Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a teendő, ha egy házat...

Mi a teendő, ha egy házat amit örököltünk nem akarja eladni a másik 50%-os tulajdonos?

Figyelt kérdés
Megvenni se akarja a részem, és nem is tudná. De eladni se akarja, hiába is akarnám én. Ilyenkor mi a teendő, mik a jogaim. A tesóm a másik tulaj, csak nagyon megromlott a viszonyunk. Még direkt keresztbe is szokott tenni nekem annyira imád, és én is őt.

2023. aug. 14. 19:05
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

10

Ez igaz, de 50% tulajdonrészt csak nevetséges áron lehet eladni. Akkor is csak olyan személynek, akinek megéri, hogy lejátssza a pert a másik tulajdonossal, és megéri neki megvenni a másik felet is. (Nyilván azt is olcsón, mert arra a fél részre se lesz jelentkező.)

A per kezdése kb. 2 év a mai világban, és még onnan is el lehet húzni vagy 2 évig. Plusz sok pénz, mindkét félnek.

Ha keresel ügyvédet, az ír levelet 15-20 E-ért a testvérednek, amiben elmagyarázza, hogy ebből jól nem jöhet ki, legjobb esetben is pénzbe kerül neki a dolog. Szükség esetén személyesen is elbeszélget vele 30-50 E-ért. Sok esetben az ügyvéd rá tudja beszélni a másik felet.

2023. aug. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
#11 Mi pont így tettünk egyszer, egyből lett pénze kifizetni a tulajdonostársnak, érdekes. Pedig eleinte pont úgy állt hozzá, mint a kérdező testvére.
2023. aug. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 DK-s ***** válasza:

#11-nek:


Csakhogy ennek az egésznek van egy hatalmas "hátulütője", amit az ügyvédek rendszerint elfelejtenek kiemelni!


Ha el jut egyáltalán addig hogy árvereztessen, vagyis a természetbeni megosztásnak is akadálya van, (ami qrva ritkán fordul elő) és a bíróság megindítja a végrehajtást, azt már Ő SEM TUDJA LEÁLLÍTANI.


Tehát ha tételezzük fel, hogy xarért-hugyért menne az ingatlan, akkor ő pontosan ugyanannyit bukik mint a tesó.


És a tesónak egy fillérjébe sem fog kerülni, mert a vételárból kerül levonásra.


Ez kétélű fegyver, amiből a kérdező sem tud jól kijönni. Amilyen szempontból xophat a tesó, ugyanazokból ő is.

2023. aug. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
23%

"Ez igaz, de 50% tulajdonrészt csak nevetséges áron lehet eladni. Akkor is csak olyan személynek, "


Ez nem igaz.

2023. aug. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

13

Ingatlan 100%-os tulajdonrésze normális áron eladható, árverésen is. Vagyis, nincs oka alapból, hogy bukjon rajta a kérdező.

A bírósággal kapcsolatos költségek feleződnek. Az ügy elindításához kapcsolódó ügyvédi költségek azok, amik csak a kérdezőt terhelik, de hát ezeket nem lehet megkerülni. Esetleg a perben kérni a költségek felének megtérítését, az eladási árból.

14

Ja, el lehet adni rendes áron is az 50%-ot. Ha olyan helyen van a ház, hogy 10 M-ba kerül m2-e. De normál helyen kilátástalan még olcsón is.

2023. aug. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
0%
15: Kussolj már be, te ostoba majom!
2023. aug. 17. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 DK-s ***** válasza:

#14-nek:


#15-nek van igaza!


Ha egy ingatlan résztulajdon kerül eladásra, akkor a kiírásban szerepel, hogy "lakottan".


És kapásból vegyél le a vételár mögül egy nullát! Csak minimális árért találsz olyan marhát, aki helyet cserél a kérdezővel, ugyanabba a patthelyzetbe kerülve, mint most ő!

2023. aug. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
32%

DK-s:

Olyan buták vagytok, mint a segg. De a pofátokat járatjátok, hülyítetek másokat a baromságaitokkal.

2023. aug. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 DK-s ***** válasza:

"Kedves" #18:


Volt saját házam, 8 évvel ezelőttig. Ott születtem. Nagyapámnak köszönhetően 50%-os résztulajdonos voltam, anyámé volt a másik 50%. Évekig nem laktam benne, anyám pedig villannyal fűtött, rezsit pedig SEMMIT nem fizetett évekig. Árverezés lett a vége, persze csak az ő 50%-ára. Ő tartozott.


Pécs, Mecsekoldal luxuskörnyezetben, 600nm telek, két ház, össz-közművesítve. Reális értéken akkoriban 15-20 milla lett volna.


Mivel "lakottan" került árverezésre, ezért a kikiáltási ár 3 millió volt. Tehetetlen voltam. Miután a szomszéd megvette az 50%-ot, akivel egyébként nagyon "szerettük" egymást, El kellett döntenem, hogy hogyan tovább. Ő egy exrendőr, a beavatkozó alegységnél volt ("kommandós"), én pedig egy, addigra "leállt" exbűnöző. Némi túlzással maffiózó. Simán fel tudtam volna vele venni a harcot, még élveztem is volna, de inkább kivételesen az eszemre hallgattam. Másfél milláért odaadtam a részem. Ez inkább menekülés volt. Ha az osztatlan közös tulajdonban maradok vele, akkor egy dolog biztos lett volna. Vagy én végzem a sitten (megint), vagy ő a temetőben. És mivel az utóbbi volt a sanszosabb, és ezt már nem akartam bevállalni, ezért kihátráltam.


Nekem ne magyarázz ebben a kérdésben, ha megkérhetlek. "Kicsit" többet tudok róla.

2023. aug. 19. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

19

Elég érthetetlen, amit leírtál.

Ha 7,5-10 M volt a fél ház értéke, miért nem vetted meg 3-ért a maradék felet? Elővásárlási jogod volt. Ahelyett, hogy még a te feledet is gyakorlatilag ajándékba odaadtad az illetőnek?

Még ha kölcsönt veszel fel, és utána eladod 12-ért, azaz nyomott áron, hogy ugorjanak rá a vevők, akkor is jobban jársz. Vagy ha nem adod el, akkor kiadod az egyik házat, és a bérleti díjból fizeted a hitel részleteit, így tiéd marad az egész.

2023. aug. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!