Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért tiltott a fizikai...

Miért tiltott a fizikai erőszak, megtorlás? Nem szebb lenne az élet, ha bizonyos esetekben legitim lenne néhány parasztlengőt kiosztani azoknak, akik valóban megérdemlik?

Figyelt kérdés
Ha valakit megvernek, egyből felkapják a hírek és egyből az "erőszaktevőt" kezdik el szidni. De ez kommentmezőkre is igaz. Pl.: Abban az esetben, ha a feleségem megcsal, nem verhetem meg hivatalosan azt, aki elcsábította. Márpedig ennek alap jognak kellene lenni, hogy megkereshetem és kicsit megleckéztethessem. Ha pl.: valaki direkt provokatívan idegesít, az ugyanolyan erőszak, hogy az én lelkivilágomat, pszichémet sérti. Sokkal nagyobb károkat tud okozni, mintha egyszerűen adnék neki egy jobb egyenest. Egy -két hétig lila lesz, de a probléma el van intézve. Nem azt mondom, hogy meg kell nyomorítani a másikat, de szerintem egy két zúzódás, egy két pofon bele kell, hogy férjen. A lányomnak van egy osztálytársa, aki a tanárnak feszt visszapofázik, az órát zavarja, de a tanár nem oszthat le egy sallert. Hol élünk? Nekünk annak idején a matektanárunk a méterrúddal törte egyszer el az ujját egy nem azon a nyáron lebarnult osztálytársamnak. A fizikai erőszak az állatoknál is működik, megszégyenítő, közvetlenül a pszichére hat. Miért baj az, ha megszégyenítő? Az egót visszaveszi kicsit, és megtanulja az illető, hol a helye.

2023. okt. 13. 19:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
53%

Ha megcsal a feleséged, akkor első körben magadon, és a kapcsolatotok minőségén gondolkodj el.

Elcsábítani csak azt lehet, aki hagyja, és aki hagyja, ott annál valami hiba van a kapcsolatban.


Épp ezért tiltott az önbíráskodás mindenféle formája, mert egyáltalán nem biztos, hogy neked van igazad.

A fizikai megtorlásnak pedig olyan, súlyosabb következményei is lehetnek, amik elsőre nem nyilvánvalóak.

2023. okt. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
92%

"ha a feleségem megcsal, nem verhetem meg hivatalosan azt, aki elcsábította. Márpedig ennek alap jognak kellene lenni"


Magyarul két önálló, jogilag és emberileg szabad akaratából cselekvő ember döntését önkényesen felülbírálva bántalmaznál valakit?


Na látod pont ezért tiltott az ilyesmi.

2023. okt. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

"Egy -két hétig lila lesz, de a probléma el van intézve"


Egyrészt adott esetben akár halálos/maradandó sérülés is érheti az embert, ha eszméletvesztéssel a földre zuhan. Másrészt ha valakit leütnél akkor nem valószínű, hogy el lenne intézve a probléma, hiszen onnantól ő is levezetné rajtad a "jogos sérelmét".

2023. okt. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

#1 Ha megcsal a feleséged, akkor első körben magadon, és a kapcsolatotok minőségén gondolkodj el.

Én gondolkodjak el rajta magamon? Ha ő csal meg, én vagyok a hibás? Ez most komoly?

Abban igazad van, hogy elcsábítani azt lehet, aki hagyja. A beszélgetések erre vannak. Nyíltan tisztázni kellene, ha valami baj van, és elválni, vagy szakítani. Nem sunyi, aljas, önző, alávaló, farontóféreg módon a másikba belegázolni.

2023. okt. 13. 19:25
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

"Én gondolkodjak el rajta magamon? Ha ő csal meg, én vagyok a hibás? Ez most komoly?"


Ezen megnyilvánulásod alapján sajnos nem vagy azon a szinten, hogy érdemben vitát lehessen folytatni veled erről az amúgy komoly kérdéskörről.

2023. okt. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Aranyszabály, hogy mindig van egy még nagyobb hal.

Ha nem lenne tiltott a megtorlás, a volt matektanárodat aznap este ásták volna el a nem azon a nyáron lebarnult osztálytársad rokonai a településhez közeli erdőben, az eltört méterrúddal a végbelében.

2023. okt. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
95%

#4:

Hombre...ha a nejed képes egy másik férfival ágyba bújni, ott nem az a másik férfi a ludas, hiszen a nejed nem mondott neki nemet. Ott csakis te meg a nejed vagytok a hibásak, mert valami elromlott köztetek már egy ideje. Igen, te is hibás vagy, mert nem vetted észre, hogy valami nem OK, és nem ültetek le beszélgetni, így az egyikőtök másik ágyban kötött ki.

2023. okt. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

" Az egót visszaveszi kicsit, és megtanulja az illető, hol a helye."


WTF???? Benzinnel tüzet oltani???


Egy sértett egójú pasas oda megy kakaskodni és fizikális erőszakkal elégtételt venni.... Egyik egó a másik ellen.

2023. okt. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Nézhetjük fordítva is. Megismerkedsz egy helyes fiatal nővel, minden szépen halad, de nyilván nem fejti ki, hogy férje van. Aztán egyszer csak felbukkan egy kopasz állat és pépesre veri a fejed. Jogos? Persze, hiszen a nőjét fűzöd.
2023. okt. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

# Egyedi és utánozhatatlan

Meggyőztél, igazad van. Egyébként én is kopasz vagyok.

2023. okt. 13. 19:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!