Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Meg lehet oldani, hogy a...

Meg lehet oldani, hogy a tartózkodási helyem teljesen lenyomozhatatlan legyen?

Figyelt kérdés
Van egy állandó lakcímem és egy tartózkodási helyem vagyis ideiglenes lakcímem. Az ideiglenes lakcímem vagyis tartózkodási helyem az albérletembe van bejelentve, az állandó lakcímem pedig olyan helyre ahol nem tartózkodom. Meg lehet azt oldani, hogy ha például magánnyomozók kutatnak utánam akkor csak az állandó lakcímemet tudnák megszerezni és a tartózkodási helyemet nem? Lehet a tartózkodási helyem annyira lenyomozhatatlan és titkos, hogy magánynomozók ne tudjanak rájönni és helyette csak az állandó lakcímemet tudják lenyomozni ahol nem vagyok?

jan. 20. 20:09
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

Ha autista vagy, akkor vagy gondnokság alatt állsz, vagy nem. Ha nem vagy, és elmúltál 18, akkor a rendőrség ugyanúgy kezel, mint bármely más nagykorú állampolgárt, és nem visz haza erőszakkal. Ha gondnokság alatt állsz, akkor hazavihet.

Bemondásra nem fognak bevinni a pszichiátriára, túlterhelt és alulfinanszírozott, van elég dolguk azzal is, aki tényleg oda való.

A "veszélyes élet menő" kommented alapján elég éretlen egyéniség vagy még. Sajnálom, hogy bántalmazó családban élsz, de nem biztos, hogy a saját lábadra állva jobb lesz, amíg ilyen gyerekesen gondolkozol.

jan. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

"Ha autista vagy, akkor vagy gondnokság alatt állsz, vagy nem."

Nem állok gondnokság alatt mert mégcsak 17 vagyok és nem is fogok gondnokság alá kerülni mert aszperger-szindrómám van ami nem súlyos autizmus és képes lennék ellátni magamat. Gondnokság alá helyezésnek nagyon indokoltnak kell lennie és hosszú folyamat mire a bíróság döntést hoz mivel ez súlyos jogfosztásnak minősül és a bíróság csak úgy akárkit nem tesz gondnokság alá. Sokszor olyan sem kerül gondnokság alá akinek valóban szüksége lenne rá mivel ez súlyos jogfosztásnak minősül és a bíróságot vonnák érte felelősségre. Ráadásul azok akik alaptalanul akarnak gondnokság alá helyeztetni valakit úgy, hogy az illető képes ellátni magát az bűncselekmény és még nekik lesz belőle bajuk, ezzel szerintem a szüleim is tisztában vannak úgyhogy nem fognak ellenem ilyen pert indítani.

"Bemondásra nem fognak bevinni a pszichiátriára, túlterhelt és alulfinanszírozott, van elég dolguk azzal is, aki tényleg oda való."

De akkor én miért hallottam úgy, hogy csomó mindenkit vittek már be pszichiátriára azért mert alaptanul, szimpla rosszindulatból ráhívták a mentőket? Valaki például az élettársára hívja rá a mentőket, hogy tönkretegye az életét.

"A "veszélyes élet menő" kommented alapján elég éretlen egyéniség vagy még."

De miért? Az életben mindig kell kockáztatni! Hidd el, én értelmileg sokkal érettebb vagyok nálad! Ha nem kockáztatok akkor soha nem fogom elérni az életcéljaimat! Az életben muszáj kockázatokat bevállalni, erről szól az élet! Inkább te vagy éretlen ha ezt te másképp gondolod! Majd meglátjuk melyikünk lesz sikeres!

"nem biztos, hogy a saját lábadra állva jobb lesz, amíg ilyen gyerekesen gondolkozol."

Gyerekesen gondolkodom????? Miről gondolkodom gyerekesen??? Arról, hogy önálló leszek 18 évesen??? Az a normális ha valaki 18 évesen elszökik! Szerintem te csak szimplán irigy vagy mert nem volt bátorságod elszökni és még mindig a szüleidnél laksz! Borzalmas azt hallani másoktól, hogy még mindig a szüleiknél élnek 42 évesen is! Ez szörnyű! És én vagyok a gyerekes??? Az USA-ban 18 évesen mindenki elszökik a szüleitől, ott az a normális, csak Magyarországon van így mert itt sok az ostoba! Amerikában konkrétan szánalmasnak nevezik azt is ha valaki 19 évesen még mindig a szüleinél lakik én nem volt bátorsága elszökni tőlük! Neked soha nem lesz normális, boldog életed mert ilyen a felfogásod, így gondolkozol! Nem rosszindulatból írom, szimpla őszinteség, ne vedd magadra!

jan. 22. 00:26
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
22: Az egyáltalán nem normális dolog, ha valaki elszökik a szüleitől. (Meg persze nyilván az sem, ha azok okot adnak a szökésre.) Az a normális, ha elköltözik tőlük, albérletbe megy vagy vesznek neki egy lakást.
jan. 22. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem kerülsz gondnokság alá, akkor nem tudnak hazavitetni. Mentő sem fog bevinni akaratod ellenére, ha látják, hogy nem vagy sem sérült, sem zavart. Ha a szüleid ok nélkül rád hívják a mentőt, az rendkívül felelőtlen viselkedés, mert a mentők is túlterheltek, és a mentőtiszt enyhén szólva nem lesz udvarias velük, ha rájön.


Azt továbbra is fenntartom, hogy a gondolkodásod még nem teljesen felnőttes, de nem megbántani akartalak vele. Pár év múlva te is így gondolod majd, ha visszatalálsz ehhez a kérdésedhez. Tényleg 42 éves vagyok, nekem nem kellett elszöknöm a szüleimtől, mert támogattak a saját lábra állásban, és tudom, hogy ebben szerencsém volt, sajnálom, hogy nem mindenkinek adatik meg. Nem degradálásból mondom, hogy át kell még gondolnod a dolgot. Ne az USA-ból indulj ki, az egy gazdagabb ország (ráadásul ott is rekordot döntenek az ingatlanárak, a lakbérek, és esik vissza azok aránya, akik hamar el tudnak költözni otthonról). Ha a magad útját akarod járni, ahhoz racionális tervezés kell. Munkád van? Félretett pénzed? Utánanéztél, mennyi a lakbér abban a városban, ahol lakni akarsz, és milyen munkalehetőségek vannak? Érettségi után lesz valamilyen szakmád, vagy egyetemre mész? Ha egyetemre, ott milyen könnyű bekerülni kollégiumba, és mennyire piacképes szakmád lesz? Ha bármi nehézség akad (pl. lábtöréssel fekszel egy hétig), kihez tudsz fordulni, hogy legalább kaját vigyen (barát, nagyszülő, rokon)? Ezeket kell átgondolni, nem azt, hogy megtalál-e a magánnyomozó.

jan. 22. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

"Az egyáltalán nem normális dolog, ha valaki elszökik a szüleitől."

Te valami álomvilágban élsz! Akkor szerinted az összes felnőtt akiket az utcán látsz azok mind a szüleinél laknak??? Egyedül nálad van ilyen probléma és a te hibád, hogy nem vetted a bátorságot, hogy elköltözz tőlük! Minden felnőtt önálló, senki nem él a szüleivel! Ha elhiteted magaddal, hogy nem normális dolog felnőtteknél az önálló élet és beleképzeled magadat ebbe az álomvilágba akkor jobban érzed tőle magad? Nem rosszból kérdezem. Énis sokszor elmenekülök egy álomvilágba amibe teljesen beleélem magam, sokszor emiatt azt mondják, hogy hülyeségeket beszélek. Ezt mindenki csinálja. Átérzem és sajnállak de ha belemenekülsz egy álomvilágba attól nem lesz igaziból jobb. Ha felnőtt vagy akkor próbáld magadat összeszedni, bátorságot venni és elköltözni! Hidd el, nem fognak a szüleid megtalálni, nem is tehetik meg, hogy visszavisznek és nem olyan nehéz a felnőtt élet mint amilyennek hiszed! Ha nem próbálod meg akkor azt örökké bánni fogod! Csak segíteni akarok. Tudom milyen szar tud lenni az élet. Kinek nem az? De ezen felül kell kerekedni és meg kell oldani a problémákat, különben soha nem lesz normális életed. Minden felnőtt átesett a szökés félelmén és traumáján de ezen felül kell emelkedni és túl kell rajta esni! Utána sokkal jobb lesz, hidd el! Boldog életed lenne csak meg kellene próbálnod. Ha mindenki másnak sikerült akkor nem lehet olyan nagyon nehéz.

"Az a normális, ha elköltözik tőlük, albérletbe megy vagy vesznek neki egy lakást."

Az előbb még nem ezt írtad, ráadásul ugyanabban a válaszban. Neked valami személyiségzavarod van? Teljesen mást írtál az első mondatban. Vagy úgy akartad írni, hogy "Az a nem normális" csak elgépelted? Véletlenül nem írtad oda a nem szót?

"Mentő sem fog bevinni akaratod ellenére, ha látják, hogy nem vagy sem sérült, sem zavart."

De ez teljesen biztos? Mert én már hallottam olyanról, hogy valaki ok nélkül ráhívta valakire rosszindulatból a mentőket és bevitték és egy éjszakára ott kellett lennie elmemegfigyelésre amíg megállapították, hogy teljesen normális és másnap elengedték. Nyílván gyógyszert nem adnak ha nincs semmi bajom de akkor sem akarok befeküdni a veszélyes elmebetegek közé egy éjszakára. Nem tudnám megcsinálni a házimunkáimat és munkába menni.

"mert a mentők is túlterheltek, és a mentőtiszt enyhén szólva nem lesz udvarias velük, ha rájön."

Nemcsak nem lesz udvarias velük de még több száz ezerre is meg lesznek bírságolva. Ők fognak rácseszni, nem én. Gondolom aszperger-szindróma miatt nem hívhatja rá a mentőket a szülő a nagykorú gyerekére azért mert egyedül lakik, ugye? Egyébként nyílván nem.

"Tényleg 42 éves vagyok"

Ráhibáztam. :D

"nekem nem kellett elszöknöm a szüleimtől, mert támogattak a saját lábra állásban, és tudom, hogy ebben szerencsém volt, sajnálom, hogy nem mindenkinek adatik meg."

Nem sértésből írom egyáltalán de szerintem sokan szánalmasnak tartják ha felnőtt létükre mindenben a szülei támogatják pénzzel. Ha valaki betölti a 18-at joga van elszökni oda ahová akar, a többség ezt teszi. És szerintem sokkal jobb érzés ha segítség nélkül, önállóan oldja meg valaki az életét. Nem lehetetlen, szinte mindenki ezt csinálja, senki nem támaszkodik más segítségére. Egyébként meg egyből a 18. születésnapon azért is jobb elszökni mert így az életcélok elérésére sokkal több idő adatik és sokkal hamarabb lehet elérni a kitűzött életcélokat. Ha valaki mondjuk 25 évesen szökik el akkor sokkal később fogja tudni elérni az életcéljait és sokkal több időt pazarol el az életéből ami rettenetes. 18-tól egyből szabadnak lenni a legjobb érzés a világon! Minek maradna valaki 18 után is a szüleinél? Mert gyáva? Megéri nem kockázatot vállalni és nem megpróbálni? Szerintem nem. Hallottam olyanról, hogy valaki gyáva volt elszökni 18 évesen és egész életében bánta, tönkrement az élete.

"Munkád van?"

Még csak 17 vagyok. Nyílván nincs. Ki se mehetek egyedül az utcára ami érthető, hiszen gyerek vagyok.

"Félretett pénzed?"

Igen, találtam néhány aprópénzt, abból fogok vonatjegyet meg buszjegyet venni. De ez sem olyan fontos, valaki aprópénz nélkül szökik el, vonaton elbújik a wc-ben és ha lebukik akkor kifizeti a bírságot amint megkapta hónap végén élete első fizetését, buszozás helyett pedig gyalogol. Nem kell pénz, gyerekeknek nincs pénzük, aki belekezd a felnőtt életbe annak nyílván nincs pénze. (De ezt is nyílván másképpen gondolod mert a szüleid tartanak el, hiába élsz külön ha mindent ők vettek meg neked.) Dolgozni igaziból csak 18-tól lehet, diákmunkára (ami nem igazi munka mint amit a felnőttek csinálnak) meg nem mindenkit engednek el a szülei és az is csak arra van, hogy a szülők megtanítsák a felelősségtudatra a gyereküket és olyan ajándékokat vegyenek a gyereknek amit a gyerek kér amire összegyűjtötte a pénzt a diákmunkával, nyílván nem adják a gyerek kezébe a pénzt ha nem mehet el sehová egyedül 18 alatt, szülei veszik meg neki. A lényeg, hogy nem kell pénz a szökésre, nagy összegű pénzt 18-tól lehet keresni, 18. születésnap után egy hónappal kapja meg mindenki élete első fizetését aminek egy részéből hónap végén befizeti az albérletet. Kauciót is csak 19 éves kortól kell fizetni, ha valaki 18 akkor nem kérnek tőle kauciót mert tudják, hogy nincs semmi pénze mert előtte gyerek volt. Egyébként hihetetlen, hogy nekem ennyire alapvető dolgokat kell leírnom amiket mindenki tud! Ezek alapvető dolgok! Tudnod kéne 42 évesen.

"Utánanéztél, mennyi a lakbér abban a városban, ahol lakni akarsz, és milyen munkalehetőségek vannak?"

Igen, ez alap, mivel már 17 vagyok és idén töltöm be a 18-at, nyílván utánanéztem ahogy ilyen életkorban mindenki más is! Már bocsánat de te vagy életképtelen és engem nézel annak? Nem sértésből írtam, nem bántani akarlak ezzel, ne vedd magadra! De ezek mind alapvető dolgok, mindennel tisztában vagyok, sokkal felkészültebb vagyok a felnőtt életre mint te. Neked nincs is igazán valódi felnőtt életed mert nem szöktél el hanem a szüleid támogattak pénzzel amit egyáltalán nem helyeslek. Felnőtt életet élni és külön élni szülöktől két külön dolog. Nekem a szüleim vettek a telkükre 13 éves koromban egy lakókocsit. Ez azt jelenti, hogy 13 éves koromtól felnőtt életet élek? Egyáltalán nem! A felnőtt élet azt jelenti, hogy valaki önállóan, bármilyen segítség nélkül egyedül boldogul az életben saját pénzből és nem a szülők pénzéből!

"Érettségi után lesz valamilyen szakmád, vagy egyetemre mész?"

El fogok végezni online alternatív gimit ami felnőtteknek van akik nem tudták elvégezni a gimit. Tudom, ez nagyon szánalmas, hogy nem végeztem el a szakközépiskolát de anyám nem akar vinni napi szinten vidékről Budapestre, 16 évesen fejeztem be, nem önszántamból, egyébként akarok végezettséget. A középiskolai végezttség a zöldkártyához és az USA-ban való munkavállaláshoz kell, Magyarországon Wolt-os kajadílerkedésből és internetes munkákból fogok megélni. Egyébként örülök, hogy egy amerikai alternatív online gimit fogok elvégezni és amerikai bizonyítványom lesz mert magyar bizonyítványt lehet el sem fogadnak az USA-ban.

"Ha bármi nehézség akad (pl. lábtöréssel fekszel egy hétig), kihez tudsz fordulni, hogy legalább kaját vigyen (barát, nagyszülő, rokon)?"

Látom nem érted mit jelent a felnőtt élet! Egy felnőtt nem támaszkodik mások segítségére, egy felnőtt képes ellátni magát törött lábbal is! Az életben senki sem segít, mindenki önző és ez így van jól! Most gondolj bele milyen lenne mindenki élete ha mindenki segítőkész lenne: Rajtad segítene valaki, emiatt soha nem tudnád megtanulni, hogy egyedül, hogyan tudod megoldani az adott problémát. Ha valaki segíti a másikat úgy, hogy már alapból is megvannak a maga személyes problémái (mindenkinek vannak problémái az életben) akkor leterheli az, hogy a másik problémáival foglalkozik és a saját problémáival már nem is tud foglalkozni. Mindenkinek megvannak a maga problémái és mindenkinek egyedül kell megtanulnia kezelni a saját problémáit, erről szól az élet és ez így van jól! Te talán segítenél valakin ha segítségre szorul? Én biztos, hogy nem! Én csak a saját problémáimmal foglalkozom, nem érdekel mások problémái, mindenki oldja meg a maga problémáit! Ezért leszek mindig előrébb az életben! Mindenkinek önzőnek kell lennie, csak így lehetséges a normális élet.

"Ezeket kell átgondolni, nem azt, hogy megtalál-e a magánnyomozó."

Én ezeket már rég mind átgondoltam, egyedül te nem vagy tisztában ezekkel a dolgokkal! Ezek olyan alapvető dolgok, hogy ösztönösen tudja mindenki anélkül, hogy elmagyarázta volna valaki! Én komolyan nem értem, hogy egy 42 évesnek miért egy 17 éves magyarázza el az élet alapvető dolgait. Önálló életvitelre alakalmatlan lennél ha 18 évesen szöktél volna el és én ezt nem rosszindulatból írom. Ezeket tényleg tudnod kellene.

jan. 22. 05:25
 26/30 A kérdező kommentje:

"kihez tudsz fordulni, hogy legalább kaját vigyen"

Te még egyébként soha életedben nem rendeltél házhoz kaját? Tudod mi az a Wolt? Nem rosszból kérdezem de ez alapvető dolog...

jan. 22. 05:35
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, neked valami elég erős fogalmazási és értelmezési zavarod van. Megszökni a szülőktől azt jelenti, hogy egy alkalmas pillanatban a tudtuk nélkül összecsomagolsz, és lelépsz, nem tudatod velük, hogy hova mész. Különköltözni meg azt, hogy a tudtukkal keresel albérletet vagy előzetes megbeszélés és tervek szerint lakást vesznek neked. Az emberek többsége szerintem utóbbi módokon kerül el a szülői házból.

Vagy ha neked a költözés és a szökés egymás szinonímái, akkor valami erősen hibádzik nálad fejben.

jan. 22. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim válasza:
100%
Végtelenül gyerekes és buta vagy. Kezdjük azzal, hogy mivel munkád sincs, albérletet se tudnál kivenni, mert nincs miből. Ha meg találnál is valami munkát érettségi nélkül, az arra se lesz elég, hogy kibérelj egy lakást, de még szobát se. A ,,Wolt-os kajadílerkedés” meg ,,internetes munka” se. Ha létezne is ,,amerikai alternatív online gimi” (mert egyébkent nincs ilyen), azt is hogyan tudnád kifizetni? Mert kifejezetten drága lenne. Nem fogsz kapni zöldkártyát meg munkát az USA-ban középiskolai végzettséggel, látszik, hogy halvány lila fogalmad sincs a bevándorlási rendszerről. A kajarendelést házhoz se tudom, hogy képzeled, ha valamiért nem tudnál bevásárolni egy ideig, az is kib.szottul drága lenne :D szóval eléggé álomvilágban élsz, amit leírtam az a valóság, akármennyire nem tetszik. Ilyen gondolkodással egyébként azon lepődök meg, hogy nem vagy gondnokság alá helyezve.
jan. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

Elszökni és elköltözni nem ugyanaz. Látom, hogy szinonimaként használod a két szót, de ha magánnyomozótól félsz, az mutatja, hogy tényleg arra gondoltál, amit a köznyelv szökésnek nevez.


Asperger miatt nem hívhatják rád a mentőket, csak akkor rendelkezhetnek nagykorú ember felett a szülei, ha gondnokság alatt van, az pedig hosszadalmas folyamat.


"valaki aprópénz nélkül szökik el, vonaton elbújik a wc-ben és ha lebukik akkor kifizeti a bírságot amint megkapta hónap végén élete első fizetését, buszozás helyett pedig gyalogol."


Azért készülj fel arra az esetre is, amikor nem kapsz azonnal állást munkatapasztalat és érettségi nélkül, vagy 10 km-re a melóhelytől találsz albérletet és nincs pénzed buszra.


"Kauciót is csak 19 éves kortól kell fizetni, ha valaki 18 akkor nem kérnek tőle kauciót mert tudják, hogy nincs semmi pénze mert előtte gyerek volt. Egyébként hihetetlen, hogy nekem ennyire alapvető dolgokat kell leírnom amiket mindenki tud! Ezek alapvető dolgok! Tudnod kéne 42 évesen."


Hááát, ilyesmiről tényleg nem tudok... Te honnan veszed, hogy 19 alatt nem kérnek kauciót?


"Tudom, ez nagyon szánalmas, hogy nem végeztem el a szakközépiskolát de anyám nem akar vinni napi szinten vidékről Budapestre"


Nem szánalmas, ha önhibádon kívül nem tudtad még befejezni, de az durva, hogy a szüleid így bekorlátoznak. 16 éves vidékiek általában önállóan használják a helyközi buszokat, téged meg nem engednek ki egyedül a lakásból. Teljesen megértem, miért van benned a szabadságvágy.


"Magyarországon Wolt-os kajadílerkedésből és internetes munkákból fogok megélni."


Meg se kérdezem, kocsid van-e, és anélkül hogy gondolod a kajadílerkedést.


"Az életben senki sem segít, mindenki önző és ez így van jól!"


Ennyire azért nem köcsögök az emberek egymással. Rossz tapasztalataid vannak, de előbb-utóbb találkozol majd olyanokkal is, aki nem akar bántani. Itt is mindenki segítőkészen szólt hozzád, ha nem is mindig fogalmaztunk finoman.

Mellesleg fentebb még feltételezted, hogy a lakástulajod szívjóságból nem fog kauciót kérni, pedig erre speciel tényleg ne számíts.


"Önálló életvitelre alakalmatlan lennél ha 18 évesen szöktél volna el és én ezt nem rosszindulatból írom. Ezeket tényleg tudnod kellene."


Én ezt be is látom, ezért nem szöktem sehova, hanem leérettségiztem, lediplomáztam és elmentem dolgozni.


"Te még egyébként soha életedben nem rendeltél házhoz kaját? Tudod mi az a Wolt?"


Most ha azt írom, hogy rendszeresen rendelek tőlük, akkor megint én leszek az életképtelen, aki nem tud főzni... Ha fekvőbeteg vagy, és az ajtóig se tudsz kimászni, a Wolt nem viszi be a szobádba a kaját, és ha váratlanul kórházba kerülsz, akkor is kell, aki visz be neked ruhát meg tisztálkodószert. Nem lehet ennyire kivonulni a társadalomból.

jan. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:
100%

#29


Szerintem még jogsija sincs, ha a szülei a lakásból sem engedik ki. Szerencsére nagy valószínűséggel alkalmatlan is lenne rá.


Egyébként minden szavaddal egyetértek.

jan. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!