Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az albérlő bejelenthet mást...

Az albérlő bejelenthet mást az általa bérelt lakásba?

Figyelt kérdés

Tehát párom bérel egy lakást, együtt élünk, de az én nevem nincs rajta a szerződésen.


Be tudok jelentkezni állandó lakcímre a tulajdonos nélkül? A bérlő meghatalmazásával? Vagy milyen papír kell hozzá, milyen meghatalmazás?


(Amúgy nem gond, ha kell a tulaj, mert jóban vagyunk, csak egyszerűbb lenne mindenki élete, ha nem kéne még 800 féle utat keresni, hogyan lakhatok hivatalosan is ott, ahol lakok. Parkoláshoz kell, így tartózkodási hely már nem elég)


Köszönöm a segítséget!


jan. 6. 16:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A tulajdonos meghatalmazása kell hozzá, de ezt elmondanák a kormányablaknál is, van erre egy formanyomtatvány.
jan. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem. A tulajdonos aláírása kell a lakcímbejelentő lapon vagy érvényes bérleti szerződés szükséges ami a nevedre szól. Ha nem vagy benne a szerződésben akkor csak a tulajdonos beleegyezésével és aláírásával jelentkezhetsz be oda.

Ha lehetséges lenne másképpen akkor bárki bárhová bejelentkezhetne hiszen senki nem tudná ellenőrizni hogy nem lakik-e abban a lakásban attól mert más a tulajdonos.

jan. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszcsi! Tudom, hogy elmondanák kormányablakban/telefonon, de hétfőn 8-kor már ott kell kezdenem mindenre készen...


jól megszívattak, mert hétfőtől fizetős az övezetünk, és ezt csak ma tudtam meg, nem szóltak semmilyen felületen róla (se tábla, se infós cetli, se posta, csak így random), szóval rohangálhatok mindenfelé 😅 Autónak se vagyok üzembentartója... lesz egy csomó szarságom így. kötelező is 40 helyett 120 ezer lesz így fszooom.


Köszönöm a segítséget!

jan. 6. 17:07
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Csak a tulajdonos hozzájárulásával és engedélyével.
jan. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!