Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 15-évvel ezelőtt,élettársammal...

15-évvel ezelőtt,élettársammal vetünk egy lakást fele-fel alapon,akkor a adás-vételi szerződésen csak ő szerepelt.Nem tartottam fontosnak,magamat is megjelenteni az adás-vételi papíron.Mert ugye az én státuszom,ingatlan bejegyzés nélküli tulajdonos?

Figyelt kérdés
Mostanra, már külön vagyok én lakom a lakásban elakarja adni de én meg nem,mondtam hogy kifizettem csak időre van szükségem 10-millió összeszedésére.Azt mondja ő a tulajdonos,eladhatja bármikor így van ez?

febr. 25. 12:30
A kérdező szavazást indított:
Igen hiszen ő a tulajdonos
Nem mert nem egyedüli tulajdonos
Adás-vételen szereplő a tulajdonos
7 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Nem vagyok nagyon jártas benne, de ha házasság alatt vettétek, közös. Vannak kivételek, például tudja igazolni, hogy ő örökségéből lett véve. Van pár ilyen kivétel. Ezt érdemes egy ügyvéddel megbeszélni, mert rálehet fázni.
febr. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
1: nincs szó semmiféle házasságról.
febr. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%
"Nem tartottam fontosnak,magamat is megjelenteni az adás-vételi papíron" Ez súlyos hiba volt. Természetese ő a tulajdonos, és azt csinál, amit akar.
febr. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát igen, a lakást a tulajdonosa adhatja el bármikor. Aki nem tulajdonos, annak nincs hozzá köze.

Az élettársi kapcsolat nem keletkeztet vagyonközösséget. Ha még a házasságkötés előtt vette a - későbbi - feleséged, akkor az a lakás az ő magántulajdona.

Természetesen, ha tudod bizonyítani, hogy a pénzt adtál bele, akkor követelhetsz pénzt. Viszont mivel te laktál a lakásban, ő hivatkozhat arra, hogy már lelaktad a részedet (részben vagy egészben) a különválás óta. Hogy tartozik-e még valamivel, az a lakás közös, ill. különválás utáni használatainak aránya alapján dönthető el nagyjából. Ha nem tudod bizonyítani, hogy a fele pénzt te adtad, akkor viszont egyértelmű a helyzet.

[link]

febr. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

4-es, elmondom a történet végét velem történt meg,1-hónapja lett vége egy 4-éves húzás vonásnak.

Nem adhatja el,ugyan is élettársi vagyonközösség áll fent,továbbá ingatlan bejegyzés-nélküli tulajdonosként vagyok jelen.

Mindez azért kevés lett volna 5-ügyvédhez vittel a volt társ,mindegyik a kilakoltatástól,a rendőrségi elvezetésig fenyegetett. Nem hittem nekik,ilyen nyakas magyar gyerek vagyok.

Mint kiderült, ez a szerencsém mert ha hallgatok a ügyvédi alaptalan érvtelen érveléseikre akkor hajléktalan is lehettem volna. Miközben elővásárlási jogom is van a házra.

Lényeg az mostanra engedélyeztem a lakás eladását,már kifizették adás-vételi szerződésnél bizony ott volt ügyvéd által ellenjegyezve élettársi vagyonközösség megszüntetése.

febr. 27. 09:19
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor viszont valamilyen fontos infót nem írtál meg, ami alapján tulajdonosi jogod lehet.
febr. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Minden le van írva!6-os. Nincs rejtet info!Emögött egyetlen egy dolog van hogy ÉN nem ijedtem meg a 4-fenyegető ügyvédtől se !Tulajdonjog ott van,ingatlan bejegyzés nélküli tulajdonos 1/2-es !
febr. 27. 12:29
 8/9 anonim ***** válasza:

A tulajdonjog nem attól van vagy nincs, hogy megijed-e valaki.

Mivel élettársnak alapból nem jár, ezért kell lenni valaminek a te esetedben, amiért neked mégis jár. Mi volt ez? Valami korabeli szerződés? Vagy számlák? Vagy mi?

febr. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem így van,amit mond nincs szerződés se korábban sem később együttlétünk a közösen vásárolt lakásban, ő haza költözött és maradtam.Írtak ők nekem kilakoltató levelet magyarán ügyvéd felszólítót mert jog alap nélkül használom,lakom házat de én nem mentem sehova hiszen a fele az enyém fizessek albérletet meg ilyenek voltak de nem ment nekik.

Együtt vásároltuk 2015-ben fele-fele arányban a lakást csak én nem szerepeltem a tulajdoni lapon ők ezt lovagolták meg de én nem hagytam magam.Ingatlan bejegyzés nélküli tulajdonos,ilyenkor a státusz.

febr. 27. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!