. máj. 5. 19:06
 6/9 anonim ***** válasza:
40%
A legvalószínűbb, higy semmi nem történik, de az is lehetseges, hogy a gyerekeket kiemelik a családból, a szülők ellen pedig eljárást indítanak kiskorú veszélyeztetéséért. Igen, anyuka ellen is, mert ő a felelős érte, hiyg egy alkesszel élnek. Persze, tudom, csak a harmadik gyeerek születésé után lett az, előtte mintaferj és apa volt.
2020. máj. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
13%

Istenem! Bárcsak úgy lenne, ahogy itt mondják. Bennünket egy rosdzakaró szomszéd jelentett fel,(állítólag), hogy mi mindig veszekszünk. Ez mivel nem volt igaz, ismeretlen tettes ellen feljelentést tettem rágalmazásért. Naponta a nyakamba járt a gyámügy, és szinte mindenbe bele kötöttek. Ha elő volt egy pohár, abba. Ha a gyereken nyáron nem volt papucs, abba. Ha aznap nem főztem, leírták, hogy még ételre sincs pénzünk... Stb....

És hiába küzdöttem, bizonyítottam, még én lettem megfenyegetve. De most jön a lényeg, senki nem szólt semmit, a gyámügy saját maga keresett a gyerekeimnek nevelőszülőket. Kiderült, hogy még állapodtak velük, és szó szerint el akarták adni a gyerekeimet. Igen, a gyámügy. Ők a gyerek kereskedelemből élnek. 3 év harc után most megint csak védelembe vannak véve, pedig erre sincs indokuk, de ugye furcsa lenne lezárni csak úgy ezt az egészet.

Szóval a gyámügy kapni fog az alkalmon, mert egy "eladott" gyerek után sokat kaszálnak.

Nézzetek utána a legális gyerekkereskedelemnek.

Bocsánat, de muszáj volt kiírnom.

2020. máj. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
96%
Utolsó, szerinted ezt az esti mesét bárki beveszi? :D
2020. máj. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
7%
Nem kell bevenni. Kicsit nézz utána. Amíg nem velünk történt meg, addig én sem hittem volna el. De mindegy is.
2020. máj. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!