Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ki volt ebben az esetben a hibás?

Ki volt ebben az esetben a hibás?

Figyelt kérdés

Adott egy kicsi platós teherautó kb. három méter hosszú platóval, amibe autóval közeledve hozzá nem látsz bele. Alacsony platóról van szó, ami ráadásul zárható hátul. Volt benne egy gerenda ami túl lógott, a kocsi pedig úgy állt a parkolóban, hogy szemből nem látszott a rakomány és jobbra kis ívben kellett ott bekanyarodnom hogy el tudjak menni mögötte. Én mivel nem láttam a gerendát (mert számomra az autóm magassága miatt holttérbe került) így a jobb kanyarommal levittem a földre a kocsim jobb oldalával, sérülés a világon semmin nem keletkezett egyébként, mivel rögtön megálltam amint éreztem ahogy az autó oldalába kap valami. Kitettem a vészvillogót, kiszálltam a kocsiból. Az építőmunkások meg a sofőrjük már szaladt felém, az ő tehergépkocsijuk volt.

Mindenki elmondta a magáét, mivel kár nem történt így pár hülyézésen kívül nem történt semmi. Vissza tették a gerendát és érdekes módon teljesen befért és rá is tudták zárni a pótot. Ezt meg is jegyeztem nekik hogy amennyiben tökéletesen befér akkor miért kell direkt 2 méterrel túllógatni. Persze nyilván én voltam szerintük a hülye és nem hitték el hogy nem láttam, jöttek azzal hogy de mi lett volna ha ők állnak ott vagy valami, őket is elsodrom... Mondtam hogy nyilván láttam volna őket hiszen ők magasabbak sokkal, mint amilyen szinten a kilógó fadarab volt.

Igazából nem is tudom miért gondolok még mindig erre, sosem volt egy koccanásom sem, sok nem biztonságosan vezető hibájából adódó helyzetet kerültem már el, rosszul esik hogy most mégis ilyenben volt részem.

Elnézést a hosszú kérdés miatt, csak érdekelne hogy szerintetek jogosan védtem-e az igazamat ebben az esetben.



2021. okt. 16. 21:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ebben egyik oldalnak sincs igaza. Ha tényleg 3 méter volt a plató és abból 2 méter hosszan túlnyúlt a gerenda, akkor az szabálytalan. DE, ettől függetlenül igazuk van, hogy nekimentél egy álló járműnek, ami akár szabálytalan akár nem, gáz.
2021. okt. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Addig oké, hogy szemből nem láttad, de kanyarodás közben sem vetted észre?


Illetve hová kellett kanyarodnod, ahol egy ilyen rakomány útban volt?

2021. okt. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%

Hátom méteres platón két métert túlnyúlt a gerenda? Hogy nem esett le, amikor a tömegének két harmada a levegőben volt? :D


Amúgy ha tényleg így volt akkor ez esetben ők lettek volna a hibásak, mivel:


"(6) A járművön túlnyúló rakományt (álló járművön is) legalább 40x40 cm méretű piros vagy piros-fehér csíkos zászlóval, illetőleg táblával, éjszaka és korlátozott látási viszonyok között ezen felül a hátra kinyúló rakományt piros fényű lámpával és piros fényvisszaverővel, az oldalra kinyúló rakományt előre fehér fényű lámpával és fehér fényvisszaverővel, hátra piros fényű lámpával és piros fényvisszaverővel meg kell jelölni."

2021. okt. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Mindketten.

Ők rossz helyen álltak (hisz belelógtak a kereszteződésbe, ha jól értettem), a szabályosnál jobban túlnyúlt a rakomány és nem is jelölték meg (gondolom).

Te meg álló jármű (rakományának) ütköztél.

2021. okt. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

#1/ #2


Kb. 3 méter lehetett a plató ahogy szemmel bemértem és túl lógott belőle egy vékony gerenda. A járműnek nem mentem neki amúgy. A gerendát húztam meg a kocsim oldalának aljával, ami leesett így. Belülről nem láttam semmit, csak éreztem ahogy oldalt alul valami megböki az autómat aztán meg is álltam és a gerenda félig a földön volt, gondolom vagy lehúztam valahogy, vagy alapból ott volt (ezt sajna utólag nem tudtam megállapítani.


Kifejezetten 2-esnek reagálva:


Nem. Kanyarodás közben sem láttam, mert alacsony plató volt egy darab félig lelógó fadarabbal és hiába néztem jobbra kanyar közben, már csak annyit észleltem hogy valami böki oldalt alul a kocsit és rázkódom kicsit. Egyébként egy szimpla áruházi parkolót képzelj el, aminek a szélén állt ez az autó és jobbra kis ívben el akartam menni mögötte. Azt a tanulságot vontam le az esetből hogy jobb lesz ha a kis ív nagyobb ív lesz mostantól.


Azt hogy mennyire gáz nekimenni így egy fadarabnak, nem tudom. Lehet hogy az, de nem látszott számomra hogy ott van. Sosem mentem semminek neki még. Kicsit szarul is érzem magam miatta ha hibás vagyok ha nem.


Mindenesetre a zöld kéz ment nektek, számomra nincs haszontalan válasz.

2021. okt. 16. 22:06
 6/15 A kérdező kommentje:
#3 Épp ezen gondolkodom én is azóta. Hogy hogy a francba húztam le én. Hiszen nem láttam hogy ott van. És amikor kiszálltam háromnegyede a földön volt. Ráadásul az autóm oldalán egy karc sincs. Lehet már alapból le volt esve és átmentem rajta a földön aztán most meg túlpörgöm ezt az egészet? xd
2021. okt. 16. 22:08
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
#6: nem. Kevesebb lógott ki, ahogy nekimentél lehúztad a platóról. Ha rámentél volna, eltört volna az a tetőléc (nem lehetett gerenda, mert annak lenne nyoma a kocsidon).
2021. okt. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Lehet tetőléc volt. Nem nagyon tudom felidézni pontosan, annyit tudok hogy rohadt ideges voltam és még most is idegesít az eset, mert eddig sosem csináltam semmi ilyet és soha nem is akartam. Biztosan túl dramatizálom amúgy a dolgot, de szeretnék tökéletesen biztonságosan vezetni és kiküszöbölni az ilyen hibákat is. Csak nem tudom hogy mit kellett volna tennem, mert nem láttam egyáltalán mi történik.
2021. okt. 16. 22:29
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk ezt én sem tudom, hogy sikerült összehozni :D


Dehát van mindannyiunknak rossz napja, előfordul.

2021. okt. 17. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

9


Fogalmam sincs. Szerintem ez egy nagyon speciális technika. De ne aggódj, nem autós iskolában mutatták hogy hogy kell. Xd


Az tuti hogy nem volt jó helyen a rakomány. De én is benéztem valamit, ez is biztos. Alacsony volt a pótkocsi, én meg nem láttam ami kilógott belőle mert nem számítottam rá hogy ott majd lóg valami, ezért aztán nem is valószínű hogy oda néztem ahová kellett volna. Igazából arra jutottam hogy mostantól még jobban ügyelek a megfelelő oldaltávolságra és arra hogy alaposabban benézzek a holtterekbe, amennyire tudok.


Mindenesetre ami a legrosszabbul érintett az az hogy kb úgy kezeltek egy fadarab miatt (aminek még baja sem lett) mintha valamiféle életellenes bűncselekmény elkövetője lennék, plusz mintha ők soha az életben nem hibáztak volna még semmiben és ettől rögtön én lennék a legszarabb sofőr a világon. Ebben valahogy nem tudok egyetérteni velük, pláne amikor annyi meggondolatlan előzést meg brutális gyorshajtást látok, amik szerintem jóval veszélyesebbek mint leverni egy fadarabot egy platóról..


Na mindegy. Mindenesetre köszönöm a válaszokat mindenkinek.

2021. okt. 17. 00:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!