Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Létezik olyan, hogy nagyszülői...

Létezik olyan, hogy nagyszülői láthatási jog? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Nagyobbik gyerkőcöm apja Németországabn lakik.A nagyszülők pedig tőlünk 15km-re.Apukának van pár kétes ügye,most éppen februárig nem kíván M.o.-ra jönni.

Egy vitás helyzet kapcsán (apukának adtam kölcsön pár milliót,amit még nem volt érekzése visszaadni..) kb 5 hónapja a nagyszülőkhöz sem engedtem ki a fiamat,aki egyébként 13 éves volt augusztusban.Ezt olyan megfontolásból tettem,h talán majd ezzel arra sarkallom őket,h segítsenek a gyereküknek összeszedni a lóvét,mivel másra nem számíthat a szerencsétlen..


Ők viszont nemrég először ügyvédhez fordultak,majd mivel az ügyvéd 3ik levelére sem reagáltam,ezért a gyámhivatalhoz fordultak.Akik most beidéztek engem.


Annyit még hozzátennék,h apukával nem voltunk házasok és különköltözésem után sem íródott közöttünk semmiféle megállapodás! (Sem anyagiakról,sem láthatásról)


A kérdésem,h kikényszeríthetnek e a nagyszülők tőlem bármiféle láthatást,főleg ha a fiam sem nagyon szeretne hozzájuk menni.(Ő az apjára lenne kiváncsi...)És köteles vagyok e velük bármilyen megállapodást kötni.

(Volt e valaki hasonló helyzetben,vagy ért e a családjoghoz?)


Bocsánat,ha hosszú voltam,de semmit nem akartam kihagyni.Nagyon köszönöm a válaszokat!


2010. okt. 18. 19:22
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Jogilag: kérhetnek láthatást. Biró fog dönteni az ügyben.

DE: Mivel a gyerek 13 éves és ő nem akar menni, ezért ezt a biróság figyelembe fogja venni a döntésnél.

Mondd azt, hogy azért nem "engeded", mert ő nem akar menni és úgy gondolod, elég nagy már ahhoz, ogy ne kényszerits rá olyan találkozókat, amiket ő nem akar.

2010. okt. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

te 20:57-es! Nem észosztást kértem,hanem érdemi információt! Mit tudod te,h milyen emberek az ex-anyósomék?? Hogy mit tanítok a fiamnak ahhoz szintén zéró közöd van,és nem is kapcsolódik a kérdéshez!


Azt szintén nem tudom,milyen jogon hülyézel le??


Komolyan csak ámulok az ilyen okoskodókon,akik azt gondolják,h 10 mondatból átlátják egyszerre több ember életét is olyannyira,h még bele is tudnak pofázni!!!

2010. okt. 19. 20:28
 13/16 A kérdező kommentje:
Ja,és igen,arra fogom tanítani a fiam,h segítsen a rászorulókon,legyen jószívű,de ha valamiért keményen megdolgozott,akkor azt ne hagyja,h ingyenélők herdálják!!
2010. okt. 19. 20:38
 14/16 A kérdező kommentje:

Látom jól lettek pontozva azok,akik szerint a szülőknek vannak csak jogaik...na thx!


Én mindenkinek zöld kezet adtam,kivéve a kötekedő okostojást!:-D


És köszönöm mégegyszer annak,aki tudta értelmezni a kérdést,és arra válaszolt!

2010. okt. 19. 20:41
 15/16 anonim válasza:

Szia!


Sajnos van ilyen, a gyámhatóság környezettanulmányt rendel el, mind a szülőknél, mind a nagyszülőknél, a gyermeket pszichológushoz kell vinni, ahol megállapitják, hogy angyszülői láthats kiént hat a gyermek fejlődésére, s ezután megállapitják a láthatást.


Ezt azért irom, mert én is ilyen cipőben jártam, s ez a menete, legalábbis nálam, 2 heti láthatást itélt meg a gyámhivatal, én hiába bizonygattam, hogy nincs jó hatással agyermekre, mégis a nagyszülők nyertek.

2010. nov. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Azóta már lezajlott a dolog,ráadásul számomra kedvezően:-)


Igaz,h oda kell engedjem a gyereket,de csak havi 1x és azt,h a szünetekben hogyan megy,abból is azt fogadták el,amit én kértem.

Egyébként a fiamat is megkérdezték,mert a nagyszülők 2 hetente akarták vinni,én meg havi 1x.

A gyerek szava döntött:-)

2010. nov. 30. 09:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!