Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » MIlyen büntetésre szamítsak?

MIlyen büntetésre szamítsak?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 2021 március 30. 24 órás munkaból hazafelemenet felszálltam az M3as pótlóbuszra a belváros felé a Lehel tér irányából. Amikor elindult a busz, egy nagyon rövid ideig lehúztam a maszkomat, mert egy hangüzenetet küldtem épp egy jó barátomnak (FFP maszkban nehezen hallani bármit is), amikor egyszercsak a semmiből leállt a busz (a Váci út kellős közepén) és a sofőr figyelmeztetés nélkül mondta, hogy szálljak le. Én visszahúztam a maszkomat, bocsánatot kértem, elmondtam h csak egy pár pillanatig volt és hogy kérem haladjunk tovább, de ő visszaült a helyére és nem szólt hozzám, nem kommunikált velem, de a buszt se indította tovább. Megjegyzem, senki nem volt körülöttem másfél méter távolságra. Eltelt 2 perc, és kezdett nagyon elegem lenni a fáradságból meg a buszsofőr igazságtalan viselkedéséből, és mivel bosszús voltam, hogy most kajak 24 óra után egy ilyen dologért sétálnom kell extra 10 percet a Nyugatiig, ezért meggondolatlanságból odamentem a söfőrhöz, és mivel tárva hagyta a plexi ajtóját feléköptem, majd leszálltam. Utána jött a rendőrség, bevittek kihallgatni, de utána elengedtek, kb 4 órát töltöttem benn. Közérdekű üzem megzavarásával, illetve a járvanyügyi védelmi intézkedesek megszegésével vádolnak, a másodikat megértem, de a közüzemeset azért nem, mert a buszsöfőr volt az, aki megállitotta a buszt és felszólítás nélkül, teljesen rámszállva le akart szállítatni a buszról. Mit várhatok ettől a szitutól? Amúgy nincs korábbi szabálysértésem.

2021. ápr. 4. 14:39
 1/5 anonim ***** válasza:
96%
323. § (1) Aki közérdekű üzem működését jelentős mértékben megzavarja, bűntett miatt egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
2021. ápr. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%

Biztos annyira k..vasurgos es halaszthatatlan volt hanguzenetet kuldeni annak a nagyon jo baratodnakb(amugy kit erdekel ez?), hogy nem ert ra 3 percig sem, amig leszallsz. A kesobbi kopkodesbol itelve valoszinuleg 'bocsanatot' is ugy kertel mintha pofonverned az illetot, nem csoda hogy megunta a mai harmincadik ilyen nagypofajut es leb*szott a jaratrol majd radhivta a rendoroket, teljes joggal.


Remelem kapsz egy 300 ezres buntit, talan akkor visszaveszel az arcbol.

2021. ápr. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Büntetlen előéletű vagy? Valszeg kapsz egy ejnye bejnyét, pénzbírságot, esetleg felfüggesztetett+ ha fiatalkorú vagy akkor úgyszint több mint valószínű a pártfogói felügyelet.

Amúgy elég szánalmas dolog ez a köpködés, remélem ezek után nem hívod magad férfinak.

2021. ápr. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
'Kedves' Kris42, nem, nem fogom. Valamiert azonnal tudtam hogy valami Krisztoferke vagy Krisztianka vagy...
2021. ápr. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Krisztoferke, ne irj tobb privatot.
2021. ápr. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!