Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért tiltott a fizikai...

Miért tiltott a fizikai erőszak, megtorlás? Nem szebb lenne az élet, ha bizonyos esetekben legitim lenne néhány parasztlengőt kiosztani azoknak, akik valóban megérdemlik?

Figyelt kérdés
Ha valakit megvernek, egyből felkapják a hírek és egyből az "erőszaktevőt" kezdik el szidni. De ez kommentmezőkre is igaz. Pl.: Abban az esetben, ha a feleségem megcsal, nem verhetem meg hivatalosan azt, aki elcsábította. Márpedig ennek alap jognak kellene lenni, hogy megkereshetem és kicsit megleckéztethessem. Ha pl.: valaki direkt provokatívan idegesít, az ugyanolyan erőszak, hogy az én lelkivilágomat, pszichémet sérti. Sokkal nagyobb károkat tud okozni, mintha egyszerűen adnék neki egy jobb egyenest. Egy -két hétig lila lesz, de a probléma el van intézve. Nem azt mondom, hogy meg kell nyomorítani a másikat, de szerintem egy két zúzódás, egy két pofon bele kell, hogy férjen. A lányomnak van egy osztálytársa, aki a tanárnak feszt visszapofázik, az órát zavarja, de a tanár nem oszthat le egy sallert. Hol élünk? Nekünk annak idején a matektanárunk a méterrúddal törte egyszer el az ujját egy nem azon a nyáron lebarnult osztálytársamnak. A fizikai erőszak az állatoknál is működik, megszégyenítő, közvetlenül a pszichére hat. Miért baj az, ha megszégyenítő? Az egót visszaveszi kicsit, és megtanulja az illető, hol a helye.

2023. okt. 13. 19:17
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad verekedni. De mondani bármit lehet, pl ha pofákat vágnak, ami szintén legálisan mérgező, a szavaiddal legálisan okozhatsz sérülést, kivéve ha nyilvános megszégyenítés mert az tilos. Az erőszak, verés az mindig tilos. Kivéve ha veszélyhelyzet elöl kell valakit elrángatni, akkor akarata ellenére odébbviheted. Pl kisgyerek. Ezért jobb ha a szülő jó erőben van, akkor kiabálni sem kell csak áthelyezni máshová.
2023. okt. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
10%
Nagyon sokszor nő az, aki csinálta az erőszakot. Annak amúgy sem lehet visszaadni sajnos.
2023. okt. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
4%

Úgy tudom, hogy törvényes megvédeni magad, hogyha valaki bántani akar.

Mégis sokszor azt büntetik, aki védekezik, és még bántani se akarta a másikat. Vagyis nem szabad megvédeni magad.

2023. okt. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
35%
Más szociális élőlények közt létezik ilyesmi. Például a farkasfalka vezére helyreteszi a szemtelenkedőt, de nem sebesíti meg súlyosan, mert akkor egy példány kiesik a vadászatból, ráadásul etetni is kell.
2023. okt. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Csak gondold át mennyi primitív és buta ember van. Akik pl tévednek, de nem is tudnak róla, hanem mennek előre erőből és kötekednek mindenkivel, vagy folyamat másokat provokálnak és veszekednek velük. Egyre több az olyan fajta hülye is aki hiába megy szembe az autópályán, folyamatosan meg van győződve hogy a másik a hibás.

Na szóval van egy ilyen megborult társadalom, tele hülyével, és akkor tételezzük fel erre engedik rá hogy legyen legális a bosszú és az önbíráskodás. Hát a sok hülye folyamatosan egymást ütné onnantól, és mind azt hinné hogy neki van igaza. Nézd meg milyen elborultságokon tudnak veszekedni most is, sokszor teljesen képtelen ostobaságokat bizonygatnak mint valóság. És akkor ott nem vitatkozás lenne hanem verekedés.

Szóval alapból nem véletlen hogy az igazságszolgáltatás egy külön ágazat. Ez egy kifinomult dolog, és sokszor még intelligens ember is hajlamos lenne túlkapásra, ha nem lenne ennyire keretek közé szorítva. Mármint most általánosságban mondom amire a jogot és igazságszolgáltatást használják, speciális helyzetekbe és politikába ne menjünk bele.

2023. okt. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Te is kaphatsz így 1-2 sallert így akár minden nap, erre nem gondolsz? Egyáltalán nem biztos, hogy jogos lenne, pl. gyanítod hogy megcsal, valójában nem. Mondjuk pont te lennél a célpont, az említettek mellett még fogászhoz is mehetnél, ahol mondjuk 500e Ft lesz a számla a fogpótlások miatt...
2023. okt. 14. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Van némi igaza a kérdezőnek. Ha valaki nem üt magáért, akkor az meg anyámasszony katonája. Sajnos előfordulnak olyan helyzetek ahol indokolt, vagy az lett volna.
2023. okt. 14. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

#4


"Én gondolkodjak el rajta magamon? Ha ő csal meg, én vagyok a hibás? Ez most komoly?"


Sosem jutott még ez eszedbe??

Igen, ha megcsal a feleséged, gondolkodj el azon, hogy abban neked milyen részed volt. Mit csináltál esetleg rosszul, mit kellett volna másképp csinálni...

2023. okt. 14. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

"Én gondolkodjak el rajta magamon? Ha ő csal meg, én vagyok a hibás? Ez most komoly?"


De még mennyire, hogy komoly!


A megcsaláshoz két ember kell, mester!

Ha megcsalnak, akkor elsőnek magadban tarts önvizsgálatot.... lehet, meg is lesz a hiba.

Ezesetben pont Te vagy az, aki pofánvágást érdemelne..... ugye érted..

2023. okt. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Nézd meg a Bűn éjszakája cimű filmet. (Az eredeti címe : The Purge)

Ott a válasz a kérdésedre.

A történet szerint ez egy olyan világban játszódik ahol egyetlen napon az év egyetlen napján megengedik az embereknek hogy büntetlenül bármit megtehetnek akár ölhetnek is.

Ezt a napot egyszerűen csak az irtásnak nevezik.

Meg van magyarázva, hogy ez miért történik. Azt hiszem elég jól megmutatja hogy milyen következményei lennének mindennek.

Aztán ennek a filmnek nektek folytatásai is

Itt vannak a filmek címei sorrendben.



A bűn éjszakája (2013)


A megtisztulás éjszakája: Anarchia (2014)


A megtisztulás éjszakája: Választási év (2016)


A megtisztulás éjszakája: A sziget (2018)


Megtisztulás éjjel-nappal (2021)


De készült egy sorozat is The Purge címmel 2018 és 19 -ben két évadot élt meg.

Szóval azt hiszem alaposan körbejárhatod ezt a témát és rádöbbent majd hogy mit is kérdeztél valójában kérdező…

2023. okt. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!