Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Meg lehet oldani, hogy a...

Meg lehet oldani, hogy a tartózkodási helyem teljesen lenyomozhatatlan legyen?

Figyelt kérdés
Van egy állandó lakcímem és egy tartózkodási helyem vagyis ideiglenes lakcímem. Az ideiglenes lakcímem vagyis tartózkodási helyem az albérletembe van bejelentve, az állandó lakcímem pedig olyan helyre ahol nem tartózkodom. Meg lehet azt oldani, hogy ha például magánnyomozók kutatnak utánam akkor csak az állandó lakcímemet tudnák megszerezni és a tartózkodási helyemet nem? Lehet a tartózkodási helyem annyira lenyomozhatatlan és titkos, hogy magánynomozók ne tudjanak rájönni és helyette csak az állandó lakcímemet tudják lenyomozni ahol nem vagyok?

jan. 20. 20:09
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted ezek a dolgot így működnek? A magánnyomozó bemegy a rendőrségre, engedélyt kér, hogy nyomozzon? Te pedig ezt megtilthatod?


Teljesen mindegy mi a lakcimed, bejelentett, ideiglenes, bármilyen. Csak közvetve láttam egyszer ilyen magánnyomozó munkáját, de egyáltalán nem így zajlott. Ezekkel a dolgokkal semmire nem fogsz menni.

jan. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
Nézz utánna mennyibe kerül egy magánnyomozó. A szüleid szerinted ki tudják majd fizetni?
jan. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
jan. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

"Nézz utánna mennyibe kerül egy magánnyomozó. A szüleid szerinted ki tudják majd fizetni?"

Utánanéztem de mindenhol és minden esetben változó, más, nincs fix ár. Van nagyon olcsón és van nagyon drágán is. Mennyibe kerül körülbelül valakinek a lakcímének a felkutatása?

jan. 21. 09:57
 15/30 deadghost válasza:
100%

Csak olvastam benneteket és gondoltam nem szólok bele, de mostanra nagyon távol került a beszélgetés a valóságtól és szeretnék segíteni. Én magánnyomozó vagyok. Nem olyan aki elvégzett egy tanfolyamot és amúgy fogalma sincs a szakmáról, hanem olyan aki komoly összegeket fizet biztosításra, aki regisztrálva van a kamaránál, aki hatósági engedélyekkel, hitelesített naplóval, folyamatos rendőrségi felügyelet mellett ténylegesen dolgozik a szakmában.

Szóval van itt tévhit bőven.... Persze nem fogalmazhatok általánosan, de a magam és munkatársaim nevében kijelenthetem, hogy soha törvénytelen dolgot nem támogatunk, nem keresünk áldozatokat sorozatgyilkosoknak! Sőt! Az első dolog, hogy a megbízót vizsgáljuk, vajon jogos és etikailag tiszta érdek vezérli a megbízás során. Például valaki a testvérék keresi, akkor megbizonyosodunk arról, hogy tényleg testvére a keresett személynek.

Más: A magánnyomozó éjjel alszik? Te meg akkor mozogsz? Szóval te is érzed ugye..... Az feltűnő, ha csak éjjel mozogsz. Sokkal könnyebb megtalálni, sokkal könnyebb titokban megfigyelni... stb...

Szerintem rossz az irány! A megoldás, az egyetlen jó megoldás az, ha szembenézel a problémáddal! Tedd rendbe te a saját életedet és ne rettegésben élj egy nemlétező ellenségtől való félelmedben! A szüleiddel tedd rendbe a dolgot! Nem tudod, hány percetek, hány órátok vagy napotok van még ezen a világon, de hidd el, egyetlen másodperced sincs arra, hogy ne a boldogságot keresd!

Fiatal és tapasztalatlan vagy, ez kiderül az írásaidból, de ez nem baj, ez nem negatívum, sőt! Szóval legyél önmagad barátja és válaszd az egyenes utat és azt ami a boldogság irányába halad!

Félútig eljutottál, mert segítséget kértél, de most hagynod kellene, hogy segítsenek neked az emberek!

Egészen biztosan van itt sok olyan, aki most aggódik érted. Tedd rendbe az életedet és ne úgy élj mint egy üldözött vad!

Kérj segítséget a boldogság felé vezető úthoz és rengeteget fogsz kapni!

Azt kívánom, gyorsan találj haza! Minden jót neked!

jan. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
51%
Nagyon figyelj. Ne jelents be a tartózkodási címed ahol vagy. Hú de bonyolult volt. 16L
jan. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
91%
Ha már elmúltál 18, akkor oda mész, ahova akarsz, és azt csinálsz, amit akarsz (amíg az nem szeg meg semmilyen törvényt). A szüleid nem tudnak mit csinálni, nem rángathatnak haza erőszakkal. Hacsak nem gengsztercsaládba születtél, mert az akkor tényleg más tészta.
jan. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:

"Az első dolog, hogy a megbízót vizsgáljuk, vajon jogos és etikailag tiszta érdek vezérli a megbízás során."

Szerinted az jogos és etikailag tiszta ha egy anyuka bemegy a magánnyomozó irodába és elmondja, hogy a 18 éves autista lánya elszökött egy albérletbe és találják meg? Aki egyébként csak normális magánéletet akar távol az elmebeteg, zsarnok szüleitől... Szerintem a magánnyomozó munka egyáltalán nem etikus és nem jogos, megsértik az állampolgárok magánszféráját és nyugalmát.

"Sokkal könnyebb megtalálni, sokkal könnyebb titokban megfigyelni... stb..."

Egy Wolt-os kajadílert például miért könyebb megtalálni aki állandóan mozog a biciglivel és alig látni az arcát? Szerintem őket például nem egyszerű követni. Feltűnő lenne ha egy magánnyomozó egy ételdíler biciglije után futna éjszaka zseblámpával vagy pedig autóval követné lassan biciglisebességgel, fényszóróval és mindegyik étterem előtt megállna ahol ő is ott van. Azért az gyanús lenne. Bár nem tudom, hogy ilyenkor lehetne-e hívni a rendőrséget, hogy magányomozók követnek, nem tudom, hogy ez mennyire illegális a magánnyomozó részéről. Mert ha legálisan követ akkor a rendőrség nem csinál semmit?

"Szerintem rossz az irány! A megoldás, az egyetlen jó megoldás az, ha szembenézel a problémáddal! Tedd rendbe te a saját életedet és ne rettegésben élj egy nemlétező ellenségtől való félelmedben! A szüleiddel tedd rendbe a dolgot! Nem tudod, hány percetek, hány órátok vagy napotok van még ezen a világon, de hidd el, egyetlen másodperced sincs arra, hogy ne a boldogságot keresd!"

Nehezen bocsátok meg és kiskorom óta bántalmaznak. Ha kibékülnék velük és ott maradnék velük akkor mégrosszabb lenne az életem mert utálom őket és vannak életcéljaim is. Igen, tudom, hogy ki kellene velük békülnöm és az lenne a megoldás minden problémámra de az a gond, hogy nekem vannak életcéljaim és azokat csak úgy érhetem el ha elszököm és nem leszek korlátozva és lesz saját pénzem. Tudom, hogy szembe kell néznem a problémáimmal, tudom, hogyha kibékülnék velük akkor segítenének a felnőtt élettel de nekem nem kell a segítségük, valahogy egyszerűbbnek látom ha elszököm és egyedül oldok meg mindent segítség nélkül. Nem tudom miért. Szeretnék önálló lenni. Érdekel milyen a felnőtt élet. Legalább csak meg szeretném próbálni. Ők nem engednek el mert féltenek, veszélyes a világ.

"Fiatal és tapasztalatlan vagy, ez kiderül az írásaidból, de ez nem baj, ez nem negatívum, sőt! Szóval legyél önmagad barátja és válaszd az egyenes utat és azt ami a boldogság irányába halad!"

Igen, ezért fogok elszökni ahelyett, hogy kibékülnék a szüleimmel! Sokkal boldogabb életem lesz ha elmenekülök a problémáim elől ahelyett, hogy szembenéznék velük és megbocsátanék! Nagyon haragtartó vagyok és ha valami nem tetszik azonnal lelépek szó nélkül. Nekem ez az egyszerű és tökéletes megoldásom minden egyes létező problémámra.

"Félútig eljutottál, mert segítséget kértél, de most hagynod kellene, hogy segítsenek neked az emberek!"

Nem! Utálom ha segítenek mások! Nem akarok segítséget elfogadni se a szüleimtől se senkitől! Mindent egyedül akarok megoldani mert önálló akarok lenni!

"Egészen biztosan van itt sok olyan, aki most aggódik érted. Tedd rendbe az életedet és ne úgy élj mint egy üldözött vad!"

Akkor először úgy élek mint egy üldözött vad aztán rendbe teszem az életemet. Abban biztos vagyok, hogy sokkal menőbb és jobb életem lesz ha elszököm! Ha 18 évesen van lehetőségem elszökni egy szebb környezetbe, egy felújított albérletbe és egyedül élni boldogan és gazdaggá, híressé, sikeressé válni akkor miért maradnék az idegesítő szüleimmel egy szegény környezetben ahol rohadt unalmas az életem? Inkább élek veszélyes életet mint unalmas életet! Most nagyon unalmas az életem, a veszélyes élet sokkal menőbb! Hátra akarom hagyni a gyerekkoromat és minden problémámat és új életet akarok kezdeni! Külföldre fogok költözni amint lesz rá lehetőségem és el fogom felejteni a múltamat! Teljesen új életem lesz!

"Kérj segítséget a boldogság felé vezető úthoz és rengeteget fogsz kapni!"

A boldogság felé vezető úton egyedül kell végigmenni és nem mások segítségével! Az eredményeimet egyedül akarom elérni! Abban biztos vagyok, hogyha a szüleimnél maradok és nem próbálok meg elindulni a boldogság felé vezető úton egyedül azt örökké bánni fogom! Nekem vannak életcéljaim amiket egyedül fogok elérni mások segítsége nélkül!

"Azt kívánom, gyorsan találj haza! Minden jót neked!"

Még nem szöktem el, de köszönöm. Haza fogok menni! Csak nem a szüleimhez hanem egy külföldi helyre amit én az otthonomnak tartok. :)

jan. 21. 11:09
 19/30 A kérdező kommentje:

"Nagyon figyelj. Ne jelents be a tartózkodási címed ahol vagy."

De az illegális lenne! Akkor mégis hova jelentsem be? Ahova be akarom jelenteni az állandó lakcímemet onnan is kell engedély a tulajtól de nem biztos, hogy megadja az engedélyt. A tartózkodási helyemet muszáj bejelentenem, oda kapok hivatalos leveleket. Nem kapnám meg a leveleimet. Nem leszek bűnöző, bejelentem a lakcímemet. Úgysem fognak felbérelni magánnyomozót, az nagyon drága.

"Ha már elmúltál 18, akkor oda mész, ahova akarsz, és azt csinálsz, amit akarsz"

Igen, tudom, nyílván! Ezért fogok elszökni a 18. szülinapomon.

"A szüleid nem tudnak mit csinálni, nem rángathatnak haza erőszakkal."

Ezzel is tisztában vagyok! Én azt akarom elkerülni, hogy megjelenjenek a lakásomnál és zaklassanak, kopogjanak az ajtómon és üvöltsenek. Mondjuk akkor tudom hívni a rendőrséget és tudok távoltartási végzést kirendelni de ezt az egészet akkor is jobb lenne elkerülni.

jan. 21. 11:15
 20/30 A kérdező kommentje:
Ja igen, azt meg még elfelejtettem leírni, hogy nemcsak az ajtómon dörömbölnének hanem még be is vitetnének a pszichiátriára úgy, hogy hamis váddal felhívnák a mentőket. Többször megfenyegettek, hogyha elszököm 18 évesen akkor be fognak vitetni a pszichiátriára.
jan. 21. 11:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!