Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Állatkínzas feljelentést...

Állatkínzas feljelentést tettek ellenem ezért lecsukhatnak? Milyen büntetésre számítsak?

Figyelt kérdés

Kövezzetek meg sose voltam nagy állat barát. A szóban forgó állat sem az enyém hanem rokon kutyája.

Ki jönnek hozzám az állat védők.

Állat kínzás típusa éheztetés.

Be vallom ez a saját lustaságom oka hiszen volt olyan nap amikor 16 óra melóból haza esve nem adtam neki enni vagy szimplán elfelejtettem. Ezért le fogyott.

De volt olyan időszak amikor meg pumpáltam kajával aztán vissza szerezte a súlyát.

Utóbbi időben láttam hogy le van fogva Ezért a száraz tápon kívül vettem neki többször kutya szalámit is de ezen ha akarnám sem tudnám tartani mivel ahhoz drága.Most sem mondom hogy csont sovány de látszik rajta hogy volt rossz állapotban és nem is kövér. Kutya háza van be ajazva szalmával hogy ne fagyon meg.ki van kötve láncra egy kötélel a nyakában.Oltva sosem volt.

Milyen büntetésre számítsak?

Nekem nem való házi állat én őt sem akarnám hanem testvérem kutyája.



2023. febr. 8. 15:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Hol a kutya gazdája?

Pénzbüntetés valószínű.

Ha a gazdának nem kell miért nem keresel neki gazdát?

2023. febr. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
86%

Fu bazd+...ennyire nehez egy kis kajat kidobni a kutyanak naponta, rendszeresen?

Amugy miert vallaltad el, ha nem a te kutyad? Miert nem adtad be akkor inkabb menhelyre, ha mar a tesod is baszik a kutyara? Meg ott is jobb sora lenne ennel...

Meg is erdemled, ha kapsz valami buntetest...bar sajnos erre keves az esely, de nagyon remelem, hogy elviszik toled a kutyat es megvagnak egy szep kis osszeggel.

2023. febr. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
67%

Én biztosan lecsuknálak.

És ugyan azt csinálnám mint te azzal a szerencsétlen állattal.

Ha nem is szereted az állatokat attól még viselkedhetnél emberként, neked ez nem sikerült szégyelld magad.

2023. febr. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Testvérem a gazdája én lakom a Testvérem házában. Ő csak havonta jár haza a munka helyén lakik.

Mekkora összegre számítsak?

Akkor le nem csuknak érte.

Arra fogok kapni haladékot a ki fizetésre.

2023. febr. 8. 15:44
 5/21 anonim ***** válasza:
88%
Azért még simán lecsukhatnak. A testvéred is, mit tulajdonos, számíthat egy birságra, vagy egyéb büntetésre.
2023. febr. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Bátyám ragaszkodik hozzá hogy legyen kutya a háznál.De amikor itthon van ő sem tenne elé bármit csak néha amikor részegen eszébe jut hogy ő kutyázni akar akkor van mikor vele alszik az ágyban.


Nekem még nincs egy macskám sem és nem is szeretnék.

Bár tény ezt én basztam el.

Nem mondom hogy nem érdemlek érte büntetést.De én szívesen le is mondanák róla.

Nincs szükségem rá.

2023. febr. 8. 15:54
 7/21 anonim ***** válasza:
91%
Őszintén remélem, hogy a trehányságotokat díjazzák egy akkora bírsággal, amire a gatyátok is rámegy! Szégyelljétek magatokat! Állatot tartani még mindig nem kötelező.
2023. febr. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
100%
Nem, nem fognak lecsukni, ne foss be. Penzbirsagnal meg enyhito korulmeny, ha minimalberen tengeted az eleted. Olyan 150-200 ezer forint eleg eletszeru buntetes. A kutya tulaja sem ussza ezt meg, de a tesod talan leveri rajtad a buntetest. Mivel teged megtur a lakasban, de arra nem vagy valo, hogy a kutyajat gondozd cserebe, fuggetlenul attol, hogy mennyire utalod az allatokat, ez minimalis elvaras az ingyen lakhatasert cserebe
2023. febr. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
96%

A soványság miatt nem kapnál nagy büntit, de

"ki van kötve láncra egy kötélel a nyakában.Oltva sosem volt."

Ezért igen. Tilos láncon tartani a kutyát és kötelező a veszettség elleni oltás!

2023. febr. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
41%

A válaszolók félreértettek valamit. Nem az volt a kérdés, mit érdemelne szerintük a kérdező, vagy ők hogyan állnának bosszút rajta.

Aki rád bízta a kutyát, kötött veled valamilyen szerződést? És ő miért nem ellenőrizte a saját kutyáját, hogy minden rendben van-e vele? Miért bízta rád, ha sosem voltál állatbarát?

Emberek, a kutyáért a gazdája felel! Ha rábízza Jóskára vagy Pistára és a kutya felé se néz hosszú ideig, az a gazdi hibája! Ha annyira fontos lett volna az a kutya a gazdinak, néha ránézett vagy rákérdezett volna, mi van vele.

Volt szó arról, hogy ha nem megfelelően és szakszerűen bánsz a kutyával, annak következményei lesznek? Megmutatták, elmondták, mikor és mennyit kell adni neki enni, és ha kimarad, akkor hogy kell pótolni vagy mit kell csinálni?

Ennyit erről.

A gazdi a felelős a kutyáért, őt büntethetik meg.

2023. febr. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!