Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A MÁV azt mondja, hogy csak...

A MÁV azt mondja, hogy csak akkor szállhatok fel a vonatra jegy nélkül, ha a felszállás állomásán nincs jegykiadás, automata sem. De ha nincs ez sehova kiírva, az állomásépületen, az nem gáz?

Figyelt kérdés
Voltam már olyan állomáson, ahol ki volt írva, hogy nincs jegykiadás. Zebegényben az állomásépületbe mentünk, ahol van egy váró, de pémztár nem volt, és semmi felirat se. Azt hittük nincs jegykiadás, de amikor fel akartunk szálni, akkor láttuk, hogy van egy automata, de az is a túloldalon, ahova ráadásul aluljárón kéne átmenni és 10 álltak sorab. Szerintem ez enm túl etikus, hogy pótdíjat fizessek, de nincs kiírva az állomásépületre és sehova, hogy jegykiadás az automatánál, és hogy az automata hol van. Az is eleve gáz, hoyg egy automata van és az eis csak az egyik oldalon, és aluljáró van. Mi van ha jön egy csoport, akkor kábé egy óra, mire mindenki megveszi a jegyet.

2023. nov. 5. 16:08
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

7


Tényleg? Úgy olvastam egy nemrégi kérdés válaszaként, hogy a mv-k pl. 800 ezer bruttót keresnek.

2023. nov. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Nem keresnek annyit.
2023. nov. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Akkor miért írta valaki? Meg azt, hogy milyen jó a közösség, meg hogy sokan ingyen is csinálnák.


Nekem meg elszorul a torkom, hogy anno 2000-ben szinte születni kellett vasutasnak-vasutas-gyereknek, mert senki nem volt, aki odakalauzoljon, így meg sem próbáltam...

2023. nov. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
66%

Magánvasútnál keresnek annyit. De ott csak tehervonat van, úgyhogy arra nem tudsz jegyet venni Zebegénybe'. Egy ilyen mv elmegy 2-3 napra, megjárja Hegyeshalom Lőkősházát oda vissza kétszer.

Ezért nem sok a 800k bruttó. Sőt. Egy kamionos többet keres ennél.

A MÁV-Startnál dolgozó mozdonyvezetők ennél kevesebbet keresnek.

2023. nov. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
0%

Országúton hosszú a jegenyesor,

Hosszú a jegenyesor hazáig.

Csizmám sarka százszor is lekopik, ej

Százszor is lekopik, ej Budáig.


Nincsen pénzem a vonatra,

Szeretőm sincs aki haza hozatna.

Fáradt lábam estére hazatalál,

Nem messze van ide Kolozsvár.


Nincsen pénzem a vonatra,

Szeretőm sincs aki haza hozatna.

Fáradt lábam estére hazatalál,

Nem messze van ide Kolozsvár.


Kiskertemben most is a bazsarózsa

Most is a bazsaróza virágzik

A bokrétám egy legény kalapjáról

Egy legény kalapjáról hiányzik.


Kár volt mennem belátom.

Otthon a nyugtom úgysem találom.

Fáradt lábam estére hazatalál,

Nem messze van ide Kolozsvár.


Kár volt mennem belátom.

Otthon a nyugtom úgysem találom.

Fáradt lábam estére hazatalál,

Nem messze van ide Kolozsvár.


Nincsen pénzem a vonatra,

Szeretőm sincs aki haza hozatna.

Fáradt lábam estére hazatalál,

Nem messze van ide Kolozsvár.

Nincsen pénzem a vonatra

Szeretőm sincs aki haza hozatna.

Fáradt lábam estére hazatalál,

Nem messze van ide Kolozsvár.


Nincsen pénzem a vonatra,

Szeretőm sincs aki hazahozatna.

Fáradt lábam estére hazatalál,

Nem messze van ide Kolozsvár.

2023. nov. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Tiniként jártam 1x úgy, hogy futottam, hogy elérjem az utolsó vonatot,hamarabb bezárt az az egy darab jegykiadó is 10 perccel. Soha nem csinálták, de akkor este igen. Akkor még automata se volt. Épp elértem a vonatot és közöltem, hogy bezárt, nem tudtam venni, szeretnék a vonaton. Ő meg közölte, hogy hát pedig biztos nyitva volt még, majd szépen elkérte az adataim, hogy jól megbüntessen, mert gondolom azelőtt nem volt a feleségével jó éjszakája,aztán úgy volt leveri rajtam. Vannak majmok is, ennyi.
2023. nov. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
40%
Hát igen, a MÁV-nál nemcsak utastájékoztatás, de belső információáramlás sincs, így a kalauzok nem tudnak róla, ha egy pénztár idő előtt bezárt vagy egy automata rossz. Ilyenkor le kell fényképezni, nekem volt már, hogy jól jött.
2023. nov. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
16# Igen, utólag jó ötlet lett volna. Akkor nyilván rohantam és nem volt eszembe. Viszont ez csak szimpla empátia is szerintem, majom volt,ennyi.
2023. nov. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

"Ma már erre ne nagyon próbálj hivatkozni, mert a neten keresztül meg lehet venni a jegyet simán, nem kell hozzá az állomáson nyitva levő jegykiadó vagy automata.

Általánosságban azt mondják, hogy a szabály (törvény) nem ismerete nem mentesít a szabály alól. Neked kell utána nézned indulás előtt, hogy miképpen kell jegyet venned."



Egyrészt nem mindenkinek van nete, okostelefonja, számítógépe.


Ha a szabály rossz, lehet rajta változtatni, nem kell ilyen hülye és értelmetlen közhelyeket puffogtatni.


Másrészt nem tudom miért jó a MÁV-nak, ha nem szállsz fel, mert nem tudtál jegyet venni.

2023. nov. 7. 08:06
 20/24 anonim ***** válasza:
0%

"Egyrészt nem mindenkinek van nete, okostelefonja, számítógépe."


De. Van.

Már az óvodás gyereknek is van pl. tabletje.... azt indokoltságot, azt most hagyjuk...

de a világ - sajnos - ebbe az irányba megy és aki nem tart vele lépést, az így járt.


"Ha a szabály rossz, lehet rajta változtatni, nem kell ilyen hülye és értelmetlen közhelyeket puffogtatni."


De. Kell.

Épp azért, mert hivatkozási alap a "rossz" szabály is a vezérek számára.

A BKK vagy a MÁV vezér szerinted nem sz@rja le magasról, hogy az állomáson tudsz - e jegyet venni, akárhogy, akármiből?


Érte úgyis jön a céges Audi céges sofőrrel....

2023. nov. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!