Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Meg lehet oldani, hogy a...

Meg lehet oldani, hogy a tartózkodási helyem teljesen lenyomozhatatlan legyen?

Figyelt kérdés
Van egy állandó lakcímem és egy tartózkodási helyem vagyis ideiglenes lakcímem. Az ideiglenes lakcímem vagyis tartózkodási helyem az albérletembe van bejelentve, az állandó lakcímem pedig olyan helyre ahol nem tartózkodom. Meg lehet azt oldani, hogy ha például magánnyomozók kutatnak utánam akkor csak az állandó lakcímemet tudnák megszerezni és a tartózkodási helyemet nem? Lehet a tartózkodási helyem annyira lenyomozhatatlan és titkos, hogy magánynomozók ne tudjanak rájönni és helyette csak az állandó lakcímemet tudják lenyomozni ahol nem vagyok?

jan. 20. 20:09
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Pfff. magánnyomozó követ és már ki is derült hol laksz.
jan. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
75%
Nem.
jan. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Telefonod van?

Akkor bármikor lenyomozzák épp hol vagy, honnan hova mesz

jan. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

"Pfff. magánnyomozó követ és már ki is derült hol laksz."

De nem fog mert én éjszaka vagyok fent és nappal alszom, a magánnyomozó meg nappal van fent és éjszaka alszik. A kérdés arra vonatkozott, hogy hivatalosan utána tud-e nézni a bejelentett tartózkodási helyemnek vagy lehet titkosítani hivatalosan és akkor csak az állandó lakcímemnek tud utánanézni?

"Nem."

Kifejtenéd bővebben?

"Telefonod van?

Akkor bármikor lenyomozzák épp hol vagy, honnan hova mesz"

Igen, de nem szar androidom van hanem biztonságos iPhone-om, az Apple rendelkezik a világ legbiztonságosabb rendszerével amit szinte lehetetlen lenyomozni. Csak akkor lehetne egy iPhone tartózkodási helyét lenyomozni ha valaki IPloggerrel küldene egy linket és előjönne egy ablak ami értesít arról, hogy "A(z) example.com használni szeretné az ön jelenlegi helyzetét." és az opciók pedig "Letiltás" és "Engedélyezés" és nyílván nem vagyok olyan hülye, hogy rányomjak az engedélyezésre. A másik lehetőség meg, hogy feltörik az Apple ID fiókomat és ha meg van adva az Apple Maps-ben, Kontaktokban az otthoni címem (nekem nincs megadva) akkor úgy rá tudnának jönni. De ez lehetetlen mert egyébként is nagyon erős és nehezen kitalálható a jelszavam és vannak biztonsági kérdések is amiket csak én tudok és kétfaktoros hitelesítés is be van kapcsolva és ha valaki háromnál többször írja be az Apple ID jelszavát rosszul akkor 24 órára az Apple ID fiókot letiltja az Apple. Az iOS zárt rendszerű, az android nyílt rendszerű, így az Apple eszközöket nagyon nehéz, szinte lehetetlen lenyomozni és feltörni, ahhoz már nagyon képzett CIA hackernek kellene lennie egy magányomozónak és olyan magánnyomozó Magyarországon nincs és ha lenne is, több milliárd forintért lehetne csak felbérelni. A kérdés arra vonatkozott, hogy hivatalosan utána tud-e nézni a bejelentett tartózkodási helyemnek vagy lehet titkosítani hivatalosan és akkor csak az állandó lakcímemnek tud utánanézni?

jan. 20. 22:11
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy? Miben sántikálsz?


Lakcímnyilvántartóhoz csak a hatóságok férnek hozzá.

jan. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

"Igen, de nem szar androidom van hanem biztonságos iPhone-om, az Apple rendelkezik a világ legbiztonságosabb rendszerével amit szinte lehetetlen lenyomozni. "


Nem mobil alapján nyomoznak le, amint megvan nekik a számod háromszögeléssel bemérnek a gsm jel szerint és megvagy!

jan. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

"Hány éves vagy? Miben sántikálsz?"

17. 18 évesen elszököm és nem akarom, hogy a szüleim felbéreljenek magánnyomozókat és kiderítsék hol vagyok.

"Lakcímnyilvántartóhoz csak a hatóságok férnek hozzá."

Tehát akkor magánnyomozók nem tudnak rájönni hol vagyok? De elvileg a magánnyomozók volt rendőrök és van kapcsoltuk rendőrökkel akik utána tudnak nézni. Hogy lehet megoldani, hogy a hatóságok ne tudjanak utánanézni a tartózkodási helyemnek, csak az állandó lakcímemnek? Meg lehet oldani, hogy a tartózkodási helyem csak a lakcímkártyámon szerepeljen és privát legyen és csak az állandó lakcímem legyen látható a rendszerben?

"Nem mobil alapján nyomoznak le, amint megvan nekik a számod háromszögeléssel bemérnek a gsm jel szerint és megvagy!"

És a telefonszámomra, hogy jönnek rá?


Egyébként, hogy lehet ez az egész egyáltalán legális??? Nem szabadna magánnyomozóknak létezniük, illegálisnak kéne lennie ennek az egésznek! A magánnyomozók bűnözőknek segítenek megtalálni ártatlanokat! Mondjuk van egy pszichopata sorozatgyilkos aki kinézte magának az áldozatát aki elmenekült előle és elköltözött egy biztonságos helyre és a pszichopata sorozatgyilkos besétál a magánnyomozó irodába, a magányomozók meg szerencsétlen ártatlan áldozat után kutatnak és kiadják a lakcímét meg minden személyes adatát a sorozatgyilkosnak! Ezek közönséges bűnözők! Hogy lehet ez legális???

jan. 20. 23:02
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

7

Nem legális, nemrég szigoritottak!

jan. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

"

És a telefonszámomra, hogy jönnek rá?" egyszerű a megbizó kiadja nekik!

jan. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

"Nem legális, nemrég szigoritottak!"

Mi, tényleg??? A szigorítás mit jelent? Miben korlátozták a magánnyomozókat? Egyébként ha besétálok a rendőrségre és megmondom, hogy senki ne tudjon utánam nyomozni magánnyomozóval akkor a magánnyomozóknak nem lesz engedélyezve, hogy utánam kutassanak?

jan. 21. 06:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!