Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kisebb koccanás esetén, ha te...

Kisebb koccanás esetén, ha te vagy a hibás, mit kell tenni? Hogy lehet megúszni a dolgot?

Figyelt kérdés

tegnap majdnem belémjöttek hátulról ( 15 éves alsó kategóriás autókról van szó)


a másik fél reakciójából, mutogatásából arra következtettek, hogy szerinte nagyon is én lehettem a hibás, de nem lett baj


ha belém jön, és sérül mindkettőnk lökhárítója


akkor mi történik? nem ér annyit az egész, hogy megemeljék a biztosításomat

vagy mondjam neki, hogy pereljen be? mert nem éri meg a járkálást, időt, költségeket amikor 10-20 ezer egy bontott lökös például.


Biztosító az mit fizet amúgy általában? Gondolom nem gyári 2-300 ezres lököst akar felrakni rá?

Ha totálkárosnak nyilvánítják mondjuk az autót, akkor kifizeti a piaci árát az autónak?



egyébként mit kell csinálni ha ilyen baj történik, mi a menete??


2020. febr. 16. 12:41
 1/10 anonim ***** válasza:
56%

Ráfutásos balesetnél (hátulról jönnek beléd), szinte mindig a hátsó a hibás, mivel nem tartott megfelelő követési távolságot. Kivétel, ha bevágtál elé és besatuztál.


Ilyenkor fotózol, ha tisztázott, hogy ki a hibás és elismeri, akkor kitöltitek a baleseti bejelentőt és mindenki megy a dolgára.

Ha személyi sérülés történt vagy nem egyértelmű a felelősség, akkor rendőrt kell hívni és ott kell hagyni az autókat a helyükön.

2020. febr. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

köszi

de a többi kérdésre még nem kaptam választ

2020. febr. 16. 12:54
 3/10 anonim ***** válasza:

Hasonló eset volt velem is. Gyalogos lelépett elém az útra. Én lefékeztem, a mögöttem jövő pedig belém csattant. Rögtön neki állt feljebb, hogy én vagyok a hibás, mert nem volt zebra, így nem lett volna szabad fékeznem, el kellett volna ütnöm fékezés nélkül a gyalogost, így ő nem szállt volna belém. Én nem vettem fel a kesztyűt, nem kezdtem el veszekedni, hanem higgadtan annyit mondtam, hogy ha így gondolja, akkor hívjunk rendőrt, vetessünk fel jegyzőkönyvet. Rögtön visszább vett, hogy jól van-jól van, nem kell ide rendőr, elismeri a felelősségét.

Kitöltöttük a helyszínen két példányban a "kék-sárga" baleseti bejelentőt és mindenki ment a dolgára. Ez után jeleztem a biztosító felé a káreseményt. Kijött a kárszakértő, körbefotózta az autót. Majd az ő általa adott papírral mehettem a szervizbe megcsináltatni. A költségeket teljes egészében a vétkes fél biztosítója állta.

A biztosítónak az eredeti állapot visszaállítását kell fizetnie. Tehát nem utángyártott és nem is bontott ütött-kopott nem is színazonos legolcsóbb lökhárítót fogja fizetni, ha előtte sem ilyen volt fent. A kárszakértő szemrevételezéssel dönti el, hogy javításra veszi a lökhárítót, vagy cserére. Ha gazdaságosan megoldható a javítás műanyaghegesztéssel, fényezéssel, és amúgy sem volt tökéletes patika állapotú az autó, akkor elsősorban ezt fogja forszírozni. Ha látszik, hogy egy megvigyázott makulátlan autó és eléggé össze is tört az elem, akkor jön a gyári új. Az ő szubjektív megítélésétől függ.


Totálkárral kapcsolatban szerencsére nincs tapasztalatom. De úgy tudom, hogy veszik az autód becsült piaci értékét, levonják belőle a roncs értékét és a különbözetet kapod meg. Arra azért ne számíts, hogy ilyenkor jól jársz. Inkább csak egy kis fájdalomdíj a bajban.

2020. febr. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
ilyen kék sárga papírnak minden autóban kellene lennie? a miénkben nincsen
2020. febr. 16. 13:42
 5/10 A kérdező kommentje:

#3


de gondolom megemelik annyival a biztosítását az ürgének, hogy bőven többet fog fizetni, mint amit a biztosító kifizetett neked, pl 1-200 ezer ft-al is, nem?


Csak így kevésbé fáj neki, hogy hosszabb idő alatt fizeti ki, de kifizeti, bőven, nem?

2020. febr. 16. 13:44
 6/10 anonim ***** válasza:
a kék sárga papír már divatja múlt,aznúj kék-sárga applikációt a baleset helyszínén is letöltheted a telefonodra... előtte sok képet csinálj, mert akkor könnyebb megmagyarázni később.
2020. febr. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem kötelező, de a saját érdekedben fontos, hogy legyen.


"de gondolom megemelik annyival a biztosítását az ürgének, hogy bőven többet fog fizetni, mint amit a biztosító kifizetett neked, pl 1-200 ezer ft-al is"

Nem feltétlenül, mert mindig ugyanannyival emelik neki (-2 bónusz), attól függetlenül, hogy mekkora a kár.

Így emiatt évekig többet fog fizetni, mint egyébként. De ha úgy dönt, hogy a fordulónap előtt eladja az autóját, akkor semmivel nem fog többet fizetni.

2020. febr. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"de gondolom megemelik annyival a biztosítását az ürgének, hogy bőven többet fog fizetni, mint amit a biztosító kifizetett neked, pl 1-200 ezer ft-al is, nem?"


# 3-as vagyok.

Nekem nem fizetett a biztosító, hanem a szerviz közvetlenül a biztosítónak küldte a számlát. A tranzakciót az én közreműködésem nélkül intézték egymás között. Egyébként 200e-nél többe került a lökhárító csere. (Pont egy másik kérdésnél a napokban írtam erről.)

Hogy a károkozónak mennyivel emelkedett a biztosítása, azt nem tudom. Következő évben nem hívtam fel, hogy erről csevegjek vele. Valahogy furán vette volna ki magát. :)

2020. febr. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ja ilyen baleseti bejelentőt a netről is le tudsz tölteni. Kinyomtatod két példányban és elfér a kesztyűtartóban.

Vagy applikáció. De nekem a munkahelyemen van wifi, itthon is fizetem a vezetékes netet, amihez van wifi routerem. A munkahelyem kb 20 percnyire van. Napi kétszer 20 percet kibírom, hogy nem vagyok on-line. Így lehet hogy "féllirszexuáló" vagyok, de külön mobilra netet nem fizetek. Ezért nekem inkább ott a papír.

2020. febr. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Édesapukámnak volt balesete, nem ő volt a hibás, viszont totálkárosnak nyilvánították a kocsit. 3 hónap után kapta meg a biztosítótól a totálkárért járó 435.000Ft-ot. Ez 2018 decemberben történt, 2000-es évjáratú Ford Focus MK1 1.8tddi, nagyon jól felszerelt, a megítélt összegnél tuti nagyobb volt a piaci értéke (előtte fél évvel vette 700-ért).
2020. febr. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!