Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tanulmányi szerződès.?

Tanulmányi szerződès.?

Figyelt kérdés

Elmentem egy cèghez 2 hónapja dolgozni. Kitalálta a főnök,hogy egy kissebb kèpzèst vègezzek el. Ki fizette a kèpzèst,de azóta megromlott a cègen belüli helyzet. Felmondási időm 3 hónap mèg bőven bele fèrek,de van ez a tanulmányis dolog... Az van benne,hogy "Munkáltatónál fennálló munkaviszonyát 2024 xx napjáig nem mondhatom fel" utána a .ásik pontba "Amennyiben a munkavállaló munkaviszonyát 2024 xx napja előtt felmondással megszünteti köteles a kèpzès teljes összegèt megtèríteni.


Ha felmondok ès ki fizetem a kèpzès árát akkor nem tud a munkáltató kicseszni velem?


2023. júl. 26. 14:05
 1/8 anonim ***** válasza:

Az van benne,hogy teljes összeg?Biztos?


Általában időarányosat szoktak beleírni.

2023. júl. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Teljes összeg. 1 èvig. Aztán a 2.èvtől időarányos.
2023. júl. 26. 14:19
 3/8 A kérdező kommentje:
A kèpzès összegèt kène csak meg fizetnem az nem nagy dolog,de más nem lenne?
2023. júl. 26. 14:20
 4/8 anonim ***** válasza:
19%

Érd el,hogy kirúgjanak.

De, ne fegyelmivel,hanem közös megegyezéssel, amit a cég kezdeményez.


Ebben az esetben nem tudják kifizettetni veled.Ugyanis, csak felmondásra vonatkozik a tanulmányi szerződés.

2023. júl. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ès ha felmondok akkor csak annyi a kötelezettsègem,hogy kifizetem a tanfolyam árát? Mert ez ilyen 2hetes gyors tanfolyam volt. Nem olyan nagy összegbe.
2023. júl. 26. 14:31
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, ha visszafizeted, akkor mehetsz ahova akarsz. Hogy tudna kicseszni veled? Pont azért íratnak ilyen tanulmányi szerződéseket, hogy ne potyára fizessék a dolgozóknak a képzéseket, akik aztán megpattannak és majd egy másik cég jár jól velük.
2023. júl. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tipikus szarházi főnököm van kb 15fővel aki az szarba se nèzi a munkásait ès ami szögletes azt gurítani kell....Azèrt kèrdeztem,hogy nem-e tud valamit mèg kiokoskodni.
2023. júl. 26. 15:07
 8/8 A kérdező kommentje:
Akkor a tanfolyam árát ami a szerződèsbe van azt kell vissza fizetnem ? Mást nem kell nem?
2023. júl. 27. 07:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!