Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 59 km/h val megyek de ugye a...

59 km/h val megyek de ugye a mutatom csal 5 km/hat. Magyarul 54-el mentem szamitsak büntetésre?

Figyelt kérdés
Büntetés

2019. jún. 11. 05:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
De ugye, nem tudjuk hogy csalsz.
2019. jún. 11. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
90-es táblánál semmiképp. 30-as táblánál annál inkább. Meg hát kérdés, hogy volt-e traffipax. Egyelőre nincs minden autóban automatikus aktuális sebességtovábbítás.
2019. jún. 11. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A traffipaxok altalaban ~60 km/h-ra vannak beallitva. Legalabbis Magyarorszagon, mert a nemetek, osztrakok neha 4-5 km/h tullepesert is buntetnek.
2019. jún. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Traffipax volt velem szemben de ahogy kiszurtam lassitottam
2019. jún. 11. 09:00
 5/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
Autópályán 130-ról 54-re hirtelen? Az szép lehetett. Mögötted mit szóltak?
2019. jún. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

[„Traffipax volt velem szemben de ahogy kiszurtam lassitottam”]

Traffipax biztosan nem volt veled szemben, évtizedek óta nem használják. Ezt nem kötözködésből írom, de a mérési távolság lehetősége miatt nagyon nem mindegy milyen eszköz volt veled szemben.

Az út fölé benyúló, vagy azokat áthidaló állványokra szerelt (fixen telepített) eszközrendszer sebességmérője radaros. (Igaz, magasan vannak, de míg át nem haladsz alattuk, előtted vannak.) A sebességmérő: ARH TrafficSpot. Mérési távolsága 50-100 méter, de a járműveket 40-70 méter távolságon belül tudja egymástól biztosan elkülöníteni. A fényképezésig tárolják a mérési adatokat, a radarnyalábbal követik a járművet. Rendszám felismerési távolsága (fényképezési távolság) 3-20 m. (A felszerelési szögük alapján kb. a „KÖZÚTI ELLENŐRZÉS – TRAFFIC CONTROL” táblától mérnek.)

A változtatható helyű (~háromlábú~) készülékek típusa: ARH CAM-S1. Sebességmérési távolsága 25-600 méter. A fényképezési lehetőségig tárolja a mért adatokat, lézernyalábjával követi a járművet. Rendszám felismerési távolság (fényképezési távolság) nappal maximum 150 méterig, éjszaka maximum 100 méterig 99%-os hatékonyságú.

Nem tudom, milyen távolságból szúrtad ki, de ez utóbbinál, nem biztos, hogy te vetted hamarabb észre a mérőeszközt, mint ahogy az bemért. Utána mehettél csigatempóban is, nem bocsátott meg. Megúszni úgy lehet, ha a fényképezési távolság előtt letér valaki az útról, de olyan helyen szoktak mérni, ahonnan nincs menekvés, lehet szépen mosolyogni a kamerába.

2019. jún. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!