Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Itt most én vagyok a hibás?...

Itt most én vagyok a hibás? (Koccanás kétes szituban)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Pár napja történt, hogy koccantam egy kétes helyzetben. Az előttem lévő rükvercbe kapcsolt, én is azonnal de közben egy másik kocsi mögém ért és én bele tolattam, az előttem lévő meg belém. Nekem és az előttem lévőnek semmi kárunk nem keletkezett, de akibe beletolattam annak szépen összetörtem az elejét.


A pontos helyzet. Adott ez a helyszín: [link]


Itt kanyarodtam jobra, az előttem lévő egyszer csak megállt, mert jöttek neki szembe. Ott a panel felől teljes hosszában (szabálytalanul) parkoltak, így nem fér el két kocsi egymás mellett. Aki jött szembe, elkezdett villogni és tolakodni, az előttem lévő tolatni kezdett, én is gyorsan vissza oda ahonnan készült a Streetview kép, azonban innen:

[link] (ahonnan a képen fordul ki a szürke kocsi) befordultak mögém, de mivel arra koncentráltam hogy az előttem lévővel ne legyen kocc, nem figyeltem. Természetesen a művelet előtt még nem volt mögöttem, meggyőződtem róla. És itt jött a csatt: én beletolattam az onnan kifordulóba, az előttem lévő meg belém kocc.


Természetesen aki miatt volt ez az egész (a szemből tolakodó) elhúzott.

Rendőrséget kihívtuk, és arra jutottunk ha jobb ha én viszem el a balhét, mert általam történt tényleges károkozás.


Mi erről a véleményetek?



jan. 4. 08:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tolathatsz bele másba, akármi is történik előtted. "nem figyeltem." ennyi.
jan. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

Ilyen helyzetben jobb rátehénkedni a dudára, nem kötelezhet senki tolatásra közúton, bármikor lehet mögötted valaki.

De ha ennyire összetörted az elejét, hogy történt az eset?

1x belémjött hátulról egy jóember, azt hittem a fejem leszakad, de az autómnak baja nem lett.

Az övén is minimális sérülés lett.

jan. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel TE tolattál bele a mögötted lévöbe, ezért egyértelmüen te vagy a hibás, nincs semmilyen kétes helyzet.
jan. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"De ha ennyire összetörted az elejét, hogy történt az eset?" őszintén nem tudom, szerintem mozgásban lehetett. Enyémen egy karc sem, neki meg leszakadt a lökhárító és berepedt a szélvédő.


"azt hittem a fejem leszakad"

Dettó.

jan. 4. 08:42
 5/8 anonim ***** válasza:
93%

Mivel te tolattál bele, így te vagy a hibás.

Aki feléd tolatott és közted nem történt baleset, így ott nem releváns, hogy ő minek tolatott.

Sajnos ez nem kétes. De legalább nem lett nagyobb baj.

jan. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
60%
Itt mindenki hibás.
jan. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
84%

“ én beletolattam az onnan kifordulóba, az előttem lévő meg belém kocc”

Akibe te mentél bele, az az egyetlen vétlen. Aki beléd ment pont annyira hibás, mint ahogy te is.

Aki “miatt” volt a baleset az csak max egy bunkó, de semmiképp sem felelős azért, amiért ti egymásba tolattatok.

jan. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
52%

Kérdező, ha jó bonus besorolásban voltál akkor jól tetted, hogy "elvitted a balhét". Visszalépsz kettővel, és majd váltasz olyan biztosítóra, ahol nincs károkozói pótdíj. Ha itt részletes, véget nem érő vizsgálat, nyomozás lenne, akkor szerintem itt mindenki hibás lenne. Te kérdező azért, mert beletolattál egy másik autóba, az előtted lévő kb ugyan azért, a szemből jövő meg azért mert beletolta a másik pofájába a reflektort. És akibe Te kérdező beletolattál, ott meg nagyon gyanús hogy valóban nem állt hanem mozgásban volt (a kár mértékéről gondolom) és akkor ő is hibás lenne, mivel nem mérte fel megfelelően a helyzetet, hogy mi folyik a kereszteződésben.


Első blikkre egyértelműnek tűnik a szitu, de ha jobban körül járjuk, nagyon nem az. Ezt tudják a rendőrök is, és nem akartak egy ilyen piszlicsáré ügye erőforrást pazarolni.


És igen, nem szabad hagyni hogy egy másik forgalomban résztvevő tolatásra kényszerítsen!


"tt a panel felől teljes hosszában (szabálytalanul) parkoltak" remélem a zsaruk megvágtak mindnekit fejenként 50 ezerre, mert miattuk alakult ki az egész szituáció.

jan. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!