Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetek akkor, ha NEAK...

Mit tehetek akkor, ha NEAK 2023.05.-ban kiadott Tb-jogviszony igazolásán szereplő munkaviszony nem lett lezárva, a Foglalkoztatási osztály pedig nem ismeri el a munkaviszonyt? (folytatás)

Figyelt kérdés

A NEAK-ból az ügyfélkapuról közben eltűnt a munkáltató bejelentése, viszont van tőle munkaszerződés, és bérjegyzék is! (a munkáltató már azóta felszámolták).


A foglalkoztatási osztály nem fogadja el a banki jövedelemigazolásokat sem, ahogy a munkaszerződést és a bérjegyzéket is figyelmen kívül hagyják.

Más dokumentumokat nem adott a munkáltató, sem M30-at sem Rózsaszín kiskönyvet.


Hogyan tűnhet el a NEAK rendszeréből egy munkaviszony?

Mit tegyek most?

Hiányzik vagy négy hónapom tavalyról, most ezt hogyan szerezzem vissza?



2023. okt. 16. 07:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Úgy tűnhet el, hogy soha nem is volt ott.
2023. okt. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem volt ott? Akkor hogyan adták ki róla a TB jogviszony igazolást? Itt van róla a "Budapest Főváros Kormányhivatala" által lepecsételt papír, dr Sára Botond főispán megbízásából, iktatószámmal, mindennel...


Akkor ez micsoda?

2023. okt. 16. 08:43
 3/8 A kérdező kommentje:

Ott van a papíron a bejelentő címe, jogviszony kódja, munkaidő, minden más.


Ha még ez sem lenne elég akkor pedig a munkabér átutalások a banknál.


Ráadásul dolgoztam, erről van egyéb doksi is, tűzvédelmi naplók egyéb aláírt doksik, de még akár tanúk stb is.


Kollégám még mindíg ott melózik, ha nyugdíjba nem ment.

2023. okt. 16. 08:47
 4/8 anonim ***** válasza:

Most akkor ott dolgozik a volt kollégád még mindig (ha nem nyugdíjas), vagy már a céget felszámolták?

Némi ellentmondást látok a kérdésedben.

2023. okt. 19. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha a cég létezik még, akkor jelezni kell neki, hogy zárja le a munkaviszonyodat, úgymond jelentsen ki onnan.


Én nem értem ezeket a gondokat. Az én volt cégem még most sem zárta le a munkaviszonyomat, tehát nem nyújtotta be a NAV-hoz, hogy megszűnt a munkaviszonyom. Ennek már 9 éve.

Mégis kaptam álláskeresési járadékot, azóta 2 munkaviszonyom is volt, jövőre pedig nyugdíjba készülök úgy, hogy a nyugdíjfolyósító a szolgálati időket már összeszedte előzetesen a kérelmem alapján. Egyik helyen sem volt gond, hogy van egy 9 éve nyitott jogviszonyom. Sehova nem mászkáltam miatta soha.


"Más dokumentumokat nem adott a munkáltató, sem M30-at sem Rózsaszín kiskönyvet."

Neked kellett volna erre jobban odafigyelned, hogy megkapd.


Mint írtad, lehet, hogy a volt kollégád még mindig ott dolgozik. Akkor a munkáltató még működik (nem számolták fel), így kérd ki utólag a szükséges iratokat a cégtől. Nekem ez lenne a logikus lépés.

2023. okt. 19. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"Neked kellett volna erre jobban odafigyelned, hogy megkapd."



Nem volt mire odafigyelni, a cég aki a szerződés szerinti munkáltatóm volt egyik napról a másikra elérhetetlenné vált!


A szakmai vezető aki "mosta kezeit" mert nem a cég alkalmazottja volt és mégcsak állítása szerint köze sem volt hozzá, miután kettő napot csúszott a fizetésünk átutalása, a munkahelyemre kihozott egy ügyvéd által szerkesztett "követelés átruházási szerződést" (2db) bérkövetelésre amit az adatainkkal és az összeggel (kollégáméval is) kitöltetett, aláiratott, és elvitt, és még aznap az ügyvéd utalta át a fizetésünket!



Ezt követő héten meg hoztak egy új munkaszerződést, másik munkáltatótól.


Ez így zajlott, ezen mit figyelsz oda?

Meg kire, kivel hogyan?

2023. okt. 19. 21:26
 7/8 A kérdező kommentje:

"Mint írtad, lehet, hogy a volt kollégád még mindig ott dolgozik. Akkor a munkáltató még működik (nem számolták fel), így kérd ki utólag a szükséges iratokat a cégtől. Nekem ez lenne a logikus lépés."



Nem érted a szerkezeti felépítést...



Van egy konszern, aki megbíz egy fővállalkozót adott feladatok ellátásának biztosítására (mint pl: egy munakerőkölcsönző)


Csak a fővállalkozó, nem tart alkalmazottat, hanem alvállalkozóknak "adja ki" a munkáltatást, de mindeközben elvárja az alvállalkozóktól, hogy a munkáltatói jogkör egy részét átruházza rá, illetve a piramis tetején álló konszernre is.


Magyarul "mindenkinek szót kell fogadni"...


Ha az alvállalkozó (a munkáltatónk) nem teljesíti a vállalt kötelezettségét, azaz a törvényes munkáltatást, azesetben a fővállalkozó kirúgja de az alkalmazottak még attól a munkahelyükön maradnak, mivel a konszern (megbízó) elégedett velük és egyébként sem szeretne személycserét.


Ha az alkalmazottnak gondja van abban viszont mindenki csak a saját hatásköréig képes segíteni, de attól tovább nem, és nem is nézik jó szemmel.


Gyakorlatilag mi a kollégámmal foylamatosan jeleztük, hogy nem történt járulékfizetés stb, de a "gépezet" eléggé nehézkesen reagált az utóbbi időben ezért is váltottam munkahelyet.


Az első pár évben persze minden normálisan működött.

2023. okt. 19. 21:37
 8/8 anonim ***** válasza:

"Nem érted a szerkezeti felépítést..."


Hát ha nem írod le már az alapkérdésedben a szitut, akkor mégis milyen segítséget vársz? De értem, mert leírtál egy eddig kimaradt fontos információt. Nyilván én egy "ideális" felállásra írtam választ. Fogadjunk -> biztonsági szolgáltatás/vagyonőr, vagy valami hasonló terület.


Abban nem tudok segíteni, a NAV is nyomoz nem egy, nem kettő ilyen foglalkoztató után. Amíg a kormánynak nem érdeke az ilyen anomáliákat megszüntetni, addig sajnos ez marad és ez ellen még egy olyan szervezet, mint a NAV sem fog tudni mit tenni.


Máskor legyél résen, kb. ezt tudom ajánlani.

2023. okt. 20. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!