Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bevihetnek a pszichiátriára?

Bevihetnek a pszichiátriára?

Figyelt kérdés
Ha 18 évesen elszököm (nem engednek el a szüleim) és az anyám bejelentést tesz a rendőrségen, hogy elszöktem, elmondja, hogy autista vagyok és azt hazudja, hogy nem tudom magam ellátni akkor mit tesznek? Megtalálnak és elmondhatják anyámnak, hogy hol tartózkodom? És ha felhívja a mentőket is, hogy azonnal vigyenek be a pszichiátriára azzal a kamu indokkal, hogy nem vagyok normális, beteg vagyok, ön és közveszélyes (nem vagyok az) akkor bevisznek a pszichiátriára és bent tartanak? Könnyen ki tudom magam magyarázni és kiengednek hamar? Vagy ilyenkor mi történik? De egyébként nehezen hiszem el, hogy csak úgy valakit ilyen könnyen be lehet vitetni a pszichiátriára. Ennyi erővel már akkor egy hírességet is be lehetne vitetni a pszichiátriára ha valaki a világban utálja és megvádolja hamisan. Nem?

jan. 4. 03:49
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

"orvosi papírokkal kell igazolni, ha valaki felügyeletre, gyámra, gondnokra szorul"

Gondnokság alá nem fog tudni vetetni mert képes vagyok ellátni magamat és lesz rendes bevételem is amit fogok tudni bizonyítani adóbevallással, számlákkal, stb. a bíróságnak. Látni fogják, hogy nem vagyok súlyos értelmi fogyatékos, gondnokság alá csak nagyon indokolt esetben kerülhet valaki, de akinek olyan állapota van az el sem tudna szökni. De egyébként viszont anyám olyanokat hazudozott valami hivatalos embereknek, hogy nem vagyok önálló azért, hogy kapjon utánam valami fogyatékosságra pénzt. Például olyanokat hazudozott, hogy nem tudok egyedül fürdeni sem ami nem igaz persze mert egyedül fürdöm. Tehát olyanokat bemesélt hivatalos szerveknek, hogy az autizmusom miatt nem vagyok képes ellátni magamat, nem vagyok cselekvőképes és fogyatékos vagyok. Egyébként nekem csak aszperger-szindrómám van, nem értem, hogy ilyeneket, hogy hihettek el rólam mert anyám tényleg kap utánam fogyatékossági pénzt. Rászorulók vagyunk, úgyhogy valamennyire megértem, hogy ezt meg kellett tennie a pénzért. Szóval ha anyám felmutat egy papírt egy korházban, mentősöknek arról, hogy ő ilyenekért kap pénzt és olyanokat mond, hogy nem vagyok képes ellátni magamat meg ön és közveszélyes is vagyok (ezek a dolgok egyáltalán nem igazak) akkor bevisznek emiatt a pszichiátriára és nem engednek ki?

"De ha jót akar anyud, akkor ne szökdöss előle 😊!"

De nekem vannak életcéljaim!!! Semmiképpen nem fogok ott maradni velük! Normális felnőtt életet akarok!

"Családon belüli erőszak van a családodban, vagy valami hasonló jellegű terror?"

Jaj, hagyjuk már ezt a családon belüli erőszak dumát! Régen még meg lehetett ütni egy gyereket, régen a tanárok megverték a rossz gyerekeket és körmöst adtak nekik az iskolában! Túl szigorú lett mára a rendszer! Persze, nyílván ha rosszul viselkedem, valami oriási nagy rosszat csinálok, nem fogok fel valamit akkor anyám kiabál velem és rámüt de ez normális dolog, ez kb mindenkinél így van. Szörnyű, hogy manapság már nem lehet legálisan megnevelni egy gyereket, emiatt viselkednek manapság rosszul a gyerekek! Kiengedik őket 18 alatt az utcára, hagy kóboroljanak amíg meg nem erőszakolják őket vagy el nem rabolják őket! Ez komolyan nem normális dolog!

"Továbbtanulnál amúgy, van valami kedvenc érdeklődési területed, amiben jó vagy, van amit szeretnél továbbvinni?"

Anyám nem enged továbbtanulni mert tanulási nehézségem van, kiiratott abból a speciális szakközépből 16 éves koromban mert nehéz a felfogásom. De nem gond, mert találtam egy alternatív online gimit amit pár hónap alatt el lehet végezni és igazi amerikai bizonyítványt adnak érte. Magyarországon internetes munkából fogok megélni aztán kiutazom az USA-ba. Egyébként a programozás érdekel, azt szeretném megtanulni.

"Van szakember a közeleedben, akitől lehet tanácsot kérni? Sok gond fonódik össze, és az ország egész állapota is nagyon rossz."

Nincs.

"6: Még jó, hogy nem ad az állam lakást minden idiótának, aki épp elszökik otthonról."

Dehát az lenne a normális!!! Mindenki elszökik 18 évesen! Mindenkinek kéne támogatást adni, hogy ne maguktól kelljen teljesen egyedül minden problémát megoldaniuk mert ez így borzasztóan nehéz!

"Ahogy korábban írták. Orvosi lelet alátámasztja a mentális gondjaikat?"

ADHD (nincs súlyos figyelemzavarom, csak súlyos hiperaktivitásom van ami nem gátolna a normális életben, munkavégzésben) és aszperger-szindróma diagnózisaim vannak, de ezek miatt valakit nem visznek be a pszichiátriára, szinte ezek a legenyhébb mentális betegségek.

"Esetleg nem lehet , h most is gyámság alatt vagy?"

De igen, mivel 18 alatti vagyok. 18 év alatt mindenkinek automatikusan a szülő a gyámja! Nem tudtad? Egyébként meg 18 felett nincs gyámság csak gondnokság. Gondnokság alá meg csak tényleg nagyon indokolt esetben kerülhet valaki amiről a bíróság dönt. Ha valaki képes ellátni magát és van normális bevétele az nem kerül gondnokság alá. Sőt a legtöbb esetben még azok sem kerülnek gondnokság alá akiknek tényleg szükségük lenne rá mert a bíróság csak úgy nem mer akárkit megfosztani a jogaitól. Nagyon indokoltnak kell lenni amit rendesen ki is vizsgálnak. Ha valakinek van valmilyen fogyatékossága de képes ellátni magát, van bevétele azt nem teszik csak úgy gondnokság alá. Gondnokság alá tenni valakit nagyon súlyos dolog, ilyenkor teljes mértékben megfosztják a jogaitól, a bíróság nem mer még egy fogyatékost sem gondnokság alá tenni csak ha tényleg nagyon indokolt. Mert utána meg még a bíróságot fogják felelősségre vonni, hogy csak úgy megfosztottak valakit a jogaitól ami súlyos dolog. Gondnokság alá helyeztetés nagyon ritkán történik meg.

"Ha te hétfőről keddre eltűnsz, édesanyád bejelenthet eltűnt személyként."

Igen, és? Mindenkit bejelentenek eltűntnek a 18. születésnapján ha elszökik, ez így megy! Csak ellenőrzik a rendőrök, hogy mindenki 18 évesen albérletbe költözött és nem az utcára és, hogy minden rendben-e velük, jól vannak-e, ez a kötelességük. És a szülőknek nem fogják elmondani, hogy hol tartózkodik mivel nagykorú! Nem is viszik vissza meg semmi, csak akkor viszik vissza ha kiskorúként szökött el. Egyébként meg ha nagykorú és az utcára került akkor a rendőrök hajléktalanszállóra viszik. Egyébként velem nyílván nem ez lesz, én kaució nélküli albérletbe fogok költözni.

"Ki is adnak rád egy körözést."

Ahogy mindenkire 18 évesen. És? Akkor mivan? Megmondom a rendőröknek, hogy jól vagyok, anyám hajlamos túlaggódni mindent, betöltöttem a 18-at, anyámnak ne adják ki, hogy hol vagyok csak mondják meg neki, hogy minden rendben velem azt elmennek a rendőrök a dolgukra. Ennyi. Egy nagykorút nem vihetnek vissza a szüleihez és nem is adhatják ki, hogy hol tartózkodik. 18-tól mindenki oda megy egyedül ahová akar.

"Akkor az fog történni, ha a rendőr igazoltat, hogy jelzi neked, hogy köröznek."

Az nem baj. Ha elmondom nekik, hogy minden rendben van, nem raboltak el, saját akaratomból vagyok ott ahol vagyok és teljesen jól vagyok akkor leveszik rólam a körözést. Ennyi.

"Ő a központon keresztül pontosítja a körözést, igen eltűnés miatt tartózkodási hely megállapítást kérnek."

Igen, de anyámnak nem adhatják ki, hogy hol tartózkodom ha kérem, hogy ne mondják meg.

"Utána nyilatkoztat, hogy hozzájárulsz-e, hogy tájékoztassák édesanyád a tartózkodási helyedről. Mondhatsz nemet, mondhatsz igent."

Nyílván nem, semmiképpen sem!


Egyébként engem az érdekelne, hogy ha kihívja rám a mentőket hamis indokkal akkor bevihetnek-e a pszichiátriára. Engem csak ez érdekelt. A többit amit leírtatok már rég tudom!

jan. 4. 18:02
 12/15 anonim ***** válasza:

A mentők megítélésén múlik, hogy bevisznek-e. De ha bevisznek is, ne aggódj, megfigyelnek, és másnap már ki is engednek.

Sajnos anyád a pénzért/támogatásokért sok olyant is állított rólad, ami lényegesen rosszabbnak tünteti fel az állapotodat a valóságnál. Ez rád nézve elég baj, ezt neki nem lett volna szabad megtenni.

Ha bevinnének az is kiderülne, hogy fele sem igaz annak, amit anyád állít rólad. Az nem is ártana...

jan. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

"De ha bevisznek is, ne aggódj, megfigyelnek, és másnap már ki is engednek."

Bent kell aludnom az elmebetegek között??? De nem adnak be gyógyszert, ugye? Nekem ADHD-ra fel van írva de nem szedem mert nincs rá szükségem mert nincs súlyos figyelemzavarom csak hiperaktív vagyok. Azt nem adják be, ugye?

"Sajnos anyád a pénzért/támogatásokért sok olyant is állított rólad, ami lényegesen rosszabbnak tünteti fel az állapotodat a valóságnál. Ez rád nézve elég baj, ezt neki nem lett volna szabad megtenni."

És ez miért lesz majd baj később az életben? Ezeket a dolgokat ki fogja tudni megnézni amik le vannak rólam írva?

"Ha bevinnének az is kiderülne, hogy fele sem igaz annak, amit anyád állít rólad."

Az, hogy derülne ki? Csak azt mérik fel, hogy rendben vagyok-e mentálisan.

jan. 5. 20:13
 14/15 anonim ***** válasza:

Nyugalom! Ugyanolyan, mint bármely más kórházi szoba, és a betegek is olyanok, mint más betegek, vagy megfigyelés alatt levők.

Fontos, hogy őrizd meg a nyugalmad!

Anyád, leírásod alapján pl. olyant állított rólad, hogy nem tudsz egyedül fürödni. Hát ez pl.elég hamar kiderül, hogy nem igaz, elég ha elmégy zuhanyozni. Amit ő a hivatalos embereknek mondott rólad, ugyanígy kiderülhet, hogy nem igaz, vagy erős túlzás.

Az pedig elég nagy baj, ha egy betegséget addig nagyítunk fel -a több pénz reményében- amíg fogyatékosnak tekintik gyereket.

Igyekezz mielőbb önállósodni.

jan. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszi!
jan. 5. 21:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!