Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A nikotin mentes elf rendelési...

A nikotin mentes elf rendelési illegális dolog?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy a rendes elf az minden féle képen illegális, csak nem tudom hogy legálisan vehetek e nikotinmentest

jan. 8. 00:39
 1/8 A kérdező kommentje:
És azt szeretném még kérdezni hogy vannak az eldobható ecigik mint az elf azok is ugyan úgy illegálisan rendelhető? ugyan úgy nikotinmentesen?
jan. 8. 00:44
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
Ezek csak Magyarorszagon illegalisak. Szlovakiaban is vehetsz elfbart barmelyik boltban kb. Ukranok is aruljak meg a Nemetek es Osztrakok is. Minden orszagban engedelyzetett kiveve itthon. Ha veszel elfbart magadnak es nem direkt a rendorok elott fogod szivni akkor a kutya se fog hozzad azolni erte. Ugyan az kb mint az a sok sok drog. Letezik, hozzajutnak, hasznaljak de nem tesz ellene a rendorseg kulonosebben semmit se sajnos.
jan. 8. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Én most rendeltem másodjára nikotinosat,és semmi probléma nem volt.
jan. 8. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
39%

"Ezek csak Magyarorszagon illegalisak."

Az USA-ban is:

[link]

Ausztráliában is korlátozni akarják:

[link]


"Ugyan az kb mint az a sok sok drog."

Az a probléma az Elf Barral, hogy nincs folyamatos ellenőrzés alatt, nem lehet tudni, hogy még a nikotinmentes változat mit tartalmaz (mert hogy a kínai gyártó ráír valamit az egy dolog), milyen hatással van a szervezetre (pláne a fiatalokéra).


Kérdező: a NNK tájékoztatója:

- [link]

- [link]

jan. 8. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%

Én nem tudom felfogni, ha a többi ecigi vagy vape legális magyarországon, akkor mi a probléma az elfbarral?

Ahh, tudom már, trafikmutyi...

jan. 8. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%

"Én nem tudom felfogni, ha a többi ecigi vagy vape legális magyarországon, akkor mi a probléma az elfbarral?"

Ugyanaz, mint az USA-ban vagy Ausztráliában: hogy egy bevizsgálatlan, ellenőrizetlen dolog, amit a fiatalok körében terjesztenek.

jan. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%
Miért korlátozzák? Miért illegális? Mégis mi lehet bennük?
jan. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

"Mégis mi lehet bennük?"

Az NNK tájékoztatása szerint a gyártó az európai hatóság számára azt jelentette le, hogy alapvetően a fő oldóanyag a propilén glikol és a glicerin. Magas hőmérsékleten ezek "lebomlásából mérgező, nyálkahártya irritáns, tüdőszövet-károsító és rákkeltő vegyületek keletkeznek".


Vannak benne ízesítő anyagok - "pl. a metil-cinnamát (CAS: 103-26-4), eukaliptol (CAS: 470-82-6 ), béta-pinén (CAS: 127-91-3 ), alfa-pinén (CAS:80-56-8), D-limonén (CAS: 5989-27-5), vanillin (CAS: 121-33-5), citromolaj CAS: 8008-56-8), alfa-terpineol (CAS: 98-55-5) és béta-citral (CAS: 106-26-3) " - van olyan termék, ami "27 különböző aromaanyagot tartalmaz". Na most hogy ezekből pontosan mennyi, milyen mennyiségben van benne, és ezeknek felhevítve, tüdőbe jutva milyen hatása van, azt nem igazán tudni.


"Miért korlátozzák?"

Két dolog miatt:

- Egyrészt ott van, hogy nincsen igazán felügyelve, hogy a behozott termékek mit, milyen mennyiségben tartalmaznak, milyen hatással vannak a szervezetre.

- Másrészt ezeket az eszközöket alapvetően a dohányzásról leszokó embereknek szánnák - mert "talán" kevesebb kárt okoznak ezzel maguknak illetve a másodlagos dohányzás keretén belül az embertársaiknak - de ezek a huncut gyártók a fiatalokat célozzák meg, így teremtve belépő piacot egy modern dohányzó nemzedéknek - kvázi ezzel arcon csapva az egészségügyi célkitűzéseket.

jan. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!