Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tényleg elfogadhatatlan kérés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg elfogadhatatlan kérés az, ha szeretném hogy gyerekvállalás előtt a párom nevén legyen a lakás amiben lakunk a szülei helyett?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

A történet borzasztó hosszú, nem is írom le az egészet. A lényeg annyi, hogy amelyik lakásban most lakunk a párom édesanyja nevén van. Már többször is volt róla szó, hogy átt lesz íratva, mert gyakorlatilag évek óta itt lakunk, de ez még nem történt meg. Ráadásul páromnak nagyon sok összeggel tartozik az édesanyja, hisz párom rengeteget segített rajta anyagilag is.

Most felmerült a gyerekvállalás, de én mondtam, hogy csak úgy szeretném ha a párom nevén lesz végre a lakás. Erre kaptam egy keveset, hogy miért hozok ilyen feltételt.

Azt fontos tudni, hogy párom anyja a múltjában eljátszotta a pénzt, és félek, sőt borzasztó bizonytalannak tartom azt, hogy így ide szüljek gyereket.

Lehet fölösleges ezen rugóznom, de én akkor is nyugodtabb lennék.



2021. aug. 9. 11:03
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem. Bármikor eladhatja a fejetek fölül, ha meg van beszélve, akkor nem érdemes húzni, halasztani.
2021. aug. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem ne rendelkezz az anyósod ingatlanjával. Ha félsz a létbizonytalanságtól,akkor vegyél magadnak lakást. Ha nem a te neveden van,az sem egy életbiztosítás ám.
2021. aug. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
100%

most ki is vette tulajdonkeppen a lakast? az anyos, vagy a parod? ugye tudod azt is, hogy az atiratas is penz, nem is annyira keves?

meg kell ezt beszelni 3-asban, valahol jogos a keres, HA mar meg volt igy elore beszelve.

2021. aug. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen múltja van akkor nem,amúgy azt mondtam volna hogy

nem lenne illendő.Így jogosak az aggályaid.

2021. aug. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
87%

Mind2 válaszban van valami amit előttem írtak. Először is neked nincs semmid, és a párod anyjától várod a megoldást, ami már kérdéseket vet föl.

Ok, a párod adott pénzt az anyjának de ugyanakkor iNGYen laktok a lakásában, amit ki is adhatna, és lenne havi 120-150 ezre, ti meg mehetnétek ahova akartok.

Szerintem hazardírozol, mert te nem fektetted le a biztonságos anyagi alapokat, ha jól veszem ki, még csak férjnél se vagy, bármikor szakíthattok, te meg utcára kerülsz. Kényszerítéssel, ultimátumokkal próbálsz lakást szerezni, ahelyett, hogy megdolgoznál érte, mint bárki más.

Persze, lehetne olyan jószívű a "gonosz" anyuka, hogy ráirassa a gyerekére a lakást, de nem teszi, amire oka van nyilván, mert ki tudja lesz e nyugdíj, és a lakás a megélhetése lehet. Ti meg ott vagytok fiatalon, nyugodtan dolgozhatnátok és megszerezhetnétek magatoknak egy önálló lakást tisztességes módon, mint más párok, de nem teszitek.

Gyereket meg tényleg ne vállalj ilyen bizonytalan helyzetre, amikor bármikor utcára kerülhetsz. Ezt sajnos benézted, próbálj a saját lábadra állni, mielőtt gyereket vállalsz, vagy legalább hozz össze egy komoly megtakarítást, egy hitel önerőt, amíg ingyen laksz az anyósod lakásában.

2021. aug. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
24%
Azt ugye tudod,hogy az ajándékozott ingatlant is vissza lehet követelni,ha úgy akarja?
2021. aug. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem te veszel lakást?
2021. aug. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
100%
Az átírás nem csak egy papír, hanem több tíz milliót adna át az aníós csak úgy.
2021. aug. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
94%

Èn azt gondolom, hogyha már több ève ott laktok, tehát megspóroltatátok az albèrletet díjat, ezt az időszakot lehetett volna arra szánni, hogy fèlre tegyetek egy saját közös ház/lakás önerejère.

Elhiszem, hogy ez a ház "adta magát", ès kènyelmes volt, de anyós ingatlanra nem lehet jövőt èpíteni.

Gondolj bele, kiglancoljátok, bővítitek, akármi, anyós meg úgy dönt, hogy inkább kiadja albèrletbe mert kell a pènz, vagy eladja, vagy a pároddal szètmentwk stb. Ès ez a veszèly gyermekvállalás tól független. Ès ahogy látom elèggè mèzesmadzag ígèret volt ez az átírás is.

De ha bele gondolsz, akkor sem sokkal jobb a helyzet, ha a párod nevét van, te ugyanúhy földönfutóvá válhatsz nagyon gyorsan.


Úgyhogy èn a helyedben csak gyűjtegetèsre használnám ezt az időt, biztos nem rendezkednèk be oda komolyabban, pláne nem vállalkozó gyereket. Ès mèg ami fontos, egy fityinget sem áldoznèk felújításra. Az a te helyzetedbem kidobott pènz lenne.

2021. aug. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
93%

Nem felfoghatatlan keres sztem. Sot, az lenne az igazi, ha a kettotok neven lenne az ingatlan a szules elott!

Viszont ezt ne az anyjatol vard.

Ha neked lenne egy hazad meg egy fiad, akkor kisemmizned magadat a fiad es baratnoje javara? Alig hiszem...

2021. aug. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!