Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a teendő, ha egy házat...

Mi a teendő, ha egy házat amit örököltünk nem akarja eladni a másik 50%-os tulajdonos?

Figyelt kérdés
Megvenni se akarja a részem, és nem is tudná. De eladni se akarja, hiába is akarnám én. Ilyenkor mi a teendő, mik a jogaim. A tesóm a másik tulaj, csak nagyon megromlott a viszonyunk. Még direkt keresztbe is szokott tenni nekem annyira imád, és én is őt.

2023. aug. 14. 19:05
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Több jó megoldás is van. A jog által biztosított megoldás ilyenkor az, hogy bíróságon kéred a közös tulajdon megszüntetését, ez sokáig tart és sokba kerül. De volt már olyan, aki a saját tulajdonrészét olyan dolgokra használta, ami nagyon nem tetszett a tulajdonostársnak (pl. disznótartás, hajnalig tartó bulik és egyebek). Ez sem olcsó, főleg, ha beleszámolod az amortizációt, de hamarabb megvan.
2023. aug. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 DK-s ***** válasza:
9%

Mint te magad írtad, 50%.


Tehát pont annyi jogod van vele szemben bármihez is, amennyi neki, veled szemben.


Tehetetlen vagy. Én inkább a kompromisszumos megoldást keresném, mert ugye nem képzeled, hogy bármire is tudod kötelezni, amire ő ne tudna?


Vagyis pont ezért nincs semmi jogod vele szemben. És esélyed sem.

2023. aug. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 DK-s ***** válasza:
25%

A félreértések elkerülése végett fűznék némi kommentárt #1 által említett, "közös tulajdon megszüntetés"-hez.


Háromféle mód van erre, abból kettőhöz a felek megegyezése kell. Ezek a "közös tulajdon megváltása", és a "közös tulajdon megszüntetése értékesítéssel".


A harmadik, amiről a bíróság a felek megegyezése nélkül is rendelkezhet, az a "természetbeni megosztás".


Egyszerűbben fogalmazva: telekkönyvileg "kettévágják" a telket. Aki kevesebbet kapott pereskedjen kártérítésért.


Szerintem gondold át a haverkodást!

2023. aug. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
0%
nem értek hozzá, de a haszonélvezet szóba sem jöhet?..akárki jogosult rá, azzal bizony keményen lehet szopatni.
2023. aug. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
87%

Ilyenkor az van, hogy ha nem hajlandó a másik tulaj az eladásra, akkor a bíróság áron alul elárverezi a házat egy röhejes összegért és ketté osztja az árát.Nyilván ezzel mindketten rosszul jártok.

Azt kell a tesóval megértetni, hogy vagy eladjátok piaci áron éa elfelezitek, vagy vagy a bíróság fogja elárverezni, de abban nem lesz köszönet.

2023. aug. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
81%

Ha van lóvéd nyerő vagy.

Bíróságnál kezdeményezed az osztatlan közös tulajdon megszüntetését.

Árverésen megveszed harmad áron. Eljárás költségeinek felét fizeted. Eladod.

2023. aug. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 DK-s ***** válasza:
18%

#7-nek:


Majdnem eltaláltad.


Csakhogy az árverés útján történő értékesítés kivételes mód, mivel igazolni kell, hogy egyik fél sem képes a másik tulajdoni hányadának magához váltására.


Értékesítés során a tulajdonostársakat elővásárlási jog illeti meg.

2023. aug. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 DK-s ***** válasza:
18%

Ismét #7-nek:


És nem röhejes összeg. Kirendelt igazságügyi szakértő szakvéleménye alapján a bíróság határozza meg ítéletében a legkisebb vételárat, amelyet később nem változtathatnak meg sem a végrehajtó, sem a bíróság.

2023. aug. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
31%
Én a helyedbe raknék be haszonélvezőt, és költözzön be. Kirakni nem tudja. Más kérdés ha eladja neked a részét, marad egy haszonélveződ.
2023. aug. 15. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
49%
A tulajdonrészedet bármikor eladhatod. A tulajdonostársadnak csak elővételi joga van rá, de megakadályozni nem tudja azt, hogy eladd a részedet valakinek.
2023. aug. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!